Leszek PlucińskiKarel Hnik (Ettix) po finiszu z małej grupki wygrał 4. etap wyścigu Volta ao Alentejo. Na 9. miejscu przyjechał Leszek Pluciński (BDC MarcPol).

Dzisiejszy blisko 160 kilometrowy etap rozpoczynał się w miejscowości Odemira, a kończył się w Santiago do Cacém. Meta znajdowała się na krótkim podjeździe. Wzniesienie było jednak na tyle ciężkie, by wprowadzić ostrą selekcję.

Na mecie pierwszy zameldował się Czech Karel Hnik. Młody kolarz pokonał lidera imprezy – Carlosa Barbero (Euskadi) oraz Eduarda Pradesa (OFM). Ze stratą dwóch sekund, na 9. miejscu zameldował się Leszek Pluciński. Szkoda więc start w klasyfikacji generalnej, jakie wczoraj poniósł były górski mistrz Polski młodzieżowców.

Warto zaznaczyć, że w ucieczce dnia kręcił Piotr Kirpsza.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem BDC MarcPol przed ostatnim etapem jest 22 Kamil Gradek.

Wyniki:

1 HNIK Karel Elite ETIXX 3:50:43
2 BARBERO Carlos Elite EUSKADI m.t.
3 PRADES Eduard Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
4 PINTO Edgar Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 2
5 FIGUEIREDO Federico Elite RADIO POPULAR m.t.
6 GUAMA Byron Elite TEAM ECUADOR m.t.
7 BYSTREM Erik * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
8 EASTMAN Ryan * Sub 23 USA CYCLING m.t.
9 PLUCINSKI Leszek Elite BDC MARCPOL m.t.
10 GALTA Fredrik * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
11 GUERREIRO Ruben * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
12 PUT Tanner * Sub 23 USA CYCLING m.t.
13 DE MATEOS Vicente Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
14 MESTRE Daniel Elite BANCO BIC/CARMIM m.t.
15 VILELA Ricardo Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
16 ANTUNES Amaro Elite BANCO BIC/CARMIM m.t.
17 SILVA Joaquim * Sub 23 ANICOLOR m.t.
18 MINGUEZ Miguel Elite EUSKADI m.t.
19 ANTHONY Jesse Elite TEAM OPTUM m.t.
20 ROSON Jaime * Sub 23 TEAM ECUADOR m.t.
21 BRAVO Garikoitz Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
22 HIRT Jan Elite ETIXX a 10
23 MORENO Francisco Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 12
24 DE MATEOS Raul Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 14
25 GRADEK Kamil Elite BDC MARCPOL a 15
26 CARDOSO Filipe Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
27 SILVA Rafael Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
28 ISIDORO Micael Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
29 GOMES Luis * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE m.t.
30 SORTVEIT Sondre Elite TEAM FIXIT.NO a 19
31 CUADROS Alvaro * Sub 23 ETIXX a 24
32 SOUSA Sergio Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 26
33 CARPENTER Robin * Sub 23 USA CYCLING a 28
34 ALMEIDA Nuno Elite CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
35 HOELGAARD Markus * Sub 23 ETIXX a 30
36 EISENHART Taylor * Sub 23 USA CYCLING a 32
37 MATOS Nuno * Sub 23 RADIO POPULAR a 34
38 ZUAZUBISKAR Illart Elite EUSKADI a 37
39 RODRIGUES Rui * Sub 23 ANICOLOR m.t.
40 FERNANDEZ Higinio Elite TEAM ECUADOR m.t.
41 BESSA Andre * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 42
42 BLIKRA Havard Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
43 LANDA Oscar * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 45
44 VAZ Hugo * Sub 23 ANICOLOR m.t.
45 COSTA Mario Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 48
46 BARBIO Antonio * Sub 23 ANICOLOR m.t.
47 SABIDO Hugo Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
48 COUTINHO Leonel * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
49 HENRIQUE Casimiro * Sub 23 BANCO BIC/CARMIM m.t.
50 OYARZUN Carlos Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 52
51 MARTINGIL Cesar * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 1:00
52 RIBEIRO Carlos * Sub 23 ANICOLOR a 1:06
53 SANCHO Hugo Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
54 GOMES Rodrigo * Sub 23 ANICOLOR m.t.
55 RUMAC Josip * Sub 23 ETIXX m.t.
56 VINHAS Rui Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
57 RODRIGUES David Elite LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 1:11
58 OLIVEIRA Fabio * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 1:17
59 MONTENEGRO Jorge Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:22
60 CARDOSO Manuel Elite BANCO BIC/CARMIM a 1:30
61 REIS Rafael * Sub 23 BANCO BIC/CARMIM m.t.
62 FREITAS Daniel Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
63 GREG Daniel * Sub 23 USA CYCLING a 1:37
64 KOWALCZYK Jaroslaw Elite BDC MARCPOL m.t.
65 CANDELARIO Alex Elite TEAM OPTUM m.t.
66 GONÇALVES Gaspar * Sub 23 ANICOLOR a 1:53
67 HAGEN Krister Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
68 CALDEIRA Samuel Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 2:17
69 VELOSO Gustavo Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
70 RIBEIRO Nuno Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
71 OLIVEIRA Helder Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
72 TXOPERENA Benat Elite EUSKADI m.t.
73 APOLINARIO Rafael * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
74 MEIRELES Nuno Elite MAIA/BICICLETAS ANDRADE m.t.
75 BROCO Hernani Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
76 REMME Stian Elite TEAM FIXIT.NO a 2:22
77 PAULINHO Pedro Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 2:28
78 ZWIZANSKI Scott Elite TEAM OPTUM a 2:36
79 BRANDÃO Jóni Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 2:57
80 AFONSO Luis Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
81 MESTRE Ricardo Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
82 AVELAR Renato Elite LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
83 MOURATO André Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
84 HIDALGO Pablo Elite TEAM ECUADOR a 3:01
85 DARVILLE Alex * Sub 23 USA CYCLING m.t.
86 KOMAR Mateusz Elite BDC MARCPOL m.t.
87 RAGONESSI Jose Elite TEAM ECUADOR m.t.
88 JENSEN August Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
89 CARTER Jones Elite TEAM OPTUM m.t.
90 MAGALHAES Samuel * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
91 VALINHO Francisco * Sub 23 ANICOLOR m.t.
92 LOVASSY Krisztian Elite TEAM FIXIT.NO m.t.
93 REGE Even * Sub 23 TEAM FIXIT.NO m.t.
94 DOLEZEL Radovan * Sub 23 ETIXX m.t.
95 KIRPSZA Piotr Elite BDC MARCPOL m.t.
96 DE LA PARTE Víctor Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
97 BORRESEN Magnus Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
98 ABERASTURI Jon Elite EUSKADI m.t.
99 HERMANSEN Sindre * Sub 23 TEAM FIXIT.NO a 3:07
100 LIVRAMENTO David Elite BANCO BIC/CARMIM a 4:18
101 NUNES Diogo Elite BANCO BIC/CARMIM m.t.
102 SANCHO Bruno Elite BANCO BIC/CARMIM m.t.
103 CABELLO Antonio Elite TEAM ECUADOR m.t.
104 SOUSA Celio Elite RADIO POPULAR a 4:23
105 SANTOS Virgilio Elite RADIO POPULAR m.t.
106 SILVA Daniel Elite RADIO POPULAR m.t.
107 FONTE César Elite RADIO POPULAR m.t.
108 JANIACZYK Blazej Elite BDC MARCPOL a 6:09
109 SANTOS Diogo * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 6:21
110 PEREIRA Paulo * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
111 CARVALHO António Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
112 CARNEIRO Carlos * Sub 23 RADIO POPULAR m.t.
113 ECKMANN Yannick * Sub 23 USA CYCLING a 6:24
114 CARBONELL Isaac * Sub 23 TEAM ECUADOR m.t.
115 SOLADAY Tom Elite TEAM OPTUM m.t.
116 HUFF Bradley Elite TEAM OPTUM m.t.
117 GJOLBERG Adrian Elite TEAM FIXIT.NO m.t.
118 BERNAS Pawel Elite BDC MARCPOL a 6:43
119 STACHOWIAK Adam Elite BDC MARCPOL m.t.
120 LARRINAGA Jon Elite EUSKADI a 7:36
121 COSTA Pedro * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
122 FERREIRA Ricardo * Sub 23 RADIO POPULAR a 8:03
123 ALARCON Raul Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
124 LECHUGA Pablo Elite EUSKADI m.t.
125 FERREIRA Tiago * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 8:49
126 TORRES Albert Elite TEAM ECUADOR a 9:07
127 PEREIRA Jose * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 9:41
128 ITURIA Mikel * Sub 23 EUSKADI a 10:37

Klasyfikacja generalna:

1 BARBERO Carlos Elite EUSKADI 17:53:45
2 PRADES Eduard Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 8
3 HNIK Karel Elite ETIXX a 15
4 PINTO Edgar Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 18
5 MESTRE Daniel Elite BANCO BIC/CARMIM a 30
6 GUAMA Byron Elite TEAM ECUADOR a 31
7 FIGUEIREDO Federico Elite RADIO POPULAR a 33
8 BRAVO Garikoitz Elite EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
9 ANTUNES Amaro Elite BANCO BIC/CARMIM a 34
10 PUT Tanner * Sub 23 USA CYCLING a 38
11 DE MATEOS Vicente Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 46
12 ROSON Jaime * Sub 23 TEAM ECUADOR a 47
13 VILELA Ricardo Elite OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
14 ANTHONY Jesse Elite TEAM OPTUM m.t.
15 SILVA Joaquim * Sub 23 ANICOLOR a 52
16 BYSTREM Erik * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 56
17 SOUSA Sergio Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 1:01
18 HIRT Jan Elite ETIXX a 1:12
19 SILVA Rafael Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 1:16
20 HOELGAARD Markus * Sub 23 ETIXX a 1:20
21 ISIDORO Micael Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:22
22 GRADEK Kamil Elite BDC MARCPOL a 1:28
23 DE MATEOS Raul Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
24 MATOS Nuno * Sub 23 RADIO POPULAR a 1:32
25 GALTA Fredrik * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 1:34
26 MORENO Francisco Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:38
27 OYARZUN Carlos Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 1:39
28 EISENHART Taylor * Sub 23 USA CYCLING a 1:40
29 SABIDO Hugo Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 1:55
30 GUERREIRO Ruben * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 1:57
31 VINHAS Rui Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:58
32 CARPENTER Robin * Sub 23 USA CYCLING a 2:00
33 PLUCINSKI Leszek Elite BDC MARCPOL a 2:13
34 MINGUEZ Miguel Elite EUSKADI m.t.
35 SANCHO Hugo Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 2:20
36 VAZ Hugo * Sub 23 ANICOLOR a 2:21
37 RODRIGUES David Elite LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 2:22
38 BARBIO Antonio * Sub 23 ANICOLOR a 2:30
39 SORTVEIT Sondre Elite TEAM FIXIT.NO a 2:43
40 ALMEIDA Nuno Elite CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 3:00
41 GOMES Luis * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 3:05
42 HENRIQUE Casimiro * Sub 23 BANCO BIC/CARMIM a 3:29
43 REIS Rafael * Sub 23 BANCO BIC/CARMIM a 3:39
44 TXOPERENA Benat Elite EUSKADI a 3:43
45 RUMAC Josip * Sub 23 ETIXX a 3:44
46 RIBEIRO Carlos * Sub 23 ANICOLOR m.t.
47 GOMES Rodrigo * Sub 23 ANICOLOR a 4:20
48 MONTENEGRO Jorge Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 4:22
49 RODRIGUES Rui * Sub 23 ANICOLOR a 4:27
50 MOURATO André Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 4:28
51 CARDOSO Filipe Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 4:30
52 GREG Daniel * Sub 23 USA CYCLING a 4:41
53 FREITAS Daniel Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 4:49
54 FONTE César Elite RADIO POPULAR a 4:50
55 CARDOSO Manuel Elite BANCO BIC/CARMIM a 4:52
56 BLIKRA Havard Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 4:55
57 EASTMAN Ryan * Sub 23 USA CYCLING a 4:56
58 CARTER Jones Elite TEAM OPTUM a 5:46
59 AFONSO Luis Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 5:50
60 DOLEZEL Radovan * Sub 23 ETIXX a 5:52
61 ZWIZANSKI Scott Elite TEAM OPTUM a 6:01
62 ZUAZUBISKAR Illart Elite EUSKADI a 6:03
63 CALDEIRA Samuel Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 6:08
64 KOWALCZYK Jaroslaw Elite BDC MARCPOL a 6:19
65 PAULINHO Pedro Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 6:20
66 SILVA Daniel Elite RADIO POPULAR a 7:00
67 BROCO Hernani Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 7:04
68 REMME Stian Elite TEAM FIXIT.NO a 7:09
69 AVELAR Renato Elite LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 7:40
70 SOUSA Celio Elite RADIO POPULAR a 7:47
71 STACHOVIAK Adam Elite BDC MARCPOL a 8:16
72 SANTOS Virgilio Elite RADIO POPULAR a 8:43
73 LIVRAMENTO David Elite BANCO BIC/CARMIM a 8:50
74 OLIVEIRA Fabio * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 8:51
75 RIBEIRO Nuno Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 8:58
76 MEIRELES Nuno Elite MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 9:00
77 VELOSO Gustavo Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 9:17
78 DE LA PARTE Víctor Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 9:48
79 BESSA Andre * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 10:16
80 GONÇALVES Gaspar * Sub 23 ANICOLOR a 10:52
81 CUADROS Alvaro * Sub 23 ETIXX a 10:58
82 COSTA Mario Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 11:00
83 MARTINGIL Cesar * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 11:21
84 CANDELARIO Alex Elite TEAM OPTUM a 11:44
85 VALINHO Francisco * Sub 23 ANICOLOR a 11:51
86 CARNEIRO Carlos * Sub 23 RADIO POPULAR m.t.
87 HIDALGO Pablo Elite TEAM ECUADOR a 12:13
88 APOLINARIO Rafael * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 12:39
89 FERREIRA Ricardo * Sub 23 RADIO POPULAR a 13:10
90 MESTRE Ricardo Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 13:15
91 NUNES Diogo Elite BANCO BIC/CARMIM a 13:40
92 COUTINHO Leonel * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 13:43
93 KIRPSZA Piotr Elite BDC MARCPOL a 14:09
94 BRANDÃO Jóni Elite EFAPEL/GLASSDRIVE a 14:14
95 SOLADAY Tom Elite TEAM OPTUM a 14:52
96 GJOLBERG Adrian Elite TEAM FIXIT.NO a 15:23
97 FERNANDEZ Higinio Elite TEAM ECUADOR a 15:34
98 OLIVEIRA Helder Elite OFM/QUINTA DA LIXA a 16:04
99 LECHUGA Pablo Elite EUSKADI a 16:09
100 HAGEN Krister Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
101 ECKMANN Yannick * Sub 23 USA CYCLING a 16:23
102 LANDA Oscar * Sub 23 TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 16:32
103 BORRESEN Magnus Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 16:37
104 BERNAS Pawel Elite BDC MARCPOL a 17:05
105 HERMANSEN Sindre * Sub 23 TEAM FIXIT.NO a 17:09
106 JANIACZYK Blazej Elite BDC MARCPOL a 17:18
107 KOMAR Mateusz Elite BDC MARCPOL a 17:30
108 CARBONELL Isaac * Sub 23 TEAM ECUADOR a 18:05
109 MAGALHAES Samuel * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 18:07
110 DARVILLE Alex * Sub 23 USA CYCLING a 18:48
111 CARVALHO António Elite LA ALUMINIOS/ANTARTE a 19:20
112 CABELLO Antonio Elite TEAM ECUADOR a 19:21
113 REGE Even * Sub 23 TEAM FIXIT.NO a 19:23
114 LARRINAGA Jon Elite EUSKADI a 19:35
115 ABERASTURI Jon Elite EUSKADI a 20:41
116 LOVASSY Krisztian Elite TEAM FIXIT.NO a 21:53
117 SANCHO Bruno Elite BANCO BIC/CARMIM a 21:55
118 JENSEN August Elite TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 22:18
119 FERREIRA Tiago * Sub 23 MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 22:46
120 SANTOS Diogo * Sub 23 LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 23:18
121 ALARCON Raul Elite LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 23:48
122 HUFF Bradley Elite TEAM OPTUM a 24:16
123 RAGONESSI Jose Elite TEAM ECUADOR a 24:18
124 PEREIRA Paulo * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 28:44
125 PEREIRA Jose * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 32:22
126 COSTA Pedro * Sub 23 CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 36:33
127 ITURIA Mikel * Sub 23 EUSKADI a 40:20
128 TORRES Albert Elite TEAM ECUADOR a 40:42

 

Andrzej Gucwa