Marcel KittelDrużyny Giant-Shimano i Androni Giocattoli-Venezuela podały dziś listy nazwisk kolarzy, którzy staną na starcie tegorocznego wyścigu Giro d`Italia. 

Giant zbudowała zespół wokół Marcela Kittela, który otrzymał rolę lidera. Zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie mają zapewnić Niemcowi skuteczne rozprowadzenia oraz zabierać się w ucieczki i wykorzystywać okazje, które nadarzą się podczas trwania rywalizacji.

Tak o składzie mówi Addy Engels, trener Giant-Shimano: – Mamy silny skład, który jest w stanie zabierać się w ucieczki oraz rozprowadzać Marcela Kittela. Naszym głównym celem są oczywiście etapy płaskie, a w terenie trudniejszym będziemy stawiać na Lukę Mezgeca. Nasze podejście do tego wyścigu opiera się na zasadzie dzień po dniu- nie nastawiamy się na klasyfikację generalną. Taka taktyka sprawdziła się w zeszłym roku, gdzie na dziewiątym etapie Tobias Ludvigsson był bardzo blisko wielkiego sukcesu, a ostatecznie, po długiej ucieczce, finiszował czwarty. 

Z kolei włoski skład Androni, który na na Giro pojawi się dzięki tak zwanej “dzikiej karcie”, na płaskich odcinkach będzie stawiał na Manuela Bellettiego. Poza nim mocnymi ogniwami mają być: Franco Pellizotti, Johnny Hoogerland oraz Emanuele Sella.

Pełny skład Giant-Shimano na Giro d`Italia 2014: Bert de Backer (BEL)Simon Geschke (GER), Marcel Kittel (GER), Tobias Ludvigsson (SWE), Luka Mezgec (SLO), Georg Preidler (AUT), Tom Stamsnijder (NED), Albert Timmer (NED) oraz Tom Veelers (NED).

Pełny skład Androni-Giocattoli-Venezuela na Giro d`Italia 2014: Franco Pellizotti, Manuel Belletti, Marco Frapporti, Yonder Godoy, Johnny Hoogerland, Marco Bandiera, Jackson Rodriguez, Diego Rosa oraz Emanuele Sella.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska @mwisniewska20