coquardBryan Coquard (Europcar) został triumfatorem tegorocznej edycji Route Adélie de Vitré. Na 19. miejscu zameldował się Łukasz Wiśniowski (Etixx)

Francuska jednodniówka została rozegrana na blisko 198 kilometrowej trasie. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla zawodników kilka krótkich, interwałowych podjazdów, których nie brakuje w okolicach Vitré.

Ostatecznie na metę jako pierwsza wpadła 22 osobowa grupka. Najszybciej finiszował z niej Bryan Coquard. Młody Francuz pokonał Juliena Simona (Cofidis) oraz Benoit Jarriera (Bretagne Seche). Na 19 miejscu w czołówce, zameldował się Łukasz Wiśniowski.

Wyniki:

1 Bryan COQUARD Team Europcar 4:39:21
2 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits +0
3 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement +0
4 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement +0
5 Manuel BELLETTI Androni Giocattoli – Venezuela +0
6 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement +0
7 Matthieu BOULO Team Raleigh +0
8 Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole +0
9 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles +0
10 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale +0
11 Francis MOUREY FDJ.fr +0
12 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 +0
13 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement +0
14 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling +0
15 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling +0
16 Anthony GESLIN FDJ.fr +0
17 Luis Angel MATE MARDONES Cofidis, Solutions Crédits +0
18 Kévin REZA Team Europcar +0
19 Lukasz WISNIOWSKI Etixx +0
20 Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale +0
21 Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole +0
22 Nicolas BALDO Team Vorarlberg +0
23 Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 +17
24 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale +31
25 Angelo TULIK Team Europcar +31
26 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits +48
27 Perrig QUEMENEUR Team Europcar +50
28 Yukiya ARASHIRO Team Europcar +56
29 Dimitri LE BOULCH BigMat – Auber 93 +1:45
30 Anthony ROUX FDJ.fr +1:48
31 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole +1:48
32 Matteo PELUCCHI IAM Cycling +1:48
33 Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles +1:48
34 Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole +1:48
35 Pirmin LANG IAM Cycling +1:48
36 Morgan KNEISKY Team Raleigh +1:48
37 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 +1:48
38 Janis DAKTERIS Team Differdange – Losch +1:48
39 César BIHEL Team Differdange – Losch +1:48
40 Fabian SCHNAIDT Team Vorarlberg +1:48
41 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits +1:48
42 Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement +1:48
43 Daniel HOELGAARD Etixx +1:48
44 Nicola GAFFURINI Vega – Hotsand +1:48
45 Evan OLIPHANT Team Raleigh +1:48
46 Clément VENTURINI Cofidis, Solutions Crédits +1:48
47 Liam STONES Team Raleigh +1:48
48 Marco FRAPPORTI Androni Giocattoli – Venezuela +1:48
49 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 +1:48
50 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar +1:48
51 Markus HOELGAARD Etixx +1:48
52 Axel DOMONT AG2R La Mondiale +1:48
53 George ATKINS Team Raleigh +1:48
54 Marcel AREGGER IAM Cycling +1:48
55 Patrick JÄGER Team Vorarlberg +1:48
56 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles +1:48
57 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits +1:48
58 Nicolas WINTER Team Vorarlberg +1:48
59 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole +1:48
60 Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits +1:48
61 Charles PLANET Team Novo Nordisk +1:48
62 Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk +1:48
63 Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 +1:48
64 Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement +1:48
65 Lubos PELANEK Team Differdange – Losch +1:48
66 Rémy DI GRÉGORIO Team La Pomme Marseille 13 +1:48
67 Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 +1:48
68 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement +1:48
69 Arnaud COURTEILLE FDJ.fr +1:48
70 Andreas HOFER Team Vorarlberg +1:48
71 Christoph SPRINGER Team Vorarlberg +1:48
72 Yonder GODOY Androni Giocattoli – Venezuela +1:48
73 Daniel PAULUS Vini Fantini Nippo +1:48
74 Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 +1:48
75 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 +1:48
76 Alessio TALIANI Androni Giocattoli – Venezuela +1:48
77 Carlos José OCHOA Androni Giocattoli – Venezuela +1:48
78 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk +1:48
79 Guillaume BONNAFOND AG2R La Mondiale +1:48
80 Patrick GRETSCH AG2R La Mondiale +1:48
81 Antoine LAVIEU Team

La Pomme Marseille 13

+1:48
82 Bryan NAULLEAU Team Europcar +1:48
83 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement +1:48
84 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits +1:48
85 Patrick SCHELLING IAM Cycling +1:48
86 Josip RUMAC Etixx +1:48
87 Radovan DOLEZAL Etixx +1:48
88 Alessandro MALAGUTI Vini Fantini Nippo +1:48
89 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini Nippo +1:48
90 Boris DRON Wallonie – Bruxelles +1:48
91 Kim MAGNUSSON Vini Fantini Nippo +1:48
92 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles +1:48
93 Frédéric AMORISON Wallonie – Bruxelles +1:48
94 Cesare CIOMMI Vega – Hotsand +1:48
95 Manabu ISHIBASHI Vini Fantini Nippo +1:48
96 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 +1:48
97 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 +1:48
98 Laurent PICHON FDJ.fr +1:48
99 Steven TRONET BigMat – Auber 93 +1:48
100 Moreno GIAMPAOLO Vega – Hotsand +2:07
101 Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole +2:07
102 Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 +2:07
103 Kevin DE MESMAEKER Team Novo Nordisk +2:10
104 Alexis GUERIN Etixx +2:10
105 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr +2:10
106 Ian WILKINSON Team Raleigh +2:10
107 Romain GUILLEMOIS Team Europcar +2:13
108 Alessandro RICCARDI Vega – Hotsand +2:13
109 Cédric PINEAU FDJ.fr +2:13
110 Emanuele SELLA Androni Giocattoli – Venezuela +2:16
111 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole +2:16
112 José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13 +4:22
DNF Alexandre BLAIN Team Raleigh
DNF Gianni Franco D’INTINO Vega – Hotsand
DNF Sante DI NIZIO Vega – Hotsand
DNF Alessio CAMILLI Vega – Hotsand
DNF Maxime DANIEL AG2R La Mondiale
DNF Gediminas KAUPAS Team Differdange – Losch
DNF Alessio LANZANO Vega – Hotsand
DNF Sebastiano FRASSETTO Team Differdange – Losch
DNF Johan COENEN Team Differdange – Losch
DNF Joseph PERRETT Team Raleigh
DNF Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole
DNF Jan HIRT Etixx
DNF Adrien CHENAUX Team Vorarlberg
DNF Thomas RAEYMAEKERS Team Novo Nordisk
DNF Paolo CRAVANZOLA Team Novo Nordisk
DNF Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling
DNF Shiki KUROEDA Vini Fantini Nippo
DNF Eduard Michael GROSU Vini Fantini Nippo
DNF Yuya AKIMARU Vini Fantini Nippo
DNF Gustav LARSSON IAM Cycling
DNS Grischa JANORSCHKE Team Vorarlberg

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa