vosMarianne Vos (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) wygrała po finiszu z dużej grupy trzeci etap The Women’s Tour. Aktualna mistrzyni świata została nową liderką wyścigu.

Tylko 90,5 kilometra miały dziś do pokonania panie startujące do trzeciego etapu he Women’s Tour. Odcinek z Felixstowe od Clacton-on-Sea był raczej płaski i można się było spodziewać finiszu z dużej grupy.

Pierwszą lotną premię wygrała Elizabeth Armitstead (Boels – Dolmans Cycling Team), przed Marianne Vos (Rabobank-Liv Woman Cycling Team) i Emmą Johansson (Orica – AIS). Te same zawodniczki punktowały na drugiej premii, ale tym razem pierwsza była Vos, przed Johansson i Armitstead. Mimo wielu ataków (próbowała między innymi Katarzyna Pawłowska) na 10 kilometrów przed metą na czele była duża grupa.

3 kilometry przed kreską na atak zdecydowała się Tiffany Cromwell (Specialized-lululemon). Jednak Australijka została wchłonięta przez grupę tuż przed końcowym kilometrem.

Finiszowe metry należały do Marianne Vos (Rabobank-Liv Woman Cycling Team). Drugie miejsce wywalczyła Emma Johansson (Orica – AIS), a trzecia była Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling).

Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans) zajęła dziś 26. miejsce.

Wyniki:

1 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 2:11:05
2 Emma JOHANSSON Orica AIS 0:00:00
3 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:00
4 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:00
5 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:00
6 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
7 Amy PIETERS Netherlands 0:00:00
8 Lucy GARNER Great Britain 0:00:00
9 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:00
10 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:00
11 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:00
12 Aude BIANNIC Lointek 0:00:00
13 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:00
14 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:00
15 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:00
16 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:00
17 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
18 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:00
19 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:00
20 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 0:00:00
21 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:00
22 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:00
23 Katie ARCHIBALD Great Britain 0:00:00
24 Dani KING Wiggle Honda 0:00:00
25 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:00
26 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:00
27 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:00
28 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:00
29 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:00
30 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:00:00
31 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:00
32 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:00
33 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
34 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:00
35 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:00
36 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:00
37 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:00
38 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:00:00
39 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:00
40 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
41 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:00
42 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:00
43 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:00
44 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:00
45 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
46 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:00:00
47 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:00
48 Jutta STIENEN Switzerland 0:00:00
49 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:11
50 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:11
51 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:11
52 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:13
53 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:00:13
54 Henriette WOERING Netherlands 0:00:15
55 Katrin LEUMANN Switzerland 0:00:52
56 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:00
57 Fanny RIBEROT Lointek 0:08:19
58 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:12:03
59 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:12:03
60 Anouska KOSTER Netherlands 0:12:03
61 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:12:03
62 Belen LOPEZ Lointek 0:12:03
63 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:12:03
64 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:12:03
65 Ciara HORNE Great Britain 0:12:03
66 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:12:03
67 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:12:03
68 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:12:03
69 Laura TROTT Wiggle Honda 0:12:03
70 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:12:03
71 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:12:03
72 Amy HILL Great Britain 0:12:03
73 Linda INDERGAND Switzerland 0:12:03
74 Ramona FORCHINI Switzerland 0:22:39
75 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:24:51
76 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:24:51
77 Emily KAY Great Britain 0:24:51
78 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:24:51
79 Caroline BAUR Switzerland 0:24:51
80 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:24:51
81 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:24:51
82 Hayley JONES Great Britain 0:24:51
83 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:24:51
84 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:24:51
85 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:24:51
Lauren TAMAYO UnitedHealthcare Pro Cycling Abandon
Thea THORSEN Hitec products Abandon
Sheyla GUTIERREZ Lointek Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 7:41:14
2 Emma JOHANSSON Orica AIS 0:00:08
3 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 0:00:09
4 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:14
5 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:18
6 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:24
7 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:24
8 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:25
9 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:25
10 Lucy GARNER Great Britain 0:00:28
11 Amy PIETERS Netherlands 0:00:28
12 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:28
13 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:28
14 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:28
15 Aude BIANNIC Lointek 0:00:28
16 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:28
17 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:28
18 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:28
19 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:28
20 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:28
21 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:28
22 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:28
23 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:28
24 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:28
25 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:28
26 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:28
27 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:28
28 Dani KING Wiggle Honda 0:00:28
29 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:28
30 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:28
31 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:28
32 Katie ARCHIBALD Great Britain

0:00:28
33 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:28
34 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:28
35 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:28
36 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:28
37 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:28
38 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:28
39 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:28
40 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:28
41 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:28
42 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:36
43 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:39
44 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:39
45 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:41
46 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:52
47 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:53
48 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:58
49 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:01:01
50 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:01
51 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:01:03
52 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:01:23
53 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:01:23
54 Henriette WOERING Netherlands 0:01:48
55 Katrin LEUMANN Switzerland 0:01:56
56 Jutta STIENEN Switzerland 0:03:14
57 Fanny RIBEROT Lointek 0:10:14
58 Anouska KOSTER Netherlands 0:12:31
59 Laura TROTT Wiggle Honda 0:12:31
60 Linda INDERGAND Switzerland 0:12:31
61 Belen LOPEZ Lointek 0:12:31
62 Ciara HORNE Great Britain 0:12:31
63 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:12:31
64 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:12:31
65 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:13:04
66 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:13:38
67 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:13:58
68 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:14:01
69 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:14:01
70 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:15:17
71 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:15:49
72 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:15:58
73 Amy HILL Great Britain 0:22:20
74 Ramona FORCHINI Switzerland 0:23:07
75 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:25:34
76 Hayley JONES Great Britain 0:25:52
77 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:26:26
78 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:28:05
79 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:29:08
80 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:34:03
81 Caroline BAUR Switzerland 0:35:30
82 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:35:30
83 Emily KAY Great Britain 0:35:50
84 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:48:40
85 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:56:29

 

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com