Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) po samotnym ataku na ostatnich kilometrach wygrał Ślężańskiego Mnicha w Sobótce! Najlepszym orlikiem został Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice).

DSC_5900

Elita mężczyzn ścigała się na 119 kilometrowej trasie. W sumie musieli pokonać siedem rund po 17 kilometrów. Na starcie pojawił się najlepsze polskie ekipy, kilka zagranicznych oraz Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Już na pierwszych kilometrach na czele pojawiła się ucieczka w składzie: Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team), Mateusz Komar (BDC MarcPol), Tomasz Kiendyś i Marek Rutkiewicz (obaj CCC Polsat Polkowice). “Odjazd” przegapiła m.in ekipa Mexller, która podjęła się próby kasowania tej akcji. Udało im się to na początku czwartej rundy.

Mocne tempo dzisiejszego wyścigu i silny wiatr powodowały, że trudno było odjechać mniejszej grupce zawodników. Na ostatnie okrążenie wjechał mocno uszczuplony przez ranty i kraksy rozciągnięty peleton.

W połowie finałowej rundy zaatakował Maciej Paterski. Kolarz CCC Polsat Polkowice na dobre oderwał się od grupy i spokojnie, jako pierwszy zameldował się na mecie. Peleton przyprowadził Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), a trzeci był Paweł Franczak (ActiveJet Team). Najlepszym orlikiem został szósty w klasyfikacji elity – Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice).

Pełne wyniki > tutaj

Andrzej Gucwa