Julius Van den BergJulius Van den Berg został zwycięzcą trzeciego etapu Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza i to on objął prowadzenie w wyścigu. Świetnie jadą Polacy. Kamil Turek (SMS Świdnica) był dziś drugi, a Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) jest drugi w klasyfikacji generalnej!

Trzeci etap etap jednego z najważniejszych wyścigów dla juniorów, rozegrano wokół Świecia. Kolarze mieli do pokonania 104 kilometry.

Najszybciej dystans ten pokonał Holender Van den Berg. Kamil Turek przyprowadził peleton ze stratą siedmiu sekund. Trzecie miejsce zajął Dzmitry Zhyhunou (Białoruś).

Nowym liderem wyścigu został dzisiejszy zwycięzca. Dzięki bardzo ładnej jeździe i bonifikatom zdobytym na lotnych premiach, na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wskoczył Alan Banaszek. Trzeci jest Maxim Satlikov (Kazachstan). W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze jednego Polaka, Kamil Turek jest siódmy.

W niedzielę ostatni etap wyścigu wokół Grudziądza o długości 110 kilometrów.

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski: „Przyszedł czas, aby się zatrzymać i naładować baterie”
Następny artykułKWK: Eduard Grosu najlepszy w Ciężkowicach. Kasperkiewicz trzeci w „generalce”.