Jarosław MaryczPierwszy wyścig etapowy w sezonie 2014, „Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour” rozegrany zostanie w terminie 11-14 kwietnia. Na elitę i orlików czekają 4 odcinki i 493 kilometrów ścigania.

Po sobotnio-niedzielnych zmaganiach na Dolnym Śląsku, w piątek barwny peleton rozpocznie rywalizację w kolejnym wyścigu ProLigi – XXIV Ogólnopolskim Wyścigu „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour”.

Rywalizacja rozpocznie się od 168-kilometrowego etapu ze startem i metą w miejscowości Warta, wokół jeziora Jeziorski. Trasa ma stosunkowo płaski profil, więc o zwycięstwie powinien zdecydować finisz z peletonu. Kolejnego dnia odbędzie się poranna 14-kilometrowa czasówka wokół Opatówka oraz popołudniowy, 148-kilometrowy etap ze startu wspólnego z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Na koniec zmagań przygotowano 163-kilometrowy odcinek z miejscowości Błaszki do Kalisza. W tym przypadku również w walce o wygraną powinni brać udział sprinterzy.

Podczas wyścigu prowadzona będzie klasyfikacja generalna, aktywnego, punktowa, młodzieżowa, Wielkopolanin, agresywnego i drużynowa. Pula nagród wynosi 30 000 złotych.

Program wyścigu:

Wyścig zostanie przeprowadzony w terminie od 11 do 13 kwietnia 2014 r. i będzie się składał z czterech etapów o łącznej długości 493 km :

I ETAP 11 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO WOKÓŁ JEZ. JEZIORSKO Warta – Warta 168 km

Trasa: (Warta – Kalinowa – Goszczanów – Cielce – Warta x2 Rundy po 39 km) – Kalinowa – Sędzimirowice – Goszczanów – Głuchów – Kawęczyn – Dobra – Ostrówek Dąbrowa – Popów – Pęczniew – Glinno – Włyń – Warta

14.00 – start

w Warcie ul. Zachodnia

18.00 – meta etapu w Warcie ul. Zachodnia.

II ETAP 12 kwietnia br. – JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS Opatówek – Trojanów – – Chełmce – Saczyn – Chełmce – Trojanów – Opatówek 14 km.

9.00 – start pierwszego zawodnika przy Firmie JUTRZENKA COLIAN, Opatówek, ul. Zdrojowa 1

III ETAP 12 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO Kalisz – Kazimierz Biskupi 148 km.

Trasa: Kalisz – Skarszew – Morawin – Emilianów – Tymianek – Dębsko – Lisków – Strzałków – Chrusty – Przespolew – Stare Prażuchy – Ceków – Morawin – Żelazków – Goliszew – Kolonia Zbiersk – Mycielin – TuliszkówRychwał – Stare Miasto – Konin – Kazimierz Biskupi(ul. Golińska – 1 Maja – Klasztorna x 3 Rundy po 2,1 km)

14.30 – dekoracja zwycięzców II etapu w Kaliszu na Rynku Głównym.

15.00 – start honorowy w Kaliszu na Rynku Głównym.

15.10 – start ostry w Kaliszu ul. Warszawska ( skrzyżowanie z ul. Dębową)

18.40 – meta etapu w Kazimierzu Biskupim

IV ETAP 13 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO Błaszki – Kalisz 163 km

Trasa: Błaszki – Brąszewice – Klonowa – Czajków – Kraszewice – Grabów Nad Prosną – Mikstat (ul. Słowackiego – ul. Mickiewicza – ul. Krakowska – ul. Kościelna – ul. Kaliska – Kotłów – Kaliszkowice Ołobockie – Kaliszkowice Kaliskie – Mikstat x 1 Runda) Sieroszewice – Ołobok – Godziesze Wielkie – Brzeziny– Opatówek – Zduny – Kalisz (ul. Nowy Świat – Ułańska –Bankowa – Al. Wolności – Częstochowska – Nowy Swiat x 3 Rundy po 2,1 km)

11.00 – start w Błaszkach Pl. Sulwińskiego

14.50 – meta etapu na ulicy Nowy Świat przed Aulą UAM im. Prof. Rubińskiego

Mikstat – premia, Konin – premia specjalna

W ubiegłym roku w generalce najlepszy był Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który zapewnił sobie triumf w wyścigu, na etapie jazdy indywidualnej na czas. Pozostałe etapy wygrali jego koledzy z grupy, Grzegorz Stępniak (dwa) i Bartłomiej Matysiak.

Video zapowiedź Hellena Tour 2014:

Regulamin

Ekipy zgłoszone na XXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2014”

(stan na 9 kwietnia)

ActiveJet

– Konrad Dąbkowski/POL/1989

– Michał Podlaski/POL/1988

– Paweł Franczak/POL/1991

– Łukasz Bodnar/POL/1982

– Paweł Brylowski/POL/1989

– Sławomir Chrzanowski/POL/1991

– Emanuel Piaskowy/POL/1991

 

Bauknecht Author

– Tomas Buchacek/CZE/1978

– Paweł Cieślik/POL/1986

– Jiri Polnicky//CZE/1989

– Martin Hunal/CZE/1989

– Josef Hosek/CZE/1991

– David Dvorsky/CZE/1992

– Przemysław Kasperkiewicz/POL/1994*

– Jan Kaduch/Czechy/1992

oraz

– Jan Svorada/CZE/1992

– Tomas Zechmeister/CZE/1993

– Tomas Kalojiros/CZE/1994

 

BDC MarcPol

– Piotr Kirpsza/POL/1975

– Leszek Pluciński/POL/1990

– Adrian Banaszek/POL/1990

– Eryk Latoń/POL/1990*

– Kacper Gronkiewicz/POL/1990

– Robert Radosz/POL/1975

– Ireneusz Matusiak/mechanik*

 

BDC MarcPol

– Błażej Janiaczyk/POL/1983

– Adam Stachowiak/POL/1989

– Paweł Bernas/POL/1990

– Kamil Gradek/POL/1990

– Jarosław Kowalczyk/POL/1989

– Mateusz Komar/POL/1975

 

Cycling Team Friuli

– Riccardo Bolzan/ITA/1990

– Andrea Carolo/ITA/1994

– Christian Grazian/ITA/1990

– Stefano Debellis/ITA/1994

– Daniele Cazzola/ITA/1993

– Nicolo Martinello/ITA/1989

– Simone Viero/ITA/1993

– Matteo Marcolin/ITA/1990

rezerwowi

– Alex Buttazzoni/ITA/1985

– Francesco Magrin/ITA/1993

– Alessio Mattiussi/ITA/1992

– Marco Pizzianto/ITA/1990

 

Dobre Sklepy Rowerowe Author LKUKS Pszczyna

– Adam Koryczan/POL/1994

– Marcin Grolik/POL/1995

– Paweł Gruszczyk/POL/1995

– Grzegorz Pawlak/POL/1989

 

Dukla Praga

– Martin Blaha/CZE/1991

– Roman Furst/CZE/1991

– Martin Hacecky/CZE/1987

– Vojtech Hacecky/CZE/1987

– Jiri Hochmann/CZE/1986

– Milan Kadlec/CZE/1974

– Alois Kankovsky/CZE/1983

– Ondrej Vendolsky/CZE/1991

oraz

– Jan Kraus/CZE/1993

– Frantisek Sisr/CZE/1993

– Ondrej Rybin/CZE/1993

– Denis Rugovac/CZE/1993

 

Experiment 23

– Jindrich Dlask/CZE/1991

– Jan Drbohlav/CZE/1991

– Rafał Klepacki/POL/1992

– Pavel Kolar/CZE/1993

– Petr Malan/CZE/1995

– Athanasios Markos/CZE/1993

– Bartosz Piotrowski/POL/1995

– Bartosz Szczepanowski/POL/1994

– Josef Tomek/CZE/1990

– Daniel Valecka/CZE/1994

– Akinori Yamamura/JPN/1994

 

Grupa Kolarska Gliwice Bike Atelier

– Piotr Klukoszowski/POL/1995

– Patryk Szymański/POL/1995

– Patryk Domagała/POL/1992

– Grzegorz Gebauer/POL/1988

rezerwowy

– Dawid Sałamacha/POL/1995

 

KK Tarnovia Tarnowo Podgórne

– Jakub Hercog/POL/1994

– Marcin Karbowy/POL/1995

– Wojciech Wilgus/POL/1995

– Borys Korczyński/POL/1995

– Adam Radzicki/POL/1995

 

KS Mostostal Puławy

– Grzegorz Haba/POL/1992

– Jakub Foltyn/POL/1992

– Rafał Jeziorski/POL/1993

– Mateusz Kazimierczak/POL/1995

– Michał Czerkies/POL/1992

– Wojciech Kietliński/POL/1994

– Jakub Soliński/POL/1995

– Krzysztof Wojdaszka/POL/1995

 

LMGKK Ziemia Brzeska

– Mateusz Nowaczek/POL/1991

– Adrian Tekliński/POL/1989

– Andrzej Bartkiewicz/POL/1991

– Jan Wala/POL/1995

– Paweł Pac/POL/1989

rezerwowi

– Rafał Sadowy/POL/1995

– Maksym Dębski/POL/1995

– Tomasz Jarnowski/POL/1995

– Dominik Sobieszek/POL/1995

 

LUKS Trójka Piaseczno

– Wojciech Kargul/POL/1993

– Michał Rzeźnicki/POL/1995

– Krzysztof Tomaszewski/POL/1995

– Patryk Kubiak/POL/1994

– Aleksander Leduchowski/POL/1993

 

Sante-BSA-Whistle Team

– Mieszko Bulik/POL/1990 – zmiana

– Michał Brauliński/POL/1992

– Piotr Oleszczuk/POL/1994

– Piotr Skarżyński/POL/1990

 

TC Chrobry Głogów

– Bartosz Zając/POL/1993

– Norbert Krakowiak/POL/1993

– Patryk Stosz/POL/1994

– Jakub Pytka/POL/1994

– Michał Kasperek/POL/1993

– Marek Łazarewicz/POL/1994

rezerwowi

– Sylwester Seweryn/POL/1995

– Adam Gajewski/POL/1995

– Marcin Bijak/POL/1995

– Krzysztof Suchecki/POL/1994

– Mateusz Czachor/POL/1995

 

Team Ur-Krostitzer Giant

– Eric Baumann/GER/1980

– Matthias Friedemann/GER/1984

– Henner Rodel/GER/1985

– Holger Burghardt/GER/1987

– Jakob Fiedler/GER/1987

– Johannes Heider/GER/1987

– Renzo Wernicke/GER/1970

– Michael Weicht/GER/1988

 

TJ Favorit Brno

– Adam Sekanina/CZE/1995

– Petr Hampl/CZE/1993

– Dominik Chlupac/CZE/1997

– Daniel Turek/CZE/1993

– Michal Schlegel/CZE/1995

– Michael Kukrle/CZE/1994

– Dominik Neuman/CZE/1995

 

Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy

– Paweł Skrzeszewski/POL/1992

– Piotr Skrzeszewski/POL/1994

– Wojciech Suchocki/POL/1994

– Vladimir Belkin/RUS/1991

– Bartosz Grochowski/POL/1991

– Przemysław Sobieraj/POL/1991

 

Weltour-Guerciotti

– Tomasz Grabarek/POL/1994

– Mateusz Grabis/POL/1994

– Mariusz Nawrocki/POL/1995

 

Wibatech Fuji Żory

– Tomasz Smoleń/POL/1983

– Sławomir Kochut/POL/1977

– Krzysztof Tracz/POL/1990

– Wojciech Migdał/POL/1991

– Mateusz Czajkowski/POL/1989

– Piotr Jaromin/POL/1994

– Konrad Kott/POL/1993

– Wojciech Rowicki/POL/1995*

 

Wibatech Fuji Żory 2

– Wiktor Mrozek/POL/1993

 

Zawodowa Grupa Kolarska Mexller

– Jarosław Rębiewski/POL/1974*

– Adam Wadecki/POL/1977

– Mariusz Witecki/POL/1981

– Artur Detko/POL/1983

– Wojciech Halejak/POL/1983

– Kamil Zieliński/POL/1988

– Kornel Sójka/POL/1990*

– Piotr Wojciechowski/POL/1992*

– Tobiasz Pawlak/POL/1995*

– Bartosz Pilis/POL/1992

– Patryk Kostecki/POL/1993

– Wojciech Pawlak/trener*

niezrzeszony

– Konrad Stefaniak/POL/199

Źródło: PZkol, KTK Kalisz + własne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments