Paweł WęgierskiPaweł Węgierski – polski junior mieszkający na co dzień we Włoszech i reprezentujący barwy ekipy  Industrial Forniture Moro zanotował już drugie zwycięstwo w sezonie!

Młody Polak okazał się wczoraj bezkonkurencyjny na trasie klasyku GP Sportivi di Silvella – Silvella di Cordignano. Młodzi zawodnicy ścigali się na wymagającej 87 kilometrowej trasie, a do mety spośród 115 uczestników – dojechało tylko 53.

O losach tej imprezy zadecydował sprint z mniejszej grupy, czyli to w czym Paweł czuje się najlepiej. Pochodzący ze Środy Śląskiej zawodnik nie dał szans rywalom i pokonał Nicolasa Dalla Valle (Postumia 73 Dino Liviero) oraz Mattia Cristofalettiego (GCD Contri Autozai).

Dla Węgierskiego to już drugie zwycięstwo w tym roku. Wcześniej wygrał 73. edycję wyścigu Circuito di Orsago. Przypomnijmy, że Paweł jest drugorocznym juniorem.

Top 10:

1° Pawel Wegierski (Industrial Forniture Moro)
2° Nicolas Dalla Valle (Postumia 73 Dino Liviero)
3° Mattia Cristofaletti (GCD Contri Autozai)
4° Davide Giraldo (Borgo Molino rinascita)
5° Paolo Eccher (Team Airone)
6° Lorenzo Cancian (Industrial Forniture Moro)
7° Loris Weber (Giorgione Aliseo group)
8° Realdo Ramaliu (Postumia 73 Dino Liviero)
9° Mirco Sartori (Team Airone)
10° Davide De Marco (Sanvendemiano Team Cieffe)

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułRanking UCI WorldTour: Alberto Contador nowym liderem
Następny artykułPiotr Wadecki: „Jestem zadowolony z postawy całej ekipy w Wyścigu Dookoła Katalonii”