Maciej BodnarMaciej Bodnar (Cannondale) okazał się najlepszy na trasie czasówki, która kończyła dziś rywalizację w wyścigu 3 Dni De Panne! Klasyfikację generalną imprezy wygrał Guillame Van Keirsbulck (Omega Pharma – Quick Step).

Wyścig 3 Dni De Panne zakończył się 14,3 kilometrową jazdą indywidualną na czas wokół miejscowości De Panne. Kolarze ścigali się na trudnej technicznie trasie, gdzie znajdowały się bardzo wąskie szosy i klika nawrotów.

Długo na czele utrzymywał się Michael Hepburn (Orica GreenEdge). Były medalista mistrzostw świata młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas wykręcił czas 18 minut i 18 sekund. Dopiero kilkadziesiąt minut później pokonał go John Le Bon (FDJ.fr). Młody Francuz zaskoczył wszystkich swoją postawą, ale 23-latek nie cieszył się prowadzeniem zbyt długo.

Ne metę wpadł Kristjan Koren (Cannondale). Słoweniec pokonał Francuza o 2 sekundy. Na trasie kręcił już Maciej Bodnar (Cannondale). Mistrz Polski znakomicie spisał się na dzisiejszym, popołudniowym odcinku i pokonał klubowego kolegę o 14 sekund!

Naszego rodaka nikt nie był w stanie już pokonać i bezpiecznie utrzymał do końca prowadzenie! Ostatecznie pokonał o 3 sekundy Jana Bartę (NetApp Endura) oraz o 6 sekund Davida Bouchera (FDJ.fr). Nie licząc trzech tytułów mistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas i drużynowych czasówek, dla wychowanka trenera Józefa Szafrańskiego z klubu Jelcz Laskowice – to pierwsze zwycięstwo w zawodowym peletonie!

W klasyfikacji generalnej Guillame Van Keirsbulck – wyprzedził swojego klubowego kolegę z Omega Pharma – Quick Step, Gerta Steegmansa, który po czasówce kosztem Luke`a Durbridge`a (Orica GreenEdge) – spadł na trzecie miejsce.

Wyniki:

