Mikel LandaMikel Landa (Astana) wygrał ostatni etap Giro del Trentino i tym samym zapisał się na kartach historii, zdobywając szczyt Monte Bondone. Koszulkę lidera do końca imprezy dowiózł Cadel Evans (BMC Racing)

Ostatni, czwarty etap Giro del Trentino kończył się na wymagającym Monte Bondone. Od 2006 roku żaden z wyścigów z kalendarza UCI nie kończył się na legendarnej przełęczy, która znajduje się na wysokości 1659 metrów. Start nastąpił w Val Daone i kolarze wyjadą na 175 kilometrową trasę. Po drodze czekało na nich Passo Campo Carlo Magno (najwyższy szczyt tegorocznej edycji; 1682 metrów wysokości) oraz nieco mniejsze wzniesienie Maso Roncador. Ostatnie 21 kilometrów to nieustanny podjazd. Etap z metą na Monte Bondone miał upamiętnić Giro d’Italia 1956. Jednym z bohaterów tamtej imprezy był Aldo Moser, który w tym roku obchodzi 80. urodziny.

Do ucieczki dnia na tym wymagającym odcinku, zabrali się: najwyżej ze sklasyfikowanych kolarzy CCC Polsat Polkowice – Marek Rutkiewicz, Adriano Malori (Movistar), Jose Serpa (Lampre-Merida), Philippe Deignan (Sky Team), Diego Rosa, Gianfranco Ziloli i Emanuele Sella (Androni-Venezuela), Angelo Pagani (Bardiani-CSF), Leonardo Duque (Columbia), Jacques van Rensburg (MTN-Qhubeka), Jonatan Monsalve (Neri Sottoli). 64 km przed metą – dwunastka miała 3  minuty i 10 sekund przewagi nad peletonem.

Na szczycie Maso Roncador – 35 km przed kreską, różnica dzieląca mocno rozrzedzony peleton od harcowników, wynosiła 2 minuty. Bardzo mocne tempo dyktowali kolarze Astany, Ag2r La Mondiale i BMC Racing.

Niestety tuż po rozpoczęciu finałowego podjazdu – ucieczka w której kręcił Rutkiewicz, została skasowana. 10 kilometrów przed szczytem, wyłoniła się grupka najsilniejszych zawodników. Byli tam m.in lider wyścigu Cadel Evans (BMC Racing), Mikel Landa i Michele Scarponi (Astana), Bradley Wiggins (Sky Team), Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Franco Pellizotti (Androni-Venezuela) oraz młodziutki Louis Meintjes (MTN-Qhubeka) z Południowej Afryki.

Nieco ponad 7 km przed kreską, na samotną akcję zdecydował się doświadczony Pellizotii. Do Włocha dojechali Landa i Meintjes. Dość nieoczekiwanie 22-letni zawodnik z RPA samotnie ruszył do przodu. 3 km przed metą, miał 10 sekund w zapasie nad Landą, 16 nad Pellizottim i 30 nad grupą Evansa!

Bask dopadł Meintjesa na ostatnim kilometrze i nie dał się już dogonić. Dla Landy dzisiejszy triumf to pierwsze zwycięstwo w barwach Astany. Drugie miejsce zajął Louis Meintjes, który osiągnął życiowy sukces i tym samym zapisał się w notatnikach menadżerów najlepszych grup na świecie.  Trzeci na Monte Bondone zameldował się Pellizotti.

Cadel Evans zajął piąte miejsce na ostatnim etapie, dzięki czemu wygrał cały wyścig. Tuż przed nim zameldował się Przemysław Niemiec. Dzięki temu – Polak awansował na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji imprezy! Spośród kolarzy CCC Polsat Polkowice, najlepiej wypadł ostatecznie trzydziesty – Marek Rutkiewicz.

Wyniki:

1 5 LANDA MEANA Mikel (ESP) 1989 AST ASTANA PRO TEAM 4:49’39 10
2 124 MEINTJES Louis (RSA) G 1992 MTN MTN – QHUBEKA 4:49’49 10 6
3 71 PELIZZOTTI Franco (ITA) 1978 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 4:50’14 35 4
4 31 NIEMIEC Przemyslaw (POL) 1980 LAM LAMPRE-MERIDA 4:50’20 41
5 51 EVANS Cadel (AUS) 1977 BMC BMC RACING TEAM 4:50’20 41
6 92 DUARTE AREVALO Fabio Andres 1986 COL COLOMBIA 4:50’20 41
7 11 POZZOVIVO Domenico (ITA) 1982 ALM AG2R LA MONDIALE 4:50’25 46
8 1 SCARPONI Michele (ITA) 1979 AST ASTANA PRO TEAM 4:50’25 46
9 151 MACHADO Tiago (POR) 1985 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 4:50’28 49
10 2 ARU Fabio (ITA) G 1990 AST ASTANA PRO TEAM 4:50’28 49
11 61 WIGGINS Bradley (GBR) 1980 SKY TEAM SKY 4:50’43 1’04
12 105 GARCIA Marcos (ESP) 1986 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:51’23 1’44
13 127 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) 1984 MTN MTN – QHUBEKA 4:51’29 1’50
14 131 RABOTTINI Matteo (ITA) 1987 NRI NERI SOTTOLI 4:51’44 2’05
15 16 DUPONT Hubert (FRA) 1980 ALM AG2R LA MONDIALE 4:52’20 2’41
16 42 BENNETT George (NZL) G 1990 CAN CANNONDALE 4:52’23 2’44
17 21 ANTON HERNANDEZ Igor (ESP) 1983 MOV MOVISTAR TEAM 4:52’47 3’08
18 83 BONGIORNO Francesco (ITA) G 1990 BAR BARDIANI CSF 4:53’05 3’26
19 146 LAGUTIN Sergey (RUS) 1981 RVL RUSVELO 4:53’21 3’42
20 134 FINETTO Mauro (ITA) 1985 NRI NERI SOTTOLI 4:53’45 4’06
21 66 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) 1982 SKY TEAM SKY 4:54’19 4’40
22 22 CAPECCHI Eros (ITA) 1986 MOV MOVISTAR TEAM 4:55’08 5’29
23 41 BASSO Ivan (ITA) 1977 CAN CANNONDALE 4:55’08 5’29
24 56 MORABITO Steve (SUI) 1983 BMC BMC RACING TEAM 4:55’08 5’29
25 97 PANTANO Jarlinson (COL) 1988 COL COLOMBIA 4:55’08 5’29
26 76 RODRIGUEZ Jackson (VEN) 1985 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 4:55’49 6’10
27 84 ZARDINI Edoardo (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 4:55’53 6’14
28 32 ANACONA GOMEZ Winner (COL) 1988 LAM LAMPRE-MERIDA 4:56’31 6’52
29 14 BOUET Maxime (FRA) 1986 ALM AG2R LA MONDIALE 4:56’31 6’52
30 155 KONIG Leopold (CZE) 1987 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 4:56’33 6’54
31 141 OVECHKIN Artem (RUS) 1986 RVL RUSVELO 4:56’37 6’58
32 144 ZAKARIN Ilnur (RUS) 1989 RVL RUSVELO 4:56’47 7’08
33 75 GODOY Yonder (VEN) G 1993 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 4:57’31 7’52
34 115 RUTKIEWICZ Marek (POL) 1981 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 4:57’42 8’03
35 103 TXURRUKA Amets (ESP) 1982 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:57’42 8’03
36 157 PIMENTA COSTA MENDES José 1985 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 4:59’17 9’38
37 25 QUINTANA ROJAS Dayer Uberne G 1992 MOV MOVISTAR TEAM 4:59’24 9’45
38 53 BOOKWALTER Brent (USA) 1984 BMC BMC RACING TEAM 4:59’35 9’56
39 77 FACCHINI Patrick (ITA) 1988 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 4:59’50 10’11
40 7 TIRALONGO Paolo (ITA) 1977 AST ASTANA PRO TEAM 5:00’33 10’54
41 153 DE LA CRUZ MELGAREJO David 1989 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5:00’33 10’54
42 63 DEIGNAN Philip (IRL) 1983 SKY TEAM SKY 5:00’33 10’54
43 6 ZEITS Andrey (KAZ) 1986 AST ASTANA PRO TEAM 5:01’20 11’41
44 81 BATTAGLIN Enrico (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 5:01’22 11’43
45 78 TALIANI Alessio (ITA) G 1990 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 5:01’33 11’54
46 64 BOSWELL Ian (USA) G 1991 SKY TEAM SKY 5:01’53 12’14
47 46 SALERNO Cristiano (ITA) 1985 CAN CANNONDALE 5:01’55 12’16
48 73 ROSA Diego (ITA) 1989 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 5:02’13 12’34
49 145 FIRSANOV Sergey (RUS) 1982 RVL RUSVELO 5:02’43 13’04
50 108 FERNANDEZ Ruben (ESP) G 1991 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:03’15 13’36
51 122 NIYONSHUTI Adrien (RWA) 1987 MTN MTN – QHUBEKA 5:03’15 13’36
52 136 MONSALVE Yonattah (VEN) 1989 NRI NERI SOTTOLI 5:03’29 13’50
53 82 PIRAZZI Stefano (ITA) 1987 BAR BARDIANI CSF 5:04’33 14’54
54 135 FAILLI Francesco (ITA) 1983 NRI NERI SOTTOLI 5:04’55 15’16
55 27 SZMYD Sylvester (POL) 1978 MOV MOVISTAR TEAM 5:05’42 16’03
56 43 CARUSO Damiano (ITA) 1987 CAN CANNONDALE 5:05’42 16’03
57 13 BERARD Julien (FRA) 1987 ALM AG2R LA MONDIALE 5:05’42 16’03
58 96 QUINTERO Carlos Julian (COL) 1986 COL COLOMBIA 5:05’42 16’03
59 74 SELLA Emanuele (ITA) 1981 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 5:05’42 16’03
60 117 TACIAK Mateusz (POL) 1984 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:05’42 16’03
61 52 EIJSSEN Yannick (BEL) 1989 BMC BMC RACING TEAM 5:05’42 16’03
62 88 PAGANI Angelo (ITA) 1988 BAR BARDIANI CSF 5:05’42 16’03
63 85 DE IESO Donato (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 5:06’28 16’49
64 112 OWSIAN Lukasz (POL) G 1990 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:07’51 18’12
65 148 ERSHOV Artur (RUS) G 1990 RVL RUSVELO 5:07’51 18’12
66 111 MARYCZ Jaroslaw (POL) 1987 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:09’11 19’32
67 123 JANSE VAN RENSBURG Jacques 1987 MTN MTN – QHUBEKA 5:09’27 19’48
68 4 KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm 1980 AST ASTANA PRO TEAM 5:10’16 20’37
69 72 ZILIOLI Gianfranco (ITA) G 1990 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA 5:10’27 20’48
70 142 KLIMOV Sergey (RUS) 1980 RVL RUSVELO 5:10’44 21’05
71 3 AGNOLI Valerio (ITA) 1985 AST ASTANA PRO TEAM 5:10’44 21’05
72 65 PUCCIO Salvatore (ITA) 1989 SKY TEAM SKY 5:10’44 21’05
73 121 SONGEZO Jim (RSA) G 1990 MTN MTN – QHUBEKA 5:11’25 21’46
74 33 SERPA PEREZ Jose Rodolfo (COL) 1979 LAM LAMPRE-MERIDA 5:16’17 26’38
75 36 XU Gang (CHN) 1984 LAM LAMPRE-MERIDA 5:16’17 26’38
76 93 DUQUE Leonardo Fabio (COL) 1980 COL COLOMBIA 5:17’04 27’25
77 15 KERN Julian (GER) 1989 ALM AG2R LA MONDIALE 5:17’37 27’58
78 91 ARANGO CARVAJAL Juan Esteba 1986 COL COLOMBIA 5:17’44 28’05
79 152 BENEDETTI Cesare (ITA) 1987 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5:17’44 28’05
80 44 MOSER Moreno (ITA) G 1990 CAN CANNONDALE 5:17’44 28’05
81 62 CATALDO Dario (ITA) 1985 SKY TEAM SKY 5:17’44 28’05
82 24 MALORI Adriano (ITA) 1988 MOV MOVISTAR TEAM 5:17’44 28’05
83 87 LOCATELLI Stefano (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 5:17’44 28’05
84 23 DOWSETT Alex (GBR) 1988 MOV MOVISTAR TEAM 5:17’44 28’05
85 138 CONTI Samuele (ITA) G 1991 NRI NERI SOTTOLI 5:17’44 28’05
86 114 PATERSKI Maciej (POL) 1986 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:17’44 28’05
87 118 MATYSIAK Bartlomiej (POL) 1984 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:17’44 28’05
88 102 MOLINA Antonio (ESP) G 1991 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:17’44 28’05
89 154 HUZARSKI Bartosz (POL) 1980 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5:17’44 28’05
90 38 FAVILLI Elia (ITA) 1989 LAM LAMPRE-MERIDA 5:17’44 28’05
91 113 HONKISZ Adrian (POL) 1988 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:17’44 28’05
92 17 GRETSCH Patrick (GER) 1987 ALM AG2R LA MONDIALE 5:17’44 28’05
93 8 HUFFMAN Evan (USA) G 1990 AST ASTANA PRO TEAM 5:17’44 28’05
94 143 SOLOMENNIKOV Andrei (RUS) 1987 RVL RUSVELO 5:17’44 28’05
95 106 PIEDRA PEREZ Antonio (ESP) 1985 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 5:17’44 28’05
96 95 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber G 1990 COL COLOMBIA 5:17’44 28’05
97 126 TEKLEHAIMANOT Daniel (ERI) 1988 MTN MTN – QHUBEKA 5:17’44 28’05
98 147 SEROV Alexander (RUS) 1982 RVL RUSVELO 5:17’44 28’05
99 28 ITA19830113 VISCONTI Giovanni (ITA) 1983 MOV MOVISTAR TEAM 5:17’44 28’05
100 133 MILETTA Luigi (ITA) 1988 NRI NERI SOTTOLI 5:17’44 28’05
101 116 CERNY Josef (CZE) G 1993 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 5:17’44 28’05
102 132 TABORRE Fabio (ITA) 1985 NRI NERI SOTTOLI 5:17’44 28’05
103 26 SANZ Enrique (ESP) 1989 MOV MOVISTAR TEAM 5:17’44 28’05
104 137 CECCHINEL Giorgio (ITA) 1989 NRI NERI SOTTOLI 5:17’44 28’05
105 18 KADRI Blel (FRA) 1986 ALM AG2R LA MONDIALE 5:21’12 31’33
NA 12 HOULE Hugo (CAN) G 1990 ALM AG2R LA MONDIALE
NA 54 KOHLER Martin (SUI) 1985 BMC BMC RACING TEAM
NA 55 LANDER Sebastian (DEN) G 1991 BMC BMC RACING TEAM
NA 57 OSS Daniel (ITA) 1987 BMC BMC RACING TEAM
NA 58 ZABEL Rick (GER) G 1993 BMC BMC RACING TEAM
NA 101 DOMENE REYES Ramon (ESP) G 1990 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA
NA 104 FRAILE MATARRANZA Omar (ESP G 1990 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA
NA 107 GRIJALBA Fernando (ESP) G 1991 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA
NA 156 CAMANO ORTUZAR Iker (ESP) 1979 TNE TEAM NETAPP – ENDURA
NA 158 THWAITES Scott (GBR) G 1990 TNE TEAM NETAPP – ENDURA
NP 34 CONTI Valerio (ITA) G 1993 LAM LAMPRE-MERIDA
NP 35 DODI Luca (ITA) 1987 LAM LAMPRE-MERIDA

Klasyfikacja generalna:
1 51 EVANS Cadel (AUS) 1977 BMC BMC RACING TEAM 14:14’03
2 11 POZZOVIVO Domenico (ITA) 1982 ALM AG2R LA MONDIALE 14:14’53 50
3 31 NIEMIEC Przemyslaw (POL) 1980 LAM LAMPRE-MERIDA 14:15’04 1’01
4 92 DUARTE AREVALO Fabio Andres 1986 COL COLOMBIA 14:15’04 1’01
5 124 MEINTJES Louis (RSA) G 1992 MTN MTN – QHUBEKA 14:15’09 1’06
6 151 MACHADO Tiago (POR) 1985 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 14:15’10 1’07
7 2 ARU Fabio (ITA) G 1990 AST ASTANA PRO TEAM 14:15’12 1’09
8 1 SCARPONI Michele (ITA) 1979 AST ASTANA PRO TEAM 14:15’14 1’11
9 71 PELIZZOTTI Franco (ITA) 1978 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:15’29 1’26
10 5 LANDA MEANA Mikel (ESP) 1989 AST ASTANA PRO TEAM 14:15’35 1’32
11 21 ANTON HERNANDEZ Igor (ESP) 1983 MOV MOVISTAR TEAM 14:17’31 3’28
12 42 BENNETT George (NZL) G 1990 CAN CANNONDALE 14:17’56 3’53
13 131 RABOTTINI Matteo (ITA) 1987 NRI NERI SOTTOLI 14:18’06 4’03
14 83 BONGIORNO Francesco (ITA) G 1990 BAR BARDIANI CSF 14:18’20 4’17
15 16 DUPONT Hubert (FRA) 1980 ALM AG2R LA MONDIALE 14:18’25 4’22
16 66 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) 1982 SKY TEAM SKY 14:19’45 5’42
17 105 GARCIA Marcos (ESP) 1986 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14:19’55 5’52
18 134 FINETTO Mauro (ITA) 1985 NRI NERI SOTTOLI 14:20’10 6’07
19 61 WIGGINS Bradley (GBR) 1980 SKY TEAM SKY 14:20’29 6’26
20 84 ZARDINI Edoardo (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 14:20’40 6’37
21 146 LAGUTIN Sergey (RUS) 1981 RVL RUSVELO 14:20’44 6’41
22 127 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) 1984 MTN MTN – QHUBEKA 14:20’49 6’46
23 56 MORABITO Steve (SUI) 1983 BMC BMC RACING TEAM 14:20’53 6’50
24 22 CAPECCHI Eros (ITA) 1986 MOV MOVISTAR TEAM 14:21’04 7’01
25 41 BASSO Ivan (ITA) 1977 CAN CANNONDALE 14:22’13 8’10
26 97 PANTANO Jarlinson (COL) 1988 COL COLOMBIA 14:23’00 8’57
27 32 ANACONA GOMEZ Winner (COL) 1988 LAM LAMPRE-MERIDA 14:23’04 9’01
28 144 ZAKARIN Ilnur (RUS) 1989 RVL RUSVELO 14:23’24 9’21
29 141 OVECHKIN Artem (RUS) 1986 RVL RUSVELO 14:23’47 9’44
30 115 RUTKIEWICZ Marek (POL) 1981 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 14:24’53 10’50
31 75 GODOY Yonder (VEN) G 1993 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:24’58 10’55
32 103 TXURRUKA Amets (ESP) 1982 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14:26’29 12’26
33 63 DEIGNAN Philip (IRL) 1983 SKY TEAM SKY 14:26’44 12’41
34 153 DE LA CRUZ MELGAREJO David 1989 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 14:27’10 13’07
35 157 PIMENTA COSTA MENDES José 1985 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 14:27’21 13’18
36 77 FACCHINI Patrick (ITA) 1988 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:27’49 13’46
37 155 KONIG Leopold (CZE) 1987 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 14:28’05 14’02
38 76 RODRIGUEZ Jackson (VEN) 1985 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:28’55 14’52
39 73 ROSA Diego (ITA) 1989 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:29’10 15’07
40 108 FERNANDEZ Ruben (ESP) G 1991 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14:30’04 16’01
41 14 BOUET Maxime (FRA) 1986 ALM AG2R LA MONDIALE 14:31’21 17’18
42 136 MONSALVE Yonattah (VEN) 1989 NRI NERI SOTTOLI 14:31’43 17’40
43 53 BOOKWALTER Brent (USA) 1984 BMC BMC RACING TEAM 14:32’26 18’23
44 7 TIRALONGO Paolo (ITA) 1977 AST ASTANA PRO TEAM 14:32’58 18’55
45 78 TALIANI Alessio (ITA) G 1990 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:33’01 18’58
46 82 PIRAZZI Stefano (ITA) 1987 BAR BARDIANI CSF 14:34’40 20’37
47 6 ZEITS Andrey (KAZ) 1986 AST ASTANA PRO TEAM 14:34’48 20’45
48 46 SALERNO Cristiano (ITA) 1985 CAN CANNONDALE 14:35’04 21’01
49 74 SELLA Emanuele (ITA) 1981 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:35’41 21’38
50 135 FAILLI Francesco (ITA) 1983 NRI NERI SOTTOLI 14:36’09 22’06
51 27 SZMYD Sylvester (POL) 1978 MOV MOVISTAR TEAM 14:36’15 22’12
52 123 JANSE VAN RENSBURG Jacques 1987 MTN MTN – QHUBEKA 14:36’20 22’17
53 88 PAGANI Angelo (ITA) 1988 BAR BARDIANI CSF 14:36’45 22’42
54 117 TACIAK Mateusz (POL) 1984 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 14:37’36 23’33
55 112 OWSIAN Lukasz (POL) G 1990 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 14:39’06 25’03
56 3 AGNOLI Valerio (ITA) 1985 AST ASTANA PRO TEAM 14:39’41 25’38
57 96 QUINTERO Carlos Julian (COL) 1986 COL COLOMBIA 14:43’07 29’04
58 43 CARUSO Damiano (ITA) 1987 CAN CANNONDALE 14:44’06 30’03
59 64 BOSWELL Ian (USA) G 1991 SKY TEAM SKY 14:47’35 33’32
60 25 QUINTANA ROJAS Dayer Uberne G 1992 MOV MOVISTAR TEAM 14:47’50 33’47
61 62 CATALDO Dario (ITA) 1985 SKY TEAM SKY 14:48’47 34’44
62 81 BATTAGLIN Enrico (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 14:50’27 36’24
63 44 MOSER Moreno (ITA) G 1990 CAN CANNONDALE 14:50’50 36’47
64 154 HUZARSKI Bartosz (POL) 1980 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 14:51’56 37’53
65 122 NIYONSHUTI Adrien (RWA) 1987 MTN MTN – QHUBEKA 14:53’06 39’03
66 13 BERARD Julien (FRA) 1987 ALM AG2R LA MONDIALE 14:53’28 39’25
67 145 FIRSANOV Sergey (RUS) 1982 RVL RUSVELO 14:53’55 39’52
68 85 DE IESO Donato (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 14:55’16 41’13
69 72 ZILIOLI Gianfranco (ITA) G 1990 AND ANDRONI GIOCATTOLI VENEZUELA14:55’33 41’30
70 106 PIEDRA PEREZ Antonio (ESP) 1985 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 14:55’53 41’50
71 52 EIJSSEN Yannick (BEL) 1989 BMC BMC RACING TEAM 14:56’02 41’59
72 111 MARYCZ Jaroslaw (POL) 1987 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 14:59’46 45’43
73 4 KESSIAKOFF Fredrik Carl Wilhelm 1980 AST ASTANA PRO TEAM 14:59’50 45’47
74 65 PUCCIO Salvatore (ITA) 1989 SKY TEAM SKY 15:00’08 46’05
75 24 MALORI Adriano (ITA) 1988 MOV MOVISTAR TEAM 15:01’00 46’57
76 132 TABORRE Fabio (ITA) 1985 NRI NERI SOTTOLI 15:02’55 48’52
77 87 LOCATELLI Stefano (ITA) 1989 BAR BARDIANI CSF 15:03’37 49’34
78 36 XU Gang (CHN) 1984 LAM LAMPRE-MERIDA 15:03’45 49’42
79 142 KLIMOV Sergey (RUS) 1980 RVL RUSVELO 15:03’47 49’44
80 33 SERPA PEREZ Jose Rodolfo (COL) 1979 LAM LAMPRE-MERIDA 15:03’48 49’45
81 126 TEKLEHAIMANOT Daniel (ERI) 1988 MTN MTN – QHUBEKA 15:05’04 51’01
82 152 BENEDETTI Cesare (ITA) 1987 TNE TEAM NETAPP – ENDURA 15:05’17 51’14
83 118 MATYSIAK Bartlomiej (POL) 1984 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 15:05’38 51’35
84 148 ERSHOV Artur (RUS) G 1990 RVL RUSVELO 15:05’48 51’45
85 121 SONGEZO Jim (RSA) G 1990 MTN MTN – QHUBEKA 15:05’50 51’47
86 23 DOWSETT Alex (GBR) 1988 MOV MOVISTAR TEAM 15:07’02 52’59
87 113 HONKISZ Adrian (POL) 1988 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 15:07’04 53’01
88 8 HUFFMAN Evan (USA) G 1990 AST ASTANA PRO TEAM 15:07’18 53’15
89 102 MOLINA Antonio (ESP) G 1991 CJR CAJA RURAL – SEGUROS RGA 15:07’30 53’27
90 91 ARANGO CARVAJAL Juan Esteba 1986 COL COLOMBIA 15:09’05 55’02
91 147 SEROV Alexander (RUS) 1982 RVL RUSVELO 15:09’57 55’54
92 114 PATERSKI Maciej (POL) 1986 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 15:10’02 55’59
93 93 DUQUE Leonardo Fabio (COL) 1980 COL COLOMBIA 15:10’03 56’00
94 15 KERN Julian (GER) 1989 ALM AG2R LA MONDIALE 15:10’03 56’00
95 116 CERNY Josef (CZE) G 1993 CCC CCC POLSAT POLKOWICE 15:10’57 56’54
96 17 GRETSCH Patrick (GER) 1987 ALM AG2R LA MONDIALE 15:12’25 58’22
97 143 SOLOMENNIKOV Andrei (RUS) 1987 RVL RUSVELO 15:12’26 58’23
98 138 CONTI Samuele (ITA) G 1991 NRI NERI SOTTOLI 15:13’01 58’58
99 137 CECCHINEL Giorgio (ITA) 1989 NRI NERI SOTTOLI 15:13’42 59’39
100 133 MILETTA Luigi (ITA) 1988 NRI NERI SOTTOLI 15:14’44 1:00’41
101 26 SANZ Enrique (ESP) 1989 MOV MOVISTAR TEAM 15:17’05 1:03’02
102 38 FAVILLI Elia (ITA) 1989 LAM LAMPRE-MERIDA 15:17’14 1:03’11
103 95 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber G 1990 COL COLOMBIA 15:18’28 1:04’25
104 28 VISCONTI Giovanni (ITA) 1983 MOV MOVISTAR TEAM 15:24’37 1:10’34
105 18 KADRI Blel (FRA) 1986 ALM AG2R LA MONDIALE 15:30’26 1:16’23

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Eddy
Eddy

Bravo Przemek!!! Jakie to piękne, jak po tylu latach kibicowania, wreszcie można emocjonować się wynikami polskich kolarzy!!! Tylko czekać na dalszą część sezonu! 🙂

Masto
Masto

Dokładnie Przemo ! Do przodu konsekwentnie . To niesamowite że jesteś w takiej formie , ścigaliśmy się w juniorach !

El Wray
El Wray

Ja się nie mogę doczekać Giro. Majka pokazywał dobrą formę, teraz Przemek w wysokich górach przyjeżdża w czołówce. Będzie bardzo ciekawie z naszymi w rolach głównych.
Wypadałoby skomentować wyniki CCC… ale przemilczę.