kwiatkowski_froome_tdf_650Chris Froome (Sky) oraz dyrektor sportowy tej drużyny, Nicolas Portal, uważają, że Michał Kwiatkowski (OPQS) w tegorocznym Tour de France, może powalczyć o pierwszą piątkę w klasyfikacji generalnej. 

Obecnie obaj kolarze biorą udział w wyścigu Tour de Romandie. Przed startem dzisiejszego etapu ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Pętli zajmował 9. miejsce w generalce, tracąc do Michała 14 sekund. Brytyjczyk nie szczędził słów podziwu dla “Kwiatka” w wypowiedzi dla “Le`Equipe”: – On może celować w pierwszą piątkę. Pokazał, że kiedy założy już koszulkę lidera, ciężko mu ją odebrać. W ciągu ostatnich trzech tygodni dużo startował i zajmował dobre miejsca, a jest przecież bardzo młody. Czuję wobec niego duży respekt– powiedział Froome.

Portal dodaje: – Kwiatkowski jest kolarzem kompletnym. Potrafi się wspinać, a kiedy trzeba, może także jeździć szybko. Podczas Tour de France, będziemy go obserwować, ponieważ jeździ inteligentnie, jest mocny i potrafi wykorzystywać pracę kolegów.

W zeszłym roku Michał Kwiatkowski zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France. Przez dłuższy czas był także właścicielem koszulki najlepszego młodzieżowca, ale w ostatnim tygodniu, na najcięższych górskich etapach, odebrał mu ją Kolumbijczyk Nairo Quintana.

Foto: AFP

Marta Wiśniewska @mwisniewska20