navardauskasAxel Domont (Ag2r La Mondiale) po udanej ucieczce wygrał ostatni etap Circuit de la Sarthe. Klasyfikację generalną wygrał Ramunas Navardauskas (Garmin Sharp).

Ostatniego dnia zmagań w Circuit Cycliste Sarthe kolarze mieli do pokonania prawie 185 kilometrów. Etap był pagórkowaty i prowadził z Abbaye de l’Epau do La Ferté-Bernard.

Do ucieczki dnia zabrali się: Tony Hurel (Europcar), Mikhail Ignatyev (Katusha) i Martin Kohler (BMC Racing). Żaden z tych kolarzy nie zagrażał prowadzącemu w generalce Ramunasowi Navardauskasowi  (Garmin Sharp).

Trójka zgodnie rozdzielała między sobą punkty na premiach, a za ich plecami trwała walka o koszulkę najlepszego górala. Wygrał ją Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen – Baloise). 40 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii.

Kolejnymi śmiałkami byli Angelo Tulik (Europcar) i Axel Domont (Ag2r La Mondiale). Za nimi kręciła trójka: Anthony Geslin (FDJ.fr), Vegard Stake Laengen (Bretagne – Séché Environnement) i Gustav Erik Larsson (IAM Cycling). 17 kilometrów przed metą te dwie grupki się zjechały, a peleton notował niespełna minutę straty.

Duża grupa sukcesywnie zbliżała się do uciekinierów, ale ostatecznie nie dała rady ich dogonić. Pierwszy finiszował Domont, drugi był Tulik, a trzeci Geslin.

Klasyfikację generalną wygrał Ramunas Navardauskas (Garmin Sharp).

Bartosz Huzarski (NetApp Endura) zajął na etapie dwunaste miejsce, a w generalce uplasował się oczko niżej.

Wyniki:

1 DOMONT Axel * AG2R LA MONDIALE FRA les 184.8 km km en 4h32’01”
2 TULIK Angelo * EUROPCAR FRA 3.
3 GESLIN Anthony FDJ FRA 3.
4 LARSSON Gustav IAM CYCLING SWE 3.
5 LAENGEN Vegard Stake BRETAGNE – Séché Environnement NOR 3.
6 BOUHANNI Nacer * FDJ FRA 8.
7 NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING ITA 8.
8 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI ITA 8.
9 COQUARD Bryan * EUROPCAR FRA 8.
10 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL 8.
11 FEILLU Romain BRETAGNE – Séché Environnement FRA 8.
12 HUZARSKI Bartosz Team NETAPP ENDURA POL 8.
13 TSATEVITCH Alexey KATUSHA TEAM RUS 8.
14 LOBATO DEL VALLE Juan Jose TEAM MOVISTAR ESP 8.
15 HAAS Nathan TEAM GARMIN – SHARP AUS 8.
16 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA COL 8.
17 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 8.
18 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COLOMBIA COL 8.
19 HALLER Marco * KATUSHA TEAM AUT 8.
20 FELLINE Fabio * TREK FACTORY RACING ITA 8.
21 HABEAUX Grégory WANTY – GROUPE GOBERT BEL 8.
22 HUPOND Thierry GIANT – SHIMANO FRA 8.
23 JARRIER Benoit BRETAGNE – Séché Environnement FRA 8.
24 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 8.
25 PORSEV Alexander KATUSHA TEAM RUS 8.
26 SILVESTRE Fabio * TREK FACTORY RACING POR 8.
27 ROUX Anthony FDJ FRA 8.
28 BEPPU Fumiyuki TREK FACTORY RACING JPN 8.
29 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM GARMIN – SHARP LTU 8.
30 SIMON Julien COFIDIS, solutions crédits FRA 8.
31 HERMANS Ben BMC RACING TEAM BEL 8.
32 VENTOSO ALBERDI Francisco José TEAM MOVISTAR ESP 8.
33 HERRADA LOPEZ Jesus * TEAM MOVISTAR ESP 8.
34 DELAPLACE Anthony BRETAGNE – Séché Environnement FRA 8.
35 VAN OVERBERGHE Arthur * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 8.
36 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 8.
37 DENNIS Rohan * TEAM GARMIN – SHARP AUS 8.
38 FRANK Mathias IAM CYCLING SUI 8.
39 BERARD Julien AG2R LA MONDIALE FRA 8.
40 LEVARLET Guillaume COFIDIS, solutions crédits FRA 8.
41 GERARD Arnaud BRETAGNE – Séché Environnement FRA 8.
42 HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING SUI 8.
43 CUMMINGS Stephen BMC RACING TEAM GBR 8.
44 PADOUR Frantisek Team NETAPP ENDURA CZE 8.
45 STETINA Peter BMC RACING TEAM USA 8.
46 GODOY Yonder * ANDRONI GIOCATTOLI VEN 8.
47 COPPEL Jérôme COFIDIS, solutions crédits FRA 8.
48 GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE GER 8.
49 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA COL 8.
50 DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT BEL 8.
51 GOUGEARD Alexis * AG2R LA MONDIALE FRA 8.
52 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM USA 8.
53 BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE FRA 8.
54 FEILLU Brice BRETAGNE – Séché Environnement FRA 8.
55 DENIFL Stefan IAM CYCLING AUT 8.
56 OSS Daniel BMC RACING TEAM ITA 8.
57 BERNAUDEAU Giovanni EUROPCAR FRA 8.
58 KOHLER Martin BMC RACING TEAM SUI 8.
59 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA COL 8.
60 LE MEVEL Christophe COFIDIS, solutions crédits FRA 8.
61 HAGA Chad GIANT – SHIMANO USA 8.
62 ROWSELL Erick * Team NETAPP ENDURA GBR 8.
63 MACHADO Tiago Team NETAPP ENDURA POR 8.
64 RYBAKOV Alexander KATUSHA TEAM RUS 8.
65 SELLA Emanuele ANDRONI GIOCATTOLI ITA 8.
66 LÖVKVIST Thomas IAM CYCLING SWE 8.
67 VOECKLER Thomas EUROPCAR FRA 8.
68 HUREL Tony EUROPCAR FRA 8.
69 PICHON Laurent FDJ FRA 17.
70 MOUREY Francis FDJ FRA 46.
71 VANDEWALLE Kristof TREK FACTORY RACING BEL 56.
72 DEKKER Thomas TEAM GARMIN – SHARP NED 1:17.
73 SPRENGERS Thomas * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 2:37.
74 GILBERT Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT BEL 5:04.

Klasyfikacja generalna :
1 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM GARMIN – SHARP LTU en 16h28’03”
2 DENNIS Rohan * TEAM GARMIN – SHARP AUS 14.
3 SIMON Julien COFIDIS, solutions crédits FRA 17.
4 ROUX Anthony FDJ FRA 18.
5 DELAPLACE Anthony BRETAGNE – Séché Environnement FRA 22.
6 GERARD Arnaud BRETAGNE – Séché Environnement FRA 22.
7 FRANK Mathias IAM CYCLING SUI 27.
8 CUMMINGS Stephen BMC RACING TEAM GBR 30.
9 HERRADA LOPEZ Jesus * TEAM MOVISTAR ESP 30.
10 FELLINE Fabio * TREK FACTORY RACING ITA 32.
11 VOECKLER Thomas EUROPCAR FRA 36.
12 HERMANS Ben BMC RACING TEAM BEL 40.
13 HUZARSKI Bartosz Team NETAPP ENDURA POL 43.
14 DENIFL Stefan IAM CYCLING AUT 44.
15 BERARD Julien AG2R LA MONDIALE FRA 50.
16 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COLOMBIA COL 1:12.
17 FEILLU Brice BRETAGNE – Séché Environnement FRA 1:20.
18 STETINA Peter BMC RACING TEAM USA 1:20.
19 HAAS Nathan TEAM GARMIN – SHARP AUS 1:24.
20 LEVARLET Guillaume COFIDIS, solutions crédits FRA 1:34.
21 BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM USA 1:40.
22 GESLIN Anthony FDJ FRA 1:46.
23 HABEAUX Grégory WANTY – GROUPE GOBERT BEL 1:55.
24 COPPEL Jérôme COFIDIS, solutions crédits FRA 2:19.
25 MOUREY Francis FDJ FRA 4:10.
26 DOMONT Axel * AG2R LA MONDIALE FRA 4:23.
27 GOUGEARD Alexis * AG2R LA MONDIALE FRA 4:29.
28 SPRENGERS Thomas * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 4:31.
29 VANDEWALLE Kristof TREK FACTORY RACING BEL 5:03.
30 JARRIER Benoit BRETAGNE – Séché Environnement FRA 5:49.
31 MACHADO Tiago Team NETAPP ENDURA POR 5:50.
32 HUPOND Thierry GIANT – SHIMANO FRA 5:50.
33 TSATEVITCH Alexey KATUSHA TEAM RUS 5:56.
34 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL 6:01.
35 GODOY Yonder * ANDRONI GIOCATTOLI VEN 6:03.
36 DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT BEL 6:04.
37 RYBAKOV Alexander KATUSHA TEAM RUS 6:08.
38 SELLA Emanuele ANDRONI GIOCATTOLI ITA 6:21.
39 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COLOMBIA COL 6:40.
40 BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE FRA 6:42.
41 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA COL 7:20.
42 BERNAUDEAU Giovanni EUROPCAR FRA 8:38.
43 PICHON Laurent FDJ FRA 9:12.
44 LAENGEN Vegard Stake BRETAGNE – Séché Environnement NOR 10:44.
45 LARSSON Gustav IAM CYCLING SWE 10:45.
46 HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING SUI 10:53.
47 TULIK Angelo * EUROPCAR FRA 10:53.
48 COQUARD Bryan * EUROPCAR FRA 11:02.
49 GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE GER 11:03.
50 HUREL Tony EUROPCAR FRA 11:05.
51 ROWSELL Erick * Team NETAPP ENDURA GBR 11:08.
52 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA COL 11:13.
53 LÖVKVIST Thomas IAM CYCLING SWE 11:19.
54 LE MEVEL Christophe COFIDIS, solutions crédits FRA 11:22.
55 VAN OVERBERGHE Arthur * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 11:32.
56 DEKKER Thomas TEAM GARMIN – SHARP NED 12:05.
57 BEPPU Fumiyuki TREK FACTORY RACING JPN 13:59.
58 PADOUR Frantisek Team NETAPP ENDURA CZE 14:09.
59 FEILLU Romain BRETAGNE – Séché Environnement FRA 15:24.
60 NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING ITA 15:29.
61 BOUHANNI Nacer * FDJ FRA 15:30.
62 BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI ITA 15:38.
63 KOHLER Martin BMC RACING TEAM SUI 15:41.
64 SILVESTRE Fabio * TREK FACTORY RACING POR 15:51.
65 OSS Daniel BMC RACING TEAM ITA 15:53.
66 HAGA Chad GIANT – SHIMANO USA 15:57.
67 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 16:05.
68 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 16:21.
69 LOBATO DEL VALLE Juan Jose TEAM MOVISTAR ESP 16:46.
70 VENTOSO ALBERDI Francisco José TEAM MOVISTAR ESP 16:55.
71 PORSEV Alexander KATUSHA TEAM RUS 17:50.
72 HALLER Marco * KATUSHA TEAM AUT 20:06.
73 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 21:24.
74 GILBERT Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT BEL 22:40.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77