Cycling: 8th Strade Bianche 2014Michał Kwiatkowski wraz z ekipą Omega Pharma Quick Step podjął decyzję o zakończeniu rywalizacji w Tour de Romandie. Oto co miał do powiedzenia “Kwiato”:

Pojechałem na Romandię z nadzieją na dobry wynik” – powiedział Michał. “Od razu po prologu założyłem koszulkę lidera więc zespół pracował na mnie. Powiedziałem: “dlaczego nie, spróbujmy zrobić dobry wynik”, Jednak z każdym kolejnym etapem zrozumiałem, że jestem naprawdę zmęczony po długim okresie startów na najwyższym poziomie. Teraz przyszedł czas, aby się zatrzymać i naładować baterie. 

Muszę podziękować zespołowi, który pozwolił mi na dwa dodatkowe dni wolne. Spędzę je w domu, bo od stycznia jedynie pięć dni byłem w Polsce. 

Pierwszą część tego sezonu zapamiętam na długo. Przeszedłem przez kilka etapów, od zwycięstwa w Strade Bianche, poprzez ardeńskie klasyki, po pierwsze moje zwycięstwo w World Tourze podczas prologu Tour de Romandie. 

Miałem wielkie wsparcie od zespołu i moich kolegów z drużyny, co było bardzo miłe. Startowałem kilka wyścigów w roli kapitana, to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Muszę przyznać, że bardzo dużo się nauczyłem. 

Teraz to dokonały moment, aby wycofać się, odpocząć i spędzić trochę czasu z rodziną, zanim zacznę przygotowania do następnych wyścigów.”

Informacja prasowa