Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step) skompletował hat-trick w wyścigu Tour of Turkey. Liderem pozostał Rein Taaramae (Cofidis).

Mark Cavendish

Trzeci etap Tour of Turkey to pofałdowany odcinek z Fethiye do Marmaris, Kolarze musieli przejechać 124,3 km. 13 kilometrów przed kreską rozpoczynał się kilkukilometrowy podjazd. Do mety prowadziły zjazdy, a finałowe kilometry to płaski teren.

Przez trudne warunki atmosferyczne, zneutralizowano pierwszą część etapu. Organizatorzy nie chcieli ryzykować zdrowia zawodników na jednym z niebezpiecznych zjazdów. Dlatego też, niebezpieczny odcinek pokonali w wozach technicznych.

Do ucieczki zabrali się: Maxim Belkov (Katusha), Bruno Mas (Caja Rural),  Adam Phelan (Drapac), Frederik Backaert (Wanty), Metteo Fedi (Neri Sottoli). 11 km przed kreską na czele został już tylko Belkov i Mas.

Hiszpan oraz Rosjanin niestety nie zdołali utrzymać się na czele i wkrótce skasowano. Pod koniec podjazdu atakować próbował jeszcze David de la Fuente (Konya Torku Seker Sport), ale skasowano go na zjazdach.

Ostatnie metry to popisowa jazda Omega Pharma – Quick Step. Alessandro Petacchi znakomicie rozprowadził Marka Cavendisha, który wygrał już trzeci etap w tegorocznym Tour of Turkey. Dziś pokonał  Maximiliano Richeze (Lampre-Merida) oraz klubowego kolegę – Marka Renshawa,

Liderem pozostał Rein Taaramae (Cofidis).

Wynik:

1 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 3:14:23
2 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:00:00
3 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
4 Kristian SBARAGLI MTN – Qhubeka 0:00:00
5 Elia VIVIANI Cannondale 0:00:00
6 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
7 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:00
8 Marco HALLER Katusha Team 0:00:00
9 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 0:00:00
10 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
11 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:00:00
12 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
13 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:00:00
14 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:00
15 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
16 Niccolo BONIFAZIO Lampre-Merida 0:00:00
17 Nicki VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
18 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:00:00
19 Grégory HABEAUX Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
20 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
21 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:00:00
22 Enrico BARDIN Bardiani CSF 0:00:00
23 Mirko TEDESCHI Neri Sottoli 0:00:00
24 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:00
25 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
26 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:00:00
27 Davide FORMOLO Cannondale 0:00:00
28 Mirac KAL Torku Sekerspor 0:00:00
29 Juan Jose COBO ACEBO Torku Sekerspor 0:00:00
30 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 0:00:00
31 Wesley KREDER Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
32 Wesley SULZBERGER Drapac Cycling 0:00:00
33 Merhawi KUDUS MTN – Qhubeka 0:00:00
34 Robbie HUCKER Drapac Cycling 0:00:00
35 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:00
36 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 0:00:00
37 Tomasz MARCZYNSKI CCC Polsat Polkowice 0:00:00
38 Kristijan DURASEK Lampre-Merida 0:00:00
39 Rein TAARAMAE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
40 Alexandr DYACHENKO Astana Pro Team 0:00:00
41 Adam YATES Orica GreenEDGE 0:00:00
42 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 0:00:00
43 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:00
44 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:00
45 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:00:00
46 Kevin SEELDRAYERS Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
47 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
48 Luis-Leon SANCHEZ GIL Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
49 Bernard SULZBERGER Drapac Cycling 0:00:00
50 Lachlan NORRIS Drapac Cycling 0:00:00
51 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 0:00:00
52 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:00:00
53 Cameron WURF Cannondale 0:00:00
54 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:00:00
55 Alessandro PETACCHI Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
56 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
57 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:00
58 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 0:00:10
59 Peio BILBAO Caja Rural – Seguros RGA 0:00:10
60 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 0:00:12
61 Adam PHELAN Drapac Cycling 0:00:12
62 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:00:12
63 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:00:12
64 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:12
65 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ Neri Sottoli 0:00:12
66 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:00:12
67 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 0:00:12
68 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:00:12
69 Valerio CONTI Lampre-Merida 0:00:12
70 Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
71 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:00:12
72 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:00:12
73 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 0:00:12
74 Christophe LE MÉVEL Cofidis, Solutions Crédits 0:00:12
75 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:12
76 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:00:12
77 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:00:25
78 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:00:25
79 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:00:27
80 Gianni MEERSMAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:42
81 Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:00:44
82 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:00:44
83 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:00:00
84 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:00:44
85 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:44
86 Luca PAOLINI Katusha Team 0:00:48
87 Simone PONZI Neri Sottoli 0:00:48
88 Maxim BELKOV Katusha Team 0:00:57
89 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:01:04
90 Mitchell DOCKER Orica GreenEDGE 0:01:04
91 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 0:01:18
92 Frederik BACKAERT Wanty-Groupe Gobert 0:01:46
93 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 0:02:00
94 Luca DODI Lampre-Merida 0:02:00
95 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 0:02:00
96 Kenny DE KETELE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:02:00
97 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:02:00
98 Jai CRAWFORD Drapac Cycling 0:02:00
99 Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:02:00
100 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:02:00
101 Andrea MANFREDI Bardiani CSF 0:02:57
102 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 0:03:12
103 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:03:12
104 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
105 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:49
106 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:03:49
107 Juraj SAGAN Cannondale 0:03:49
108 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:03:49
109 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:03:49
110 Floris GOESINNEN Drapac Cycling 0:03:49
111 Ahmet AKDILEK Torku Sekerspor 0:03:49
112 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 0:03:49
113 Moreno DE PAUW Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:49
114 Johann VAN ZYL MTN – Qhubeka 0:04:05
115 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:04:34
116 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:04:34
117 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:34
118 Kevin DE MASMAEKER Team Novo Nordisk 0:04:34
119 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:05:40
120 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:06:47
121 Jasper DE BUYST Topsport Vlaanderen-Baloise 0:06:47
122 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:06:47
123 Andrea FEDI Neri Sottoli 0:06:47
124 Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk 0:06:47
125 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 0:06:47
126 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:06:47
127 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:06:47
128 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:06:47
129 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:06:47
130 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:06:47
131 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:06:47
132 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:06:47
133 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:08:17
134 Robert WAGNER Belkin Pro Cycling Team 0:08:17
135 Graeme BROWN Belkin Pro Cycling Team 0:08:17
136 Wouter WIPPERT Drapac Cycling 0:08:17
137 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:08:17
138 Sergueiy GRETCHYN Torku Sekerspor 0:08:17
139 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 0:08:17
140 Theo BOS Belkin Pro Cycling Team 0:08:17
141 Louis VERHELST Cofidis, Solutions Crédits 0:08:17
142 Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:08:17
143 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:08:17
144 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:08:17
145 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:08:17
146 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:08:17

 

Generlka:
1 Rein TAARAMAE Cofidis, Solutions Crédits 16:00:54
2 Adam YATES Orica GreenEDGE 0:00:06
3 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 0:00:38
4 Luis-Leon SANCHEZ GIL Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
5 Merhawi KUDUS MTN – Qhubeka 0:00:38
6 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 0:00:43
7 Juan Jose COBO ACEBO Torku Sekerspor 0:00:44
8 Davide FORMOLO Cannondale 0:00:44
9 Enrico BARDIN Bardiani CSF 0:00:44
10 Alexandr DYACHENKO Astana Pro Team 0:00:44
11 Kristijan DURASEK Lampre-Merida 0:00:44
12 Kevin SEELDRAYERS Wanty-Groupe Gobert 0:00:44
13 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 0:00:48
14 Tomasz MARCZYNSKI CCC Polsat Polkowice 0:01:01
15 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 0:01:34
16 Peio BILBAO Caja Rural – Seguros RGA 0:01:44
17 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:01:46
18 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:01:58
19 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:02:26
20 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 0:02:26
21 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:03:34
22 Grégory HABEAUX Wanty-Groupe Gobert 0:04:10
23 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:04:10
24 Adam PHELAN Drapac Cycling 0:04:14
25 Petr IGNATENKO Katusha Team 0:05:00
26 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 0:05:10
27 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:05:37
28 Cameron WURF Cannondale 0:05:50
29 Mirac KAL Torku Sekerspor 0:05:50
30 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:05:58
31 Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA 0:06:00
32 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 0:06:02
33 Christophe LE MÉVEL Cofidis, Solutions Crédits 0:06:27
34 Matthias KRIZEK Cannondale 0:06:50
35 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 0:07:43
36 Gregory HENDERSON Lotto-Belisol Team 0:07:51
37 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:07:53
38 Simone PONZI Neri Sottoli 0:08:35
39 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:08:42
40 Wesley SULZBERGER Drapac Cycling 0:08:55
41 Lachlan NORRIS Drapac Cycling 0:08:55
42 Valerio CONTI Lampre-Merida 0:08:56
43 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:08:59
44 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:08:59
45 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:09:14
46 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:09:38
47 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:10:33
48 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:11:08
49 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:11:28
50 Wesley KREDER Wanty-Groupe Gobert 0:12:15
51 Kenny DE KETELE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:12:15
52 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:12:16
53 Alan MARANGONI Cannondale 0:12:35
54 Frederik BACKAERT Wanty-Groupe Gobert 0:13:28
55 Kristian SBARAGLI MTN – Qhubeka 0:13:33
56 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:13:51
57 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:14:23
58 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 0:14:23
59 Jai CRAWFORD Drapac Cycling 0:14:24
60 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:14:26
61 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:14:53
62 Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:15:07
63 Luca DODI Lampre-Merida 0:15:25
64 Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:16:23
65 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 0:16:23
66 Andrea MANFREDI Bardiani CSF 0:17:29
67 Marco HALLER Katusha Team 0:18:02
68 Gianni MEERSMAN Omega Pharma-QuickStep 0:18:59
69 Sergueiy GRETCHYN Torku Sekerspor 0:19:25
70 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:21:10
71 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:21:14
72 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:22:11
73 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:22:44
74 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:23:19
75 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 0:23:44
76 Maxim BELKOV Katusha Team 0:23:56
77 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:24:07
78 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:24:10
79 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 0:24:10
80 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ Neri Sottoli 0:24:14
81 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:24:24
82 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:24:44
83 Alessandro PETACCHI Omega Pharma-QuickStep 0:24:47
84 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:24:48
85 Luca PAOLINI Katusha Team 0:24:50
86 Mitchell DOCKER Orica GreenEDGE 0:25:31
87 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:25:46
88 Elia VIVIANI Cannondale 0:25:47
89 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:25:47
90 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:25:47
91 Robbie HUCKER Drapac Cycling 0:25:47
92 Bernard SULZBERGER Drapac Cycling 0:25:47
93 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 0:25:47
94 Nicki VAN DER LIJKE Belkin Pro Cycling Team 0:25:47
95 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:25:47
96 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 0:25:59
97 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:26:08
98 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:26:31
99 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 0:27:01
100 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:27:03
101 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:27:09
102 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 0:27:10
103 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:27:10
104 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:27:19
105 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 0:27:43
106 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 0:27:47
107 Mirko TEDESCHI Neri Sottoli 0:27:58
108 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:27:59
109 Niccolo BONIFAZIO Lampre-Merida 0:28:17
110 Ahmet AKDILEK Torku Sekerspor 0:28:23
111 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:28:46
112 Juraj SAGAN Cannondale 0:29:36
113 Martin WESEMANN MTN – Qhubeka 0:29:36
114 Frekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:29:36
115 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:29:39
116 Kevin DE MASMAEKER Team Novo Nordisk 0:30:21
117 Johann VAN ZYL MTN – Qhubeka 0:30:22
118 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:30:42
119 Jasper DE BUYST Topsport Vlaanderen-Baloise 0:30:47
120 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 0:30:54
121 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:30:59
122 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 0:30:59
123 Dennis VAN WINDEN Belkin Pro Cycling Team 0:31:18
124 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:31:36
125 Floris GOESINNEN Drapac Cycling 0:31:39
126 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:31:55
127 Moreno DE PAUW Topsport Vlaanderen-Baloise 0:32:03
128 Andrea FEDI Neri Sottoli 0:32:34
129 Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:32:34
130 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 0:33:31
131 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:33:52
132 Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk 0:33:55
133 Louis VERHELST Cofidis, Solutions Crédits 0:34:04
134 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:34:04
135 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:34:04
136 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:34:04
137 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:34:24
138 Robert WAGNER Belkin Pro Cycling Team 0:34:38
139 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:35:25
140 Jonas VANGENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:35:27
141 Wouter WIPPERT Drapac Cycling 0:36:14
142 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:36:17
143 Graeme BROWN Belkin Pro Cycling Team 0:36:17
144 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:36:17
145 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:36:44
146 Theo BOS Belkin Pro Cycling Team 0:36:53

 

Foto:  bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa