Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski znakomicie rozpoczął ściganie w wyścigu Dookoła Kraju Basków. Polak zajął trzecie miejsce, a pokonali go jedynie Alejandro Valverde i zwycięski dziś – Alberto Contador.

Kolarz Omega Pharma – Quick Step dzięki mądrej jeździe na dzisiejszym 153 kilometrowym odcinku – zdołał zameldować się nieco ponad pół minuty po przejeździe przez kreskę Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) oraz tuż przed grupką zawodników, uważanych za kandydatów do zajęcia wysokiej lokaty w końcowej klasyfikacji imprezy.

“Jestem szczęśliwy, ponieważ ważne jest, aby mieć dobre samopoczucie w wyścigu, który jedziesz zaraz po dłuższym cyklu treningowym. Po Milano-Sanremo wyjechałem do Calpe, gdzie mocno skupiłem się na treningach. Oczywiście, że jestem zadowolony z tego jak dziś pojechałem, ale tutaj w Kraju Basków moim celem jest złapanie rytmu wyścigowego i dobrej dyspozycji potrzebnej na Ardeńskie Klasyki”, powiedział mistrz Polski.

“Jeśli chodzi o przebieg rywalizacji, to zobaczymy co się wydarzy. Decyzje podejmować będziemy z dnia na dzień. Wracając do dzisiejszego etapu, to atak Contadora był imponujący. Myślałem, że lepiej będzie utrzymać swój rytm i nie próbować szarpać się za pierwszą dwójką. Myślałem też, że może uda mi się dopaść ich na zjeździe, ale nawet tam jechali bardzo szybko i ostatecznie nie udało się. W każdym razie – jestem zadowolony z mojego występu”, dodał na zakończenie “Kwiato”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa