Przemysław NiemiecPrzemysław Niemiec i Winner Anacona będą najsilniejszymi punktami ekipy Lampre-Merida w wyścigu Giro del Trentino. Dla Polaka oraz Kolumbijczyka, będzie to przetarcie przed Giro d`Italia.

Włoska ekipa na wyścig rozgrywany w Dolomitach pojedzie w dość eksperymentalnym składzie. Oprócz Przemysława Niemca (dwukrotnego zwycięzcy etapowego tej imprezy) pojadą jeszcze dwaj specjaliści od jazdy w górach z Ameryki Południowej, czyli Winner Anacona oraz Jose Serpa. Obaj z pewnością będą cennymi pomocnikami 34-latka na wymagających etapach wyścigu Dookoła Trydentu. Przypomnijmy, że Giro del Trentino potrwa od 22 do 25 kwietnia i rozpocznie się od jazdy drużynowej na czas.

W zestawieniu znaleźli się także: poturbowany w kraksach na belgijskich klasykach Elia Favilli, powracający po kontuzji kolana Valerio Conti, powracający po kraksie w Volta a Catalunya Jan Polac, Luca Dodi oraz Gang Xu.

Przemek Niemiec po starcie w Giro del Trentino wystartuje jeszcze w Liege-Bastogne-Liege. Później już tylko ostatnie przygotowania do “Rosa Corsa”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa