Marek RutkiewiczTradycyjnym międzynarodowym wyścigiem kolarskim „Ślężański Mnich”  6 kwietnia w Sobótce oficjalnie zostanie zainaugurowany sezon kolarski w Polsce.

Po raz dwudziesty siódmy zawodnicy z kraju i zagranicy gościć będą w Sobótce aby stoczyć rywalizację w wyścigach dla zawodowców, młodzieży,  mastersów i amatorów o statuetkę Ślężańskiego Mnicha.

Trasa wyścigu przebiegać będzie podobnie jak w roku ubiegłym ze startem i metą obok hotelu Sobotel. Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej do pokonania będą mieli od 34 do 119 km. Wyjątkowo interesująco zapowiada się wyścig elity mężczyzn.

Patrząc na poczynania naszych zawodników z polskich grup zawodowych na zachodnich wyścigach emocji na pewno nie zabraknie. Wydaje się, że bój o zwycięstwo powinni stoczyć zawodnicy CCC Polsat Polkowice i ActiveJet którzy do tego czasu będą mieli zaliczone już kilkanaście startów w wyścigach zagranicznych. Niespodziankę mogą sprawić podopieczni Dariusza Banaszka

logo-SlezanskiMnich

który na sezon 2014 tajemniczo zapowiada coś „extra”. Na pewno liczyć się będą zawodnicy ekipy  Mexller z Adamem Wadeckim który w roku 2013 zajął trzecie miejsce. Dodatkowych emocji w rywalizacji dostarczy na pewno udział  ekipy kadry torowców z Niemiec, groźni również będą goszczący co roku zawodnicy z Czech.

Będziemy mieli zaszczyt gościć kolejną grupę kolarskich sław. Zostaną odsłonięte honorowe tablice Zenona Jaskuły, Lecha Piaseckiego, Zbigniewa Sprucha, Andrzeja Sypytkowskiego, Marka Leśniewskiego, śp. Joachima Halupczoka i wychowanka klubu z Sobótki Sławomira Chrzanowskiego. Na konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowane zostaną Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym  2014 które odbędą się w czerwcu  w  Sobótce i Zawoni. Patronat honorowy nad wyścigiem „Ślężański Mnich” objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki oraz gospodarz Sobótki Burmistrz Stanisław Dobrowolski.

Szczegółowe informacje, program, regulamin  i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.kolarstwo.sobotka.pl .

Portal naszosie.pl jest Patronem medialnym „Ślężańskiego Mnicha”.

Plakat-rozpoczecie-sezonu-2014_sm

Informacja prasowa

Foto: Artur Machnik

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
yorg
yorg

A może by tak zaprosić wszystkich zwyciężców tego wyścigu,nawet tych z lat ,60-tych,którego organizatorem był niezapomniany, śp.pan Ręgorowicz.

Eddy 85
Eddy 85

Impreza sportowa to nie festyn, uważam… Cierpimy w Polsce na brak prestiżowych wyścigów więc warto skupić się na jakości sportowej, żeby na przyszłość kusić uczestników, media, sponsorów, etc. Nie da się w jednym miejscu i jednym czasie zrobić wszystkiego… Poza tym warto myśleć o rozwoju dyscypliny i zainteresowaniu nią młodzieży a wspominki, przeszłość, opasłe otwarcia i zamknięcia imprezy przez wszelkich możliwych bezradnych radnych, starostów i innych polityków nie są dobrymi kierunkami…