kristoffAlexander Kristoff (Katusha) wygrał klasyk Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt. Aktywni byli kolarze CCC Polsat Polkowice.

Wyścig Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt został rozegrany na 202 kilometrowej trasie. Na starcie niemieckiej imprezy, pojawili się m.in kolarze CCC Polsat Polkowice.

Po bardzo szybkich, nerwowych pierwszych kilometrach, na czele pojawiła się grupka z Markiem Rutkiewiczem (CCC Polsat Polkowice). Oprócz Polaka odjechali także: Eduard Vorganov (Katusha), Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale), Wilco Kelderman (Belkin), Paul Voss (NetApp Endura), Anthony Delaplace (Bretagne Seche), Mirko Selvaggi (Wanty), Mirco Saggioratio (Team Stolting), Christophe Pfingsten (Reprezentacja Niemiec).

Na kolejnych wzniesieniach skład czołówki zzmniejszał się, ale do końca został w niej Polak. Rutkiewicz i jego współtowarzysze zostali skasowani na 40 km przed metą. Do kolejnej akcji zabrał się Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice). Wraz z Polakiem odjechali m.in Fabian Wegmann (Reprezentacja Niemiec), Alexandr Kolobnev (Katusha), Cesare Benedetti (NetApp Endura), Tom Dumoulin (Giant-Shimano) oraz Brice Feillu (Bretagne Seche).

Niestety kilka kilometrów przed kreską grupka Paterskiego została skasowana i o wszystkim zdecydował sprint. Wygrał go Alexander Kristoff (Katusha), pokonując Johna Degenkolba (Giant-Shimano) oraz Jerome`a Baugniesa (Wanty-Groupe Gobert). Na dziesiątym miejscu znalazł się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Wyniki:

1. 1 KRISTOFF Alexander Team Katusha (KAT) 4:49.31 41,633 km/h
2. 16 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano (GIA) m.t.
3. 101 BAUGNIES Jerome Wanty – Groupe Gobert (WGG) m.t.
4. 91 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen-Baloise (TSV) m.t.
5. 94 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen-Baloise (TSV) m.t.
6. 202 ZABEL Rick Deutsche Nationalmannschaft m.t.
7. 201 WEGMANN Fabian Deutsche Nationalmannschaft m.t.
8. 172 DIETEREN Jan Team Stölting (STG) m.t.
9. 6 PORSEV Alexandr Team Katusha (KAT) m.t.
10. 73 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
11. 176 MAGER Christian Team Stölting (STG) m.t.
12. 174 HERKLOTZ Silvio Team Stölting (STG) m.t.
13. 31 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team (BEL) m.t.
14. 81 CIOLEK Gerald MTN Qhubeka p.b. Samsung (MTN) m.t.
15. 88 VENTER Jaco MTN Qhubeka p.b. Samsung (MTN) m.t.
16. 51 BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura (TNE) m.t.
17. 72 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
18. 121 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg (LKT) m.t.
19. 116 PARRINELLO Antonio Androni Giocattoli – Venezuela (AND) 4:49.38 +0,06
20. 156 RETSCHKE Robert Team Kuota (TKG) m.t.
21. 71 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
22. 74 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
23. 92 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen-Baloise (TSV) m.t.
24. 4 KOLOBNEV Alexander Team Katusha (KAT) 4:49.44 +0,12
24. 41 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling (IAM) m.t.
26. 108 SELVAGGI Mirko Wanty – Groupe Gobert (WGG) m.t.
27. 52 HUZARSKI Bartosz Team NetApp – Endura (TNE) m.t.
28. 54 PADOUR Frantisek Team NetApp – Endura (TNE) m.t.
29. 62 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché.environnement (BSE) m.t.
30. 111 HOOGERLAND Johnny Androni Giocattoli – Venezuela (AND) m.t.
31. 67 LABORIE Christophe Bretagne – Séché.environnement (BSE) m.t.
32. 183 BUCHMANN Emanuel Rad-net Rose Team (RNR) m.t.
33. 21 GRETSCH Patrick Ag2R – La Mondiale (ALM) 4:49.50 +0,18
34. 38 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team (BEL) m.t.
35. 58 VOSS Paul Team NetApp – Endura (TNE) m.t.
36. 162 HOLLER Nikodemus Team Stuttgart (STG) m.t.
37. 33 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team (BEL) m.t.
38. 37 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team (BEL) m.t.
39. 15 DE BACKER Bert Team Giant-Shimano (GIA) m.t.
40. 8 VORGANOV Eduard Team Katusha (KAT) m.t.
41. 107 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert (WGG) 4:50.04 +0,32
42. 32 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team (BEL) m.t.
43. 2 GUSEV Vladimir Team Katusha (KAT) 4:50.09 +0,37
44. 178 SAGGIORATO Mirco Team Stölting (STG) m.t.
45. 64 GUILLOU Florian Bretagne – Séché.environnement (BSE) m.t.
46. 77 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice (CCC) 4:50.17 +0,45
47. 75 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
48. 164 KRIEGER Alexander Team Stuttgart (STG) 4:50.22 +0,50
49. 82 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN Qhubeka p.b. Samsung (MTN) 4:50.32 +1,00
50. 103 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert (WGG) m.t.
51. 106 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert (WGG) 4:50.39 +1,07
52. 86 TEKLEHAIMANOT Daniel MTN Qhubeka p.b. Samsung (MTN) 4:50.42 +1,10
53. 28 KERN Julian Ag2R – La Mondiale (ALM) m.t.
54. 24 GASTAUER Ben Ag2R – La Mondiale (ALM) 4:50.47 +1,15
55. 26 HOULE Hugo Ag2R – La Mondiale (ALM) m.t.
56. 27 KADRI Biel Ag2R – La Mondiale (ALM) 4:50.50 +1,18
57. 23 DUMOULIN Samuel Ag2R – La Mondiale (ALM) m.t.
58. 208 ZEPUNTKE Ruben Deutsche Nationalmannschaft m.t.
59. 61 FEILLU Brice Bretagne – Séché.environnement (BSE) 4:50.57 +1,25
60. 115 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Venezuela (AND) 4:51.16 +1,44
61. 117 SELLA Emanuele Androni Giocattoli – Venezuela (AND) m.t.
62. 76 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice (CCC) 4:51.31 +1,59
63. 78 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice (CCC) m.t.
64. 7 SMUKULIS Gatis Team Katusha (KAT) 4:51.38 +2,06
65. 188 VOGT Mario Rad-net Rose Team (RNR) 4:52.21 +2,49
66. 63 FONSECA Armindo Bretagne – Séché.environnement (BSE) 4:53.45 +4,13

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa