Michał KwiatkowskiDrużyna Omega Pharma-Quick Step podała skład na niedzielny wyścig Liege-Bastogne-Liege. Liderem będzie Michał Kwiatkowski. W składzie jest także Michał Gołaś.

Ekipa dokonała dziś 65-kilometrowego rekonesansu trasy, po którym “Kwiatek” udzielił obszernej wypowiedzi. Oto, co powiedział:

Na rowerze czułem się dziś bardzo dobrze. Myślę, że zdołałem się zregenerować po dwóch poprzednich ardeńskich klasykach. Do tej pory startowałem w tym wyścigu dwukrotnie i zawsze cierpiałem trzydzieści lub czterdzieści kilometrów przed metą. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej. Mam za sobą odpowiednie przygotowanie do tych wyścigów, więc jestem dobrej myśli.

Trzeci kolarz Walońskiej Strzały mówił także, jak trzeba pojechać taktycznie oraz wskazał pretendentów do zwycięstwa.

Myślę, że najsilniejsi kolarze będą musieli jechać z przodu. W takim wyścigu należy być cały czas maksymalnie skoncentrowanym, ale też spokojnym. Najpierw trzeba ocenić własne siły, a dopiero potem zdecydować, czy jest się w stanie rywalizować z pozostałymi. Wygrać mogą nie tylko Philippe Gilbert, czy Alejadnro Valverde. Są także Joaquim Rodriguez i Dan Martin oraz inni. W Liege-Bastogne-Liege nie ma czasu na odpoczynek między podjazdami i to prawdopodobnie dlatego, jest on najcięższy spośród ardeńskich klasyków. Ja otrzymuję wspaniałe wsparcie od mojej silnej drużyny, co dodaje mi pewności siebie i motywacji. Jestem im bardzo wdzięczny za to, co dotychczas dla mnie zrobili- zakończył Kwiatkowski.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Liege-Bastogne-Liege 2014: Carlos Verona, Jan Bakelants, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Pieter Serry, Serge Pauwels, Tony Martin, Wout Poels.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska @mwisniewska20