Alks Stal GrudziądzEkipa RSC Cottbus przejeżdżając dystans 12,5 kilometra w 14 minut zwyciężyła etap 1a Międzynarodowego Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Poranny odcinek otwierający wyścig to drużynowa jazda na czas z miejscowości Gruta do Łasina. Młodzi kolarze musieli pokonać 12,5 kilometra.

Najlepiej z tym dystansem poradzili sobie kolarze z niemieckiej drużyny – RSC Cottbus. Jedenaście sekund za nimi przyjechali Ukraińcy z drużyny RVUFK Kyiv Cycling Team. Trzecie miejsce przypadło kolarzom ze świdnickiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy stracili 18 sekund do zwycięzców.

W wyścigu bierze udział 33 drużyn.

Pierwszym liderem został Marcel Franz (RSC Cottbus) i to on przystąpi do popołudniowego etapu wokół Jabłonowa Pomorskiego w koszulce lidera. Najlepszy z Polaków, Kamil Turek zajmuje ósmą pozycję.

Pełne wyniki etapu 1a > tutaj

Poprzedni artykułAlexander Kristoff wygrał we Frankfurcie. Bartek Matysiak dziesiaty.
Następny artykułKamil Gradek zwycięża Memoriał Andrzeja Trochanowskiego!