1 Maciej BODNAR Cannondale 00:17:51.530
2 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:03
3 David BOUCHER FDJ.fr 0:00:06
4 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:00:07
5 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 0:00:11
6 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:00:13
7 Kristijan KOREN Cannondale 0:00:14
8 Johan LE BON FDJ.fr 0:00:16
9 Sander CORDEEL Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:16
10 Rob RUIJGH Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:25
11 Alexander PORSEV Katusha Team 0:00:25
12 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:00:27
13 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:27
14 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:28
15 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:00:28
16 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:00:28
17 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:00:28
18 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:30
19 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:30
20 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:31
21 Vincent JEROME Team Europcar 0:00:36
22 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:00:37
23 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:37
24 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 0:00:38
25 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:00:38
26 Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:00:40
27 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:00:40
28 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:00:43
29 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:00:45
30 Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:47
31 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:00:51
32 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:00:51
33 Sébastien ROSSELER Veranclassic – Doltcini 0:00:54
34 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:55
35 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:55
36 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:00:57
37 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:00:58
38 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 0:01:00
39 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:00
40 Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 0:01:00
41 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:01:01
42 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:01:04
43 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:01:07
44 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:01:08
45 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:01:10
46 Marco COLEDAN Bardiani CSF 0:01:11
47 Jérôme COUSIN Team Europcar 0:01:12
48 Matthias KRIZEK Cannondale 0:01:15
49 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:26
50 James VAN LANDSCHOOT Wanty-Groupe Gobert 0:01:28
51 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:31
52 Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 0:01:32
53 Timothy STEVENS Team 3M 0:01:33
54 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:01:33
55 Pim LIGTHART Lotto-Belisol Team 0:01:37
56 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:01:37
57 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:37
58 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:01:37
59 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:01:38
60 Luke KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:39
61 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:01:43
62 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:43
63 Sebastiaan POT Team 3M 0:01:44
64 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:01:44
65 Kevin PEETERS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:01:46
66 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:49
67 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:49
68 Egidijus JUODVALKIS Team 3M 0:01:51
69 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:01:52
70 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:01:53
71 Marco HALLER Katusha Team 0:01:58
72 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:02:00
73 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:02:01
74 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:02:02
75 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:02:06
76 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:02:06
77 Sam LENNERTZ Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:02:06
78 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:02:06
79 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:02:07
80 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:02:08
81 Edward KING Cannondale 0:02:08
82 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:02:11
83 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:02:14
84 Emiel VERMEULEN Team 3M 0:02:14
85 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:15
86 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:02:17
87 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:02:17
88 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:02:17
89 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:02:18
90 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:02:20
91 Jackson RODRIGUEZ Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:21
92 Murillo Antonio FISCHER FDJ.fr 0:02:22
93 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:02:22
94 Patrick FACCHINI Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:23
95 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:02:24
96 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:02:30
97 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:02:37
98 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:02:46
99 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:02:50
100 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:02:52
101 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:02:57
102 Marco BANDIERA Androni Giocattoli – Venezuela 0:03:01
103 Yohann GENÉ Team Europcar 0:03:16
104 Nicola TESTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:03:17
105 Roberto DE PATRE Neri Sottoli 0:03:21
106 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:03:23
107 Fabio SABATINI Cannondale 0:03:56
Rüdiger SELIG Katusha Team Non Partant
Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team Non Partant
Filippo FORTIN Bardiani CSF Non Partant
Albert TIMMER Team Giant-Shimano Non Partant
Davide VIGANO Caja Rural – Seguros RGA Non Partant
Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano Non Partant
Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano Non Partant
Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE Non Partant
Kenny DEHAES Lotto-Belisol Team Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 11:38:16
2 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:00:07
3 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:00:08
4 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:15
5 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:00:21
6 Vincent JEROME Team Europcar 0:00:25
7 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:00:27
8 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:00:32
9 Rob RUIJGH Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:33
10 Alexander PORSEV Katusha Team 0:00:33
11 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:34
12 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:00:35
13 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:43
14 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:44
15 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 0:00:46
16 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:00:59
17 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:01:03
18 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:01:06
19 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:01:12
20 James VAN LANDSCHOOT Wanty-Groupe Gobert 0:01:36
21 Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 0:01:40
22 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:01:42
23 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:01:45
24 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:51
25 Sander CORDEEL Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:03:22
26 Maciej BODNAR Cannondale 0:03:24
27 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:03:28
28 David BOUCHER FDJ.fr 0:03:31
29 Kristijan KOREN Cannondale 0:03:39
30 Johan LE BON FDJ.fr 0:03:41
31 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:03:52
32 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:03:55
33 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:03:56
34 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:04:02
35 Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:04:05
36 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:04:08
37 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:04:10
38 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:04:20
39 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:04:22
40 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 0:04:25
41 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:04:26
42 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:04:33
43 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:04:35
44 Marco COLEDAN Bardiani CSF 0:04:36
45 Jérôme COUSIN Team Europcar 0:04:37
46 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:04:47
47 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:51
48 Timothy STEVENS Team 3M 0:04:58
49 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:04:58
50 Pim LIGTHART Lotto-Belisol Team 0:05:02
51 Sebastiaan POT Team 3M 0:05:09
52 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:05:22
53 Marco HALLER Katusha Team 0:05:23
54 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:05:32
55 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:05:36
56 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:05:41
57 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:05:43
58 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:05:45
59 Jackson RODRIGUEZ Androni Giocattoli – Venezuela 0:05:46
60 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:06:11
61 Edward KING Cannondale 0:06:14
62 Marco BANDIERA Androni Giocattoli – Venezuela 0:06:26
63 Yohann GENÉ Team Europcar 0:06:41
64 Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:07:31
65 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:08:58
66 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:09:28
67 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:10:17
68 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:10:26
69 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:10:38
70 Roberto DE PATRE Neri Sottoli 0:11:54
71 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:12:21
72 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:12:21
73 Egidijus JUODVALKIS Team 3M 0:12:23
74 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:12:49
75 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:12:49
76 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:12:49
77 Luke KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:13:37
78 Kevin PEETERS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:13:45
79 Fabio SABATINI Cannondale 0:14:05
80 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:15:20
81 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:15:25
82 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:15:42
83 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:15:56
84 Emiel VERMEULEN Team 3M 0:15:56
85 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:16:12
86 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:16:44
87 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:16:54
88 Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 0:17:16
89 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:17:23
90 Matthias KRIZEK Cannondale 0:17:31
91 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:18:00
92 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:18:08
93 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:18:09
94 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:18:22
95 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:18:22
96 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:18:22
97 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:18:29
98 Patrick FACCHINI Androni Giocattoli – Venezuela 0:18:39
99 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:18:40
100 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:19:08
101 Sam LENNERTZ Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:19:58
102 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:20:03
103 Sébastien ROSSELER Veranclassic – Doltcini 0:20:58
104 Nicola TESTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:21:03
105 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:21:48
106 Murillo Antonio FISCHER FDJ.fr 0:22:48
107 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:25:45

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa