joeaarGert Jőeäär (Cofidis) wygrał prolog i został pierwszym liderem tegorocznego Driedaagse van West-Vlaanderen. Drugie miejsce zajął Le Bon, a podium uzupełnił ubiegłoroczny triumfator – Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing).

Krótkim prologiem (7 kilometrów) wokół Middelkerke rozpoczęła się kolejna edycja Driedaagse van West-Vlaanderen. Na liście startowej tego trzydniowego wyścigu nie było niestety Polaków. Ubiegłorocznym triumfatorem jest Kristof Vandewalle, który po sezonie 2013 zmienił koszulkę Omega Pharma – Quick Step na Trek Factory Racing.

Trasa pierwszego odcinka wyścigu nie była zbyt wymagająca, ale sporym utrudnieniem mógł być wiejący od Morza Północnego wiatr. Pierwszy zawodnik wystartował o godzinie 13.30 , a każdy następny kolarz wyruszał na trasę po upływie jednej minuty.

Prawie godzinę z prowadzenia cieszył się Christophe Laporte (Cofidis), który wykręcił czas 08:13. Lepszy od niego okazał się zawodnik Omegi, Thomas de Gendt (08:11). Kolejnym wirtualnym liderem został Jesse Sergent (Trek Factory Racing), który pokonał Belga o trzy sekundy. Swojego kolegę z zespołu na prowadzeniu postanowił zmienić Stijn Devolder, który zanotował czas 08:04.

Fantastyczny wynik zanotował Estończyk Gert Jőeäär (Cofidis), który trasę prologu przejechał w czasie 7 minut i 53 sekund! Także Johan Le Bon (FDJ.fr) pokonał wielu rywali, ale z Estończykiem przegrał o pięć sekund.

Żaden z kolejnych zawodników nie pokonał wirtualnego lidera i to Gert Jőeäär (Cofidis) został pierwszym liderem tegorocznego Driedaagse van West-Vlaanderen. Drugie miejsce zajął Le Bon, a podium uzupełnił ubiegłoroczny triumfator – Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing).

Wyniki:

1 JOEAAR Gert (Cofidis) 07:53
2 LE BON Johan (FDJ.fr) 07:58
3 VANDEWALLE Kristof (Trek Factory) 08:01
4 DEVOLDER Stijn (Trek Factory) 08:04
5 DILLIER Silvan (BMC) 08:07
6 SERGENT Jesse (Trek Factory) 08:08
7 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Omega Pharma – Quick Step) 08:09
8 GHYSELINCK Jan (Wanty – Groupe Gobert) 08:09
9 BARTA Jan (NetApp – Endura) 08:10
10 HAGA Chad (Giant – Shimano) 08:10
11 DE GENDT Thomas (Omega Pharma – Quick Step) 08:11
12 VAN BAARLE Dylan (Garmin – Sharp) 08:11
13 SENECHAL Florian (Cofidis) 08:12
14 LAPORTE Christophe (Cofidis) 08:13
15 KOHLER Martin (BMC) 08:15
16 LAMPAERT Yves (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:15
17 LADAGNOUS Matthieu (FDJ.fr) 08:17
18 ZABEL Rick (BMC) 08:18
19 LEMARCHAND Romain (Cofidis) 08:18
20 ROY Jérémy (FDJ.fr) 08:18
21 BAGDONAS Gediminas (AG2R) 08:19
22 LODEWYCK Klaas (BMC) 08:19
23 GERARD Arnaud (Bretagne – Séché) 08:19
24 WYSS Danilo (BMC) 08:20
25 VERMELTFOORT Coen (CT De Rijke) 08:20
26 JARC Blaz (NetApp – Endura) 08:20
27 VERMOTE Julien (Omega Pharma – Quick Step) 08:20
28 WALLAYS Jelle (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:21
29 ROSSELER Sebastien (Veranclassic – Doltcini) 08:22
30 KRITSKIY Timofey (Rusvelo) 08:23
31 VENTER Jaco (MTN – Qhubeka) 08:23
32 KONOVALOVAS Ignatas (MTN – Qhubeka) 08:23
33 THÖMEL Tino (Team Stuttgart) 08:24
34 VANDENBOGAERDE Jens (Team 3M) 08:24
35 VAN HOECKE Gijs (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:25
36 HENDERSON Greg (Lotto – Belisol) 08:25
37 VEUCHELEN Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 08:26
38 STUYVEN Jasper (Trek Factory) 08:26
39 MEZGEC Luka (Giant – Shimano) 08:26
40 CORDEEL Sander (Vastgoedservice – Golden Palace) 08:26
41 VAN POPPEL Danny (Trek Factory) 08:26
42 RIBLON Christophe (AG2R) 08:26
43 FENN Andrew (Omega Pharma – Quick Step) 08:27
44 KOWALSKI Rudy (Roubaix Lille Métropole) 08:27
45 HOULE Hugo (AG2R) 08:27
46 HAAS Nathan (Garmin – Sharp) 08:27
47 VANSUMMEREN Johan (Garmin – Sharp) 08:27
48 GOUGEARD Alexis (AG2R) 08:28
49 BROECKX Stig (Lotto – Belisol) 08:28
50 HELVEN Sander (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:28
51 DRUCKER Jean-Pierre (Wanty – Groupe Gobert) 08:28
52 STEELS Stijn (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:29
53 VAN POPPEL Boy (Trek Factory) 08:29
54 LECUISINIER Pierre-Henri (FDJ.fr) 08:29
55 CRADDOCK Lawson (Giant – Shimano) 08:29
56 HEREIJGERS Kobus (CT De Rijke) 08:29
57 VALLEE Boris (Lotto – Belisol) 08:29
58 CHEVALIER Olivier (Wallonie Bruxelles) 08:30
59 BILLE Gaetan (Verandas Willems) 08:30
60 MOLARD Rudy (Cofidis) 08:30
61 MOL Wouter (Veranclassic – Doltcini) 08:30
62 DE BIE Sean (Lotto – Belisol) 08:31
63 HAVIK Yoeri (CT De Rijke) 08:31
64 DRON Boris (Wallonie Bruxelles) 08:31
65 KEISSE Iljo (Omega Pharma – Quick Step) 08:31
66 BRAMBILLA Giorgio (Veranclassic – Doltcini) 08:32
67 VELITS Martin (Omega Pharma – Quick Step) 08:32
68 VANTOMME Maxime (Roubaix Lille Métropole) 08:32
69 VAN ZYL Johann (MTN – Qhubeka) 08:33
70 DUFRASNE Jonathan (Wallonie Bruxelles) 08:33
71 RUIJGH Rob (Vastgoedservice – Golden Palace) 08:33
72 STACCHIOTTI Riccardo (Vini Fantini – Nippo) 08:34
73 ALAPHILIPPE Julian (Omega Pharma – Quick Step) 08:34
74 SILVESTRE Fabio (Trek Factory) 08:34
75 PFINGSTEN Christoph (CT De Rijke) 08:34
76 ROWSELL Erick (NetApp – Endura) 08:34
77 CIOLEK Gerald (MTN – Qhubeka) 08:35
78 COURTEILLE Arnaud (FDJ.fr) 08:36
79 BROWN Nathan (Garmin – Sharp) 08:36
80 OTTEMA Rick (Veranclassic – Doltcini) 08:36
81 DE VREESE Laurens (Wanty – Groupe Gobert) 08:36
82 VAN DER SANDE Tosh (Lotto – Belisol) 08:37
83 THOMSON Jay Robert (MTN – Qhubeka) 08:37
84 SCHORN Daniel (NetApp – Endura) 08:37
85 DUVAL Julien (Roubaix Lille Métropole) 08:37
86 BREEN Vegard (Lotto – Belisol) 08:37
87 SCHWARZMANN Michael (NetApp – Endura) 08:38
88 MATZKA Ralf (NetApp – Endura) 08:38
89 VANBILSEN Kenneth (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:38
90 AHLSTRAND Jonas (Giant – Shimano) 08:38
91 VEREECKEN Nicolas (Verandas Willems) 08:38
92 DANIEL Maxime (AG2R) 08:38
93 VAKOC Petr (Omega Pharma – Quick Step) 08:38
94 MANGEL Laurent (FDJ.fr) 08:38
95 GROSU Eduard Michael (Vini Fantini – Nippo) 08:38
96 LAGUTIN Sergey (Rusvelo) 08:39
97 STALLAERT Joeri (Veranclassic – Doltcini) 08:39
98 BOEV Igor (Rusvelo) 08:40
99 VAN ZUMMEREN Stef (Team 3M) 08:40
100 POZDNYAKOV Kirill (Rusvelo) 08:40
101 BARBIER Rudy (Roubaix Lille Métropole) 08:41
102 BEPPU Fumiyuki (Trek Factory) 08:41
103 SOLOMENNIKOV Andrei (Rusvelo) 08:41
104 STAUFF Andreas (MTN – Qhubeka) 08:42
105 SLEURS Christophe (Team 3M) 08:42
106 VAN GENECHTEN Jonas (Lotto – Belisol) 08:43
107 GOOLAERTS Michael (Verandas Willems) 08:43
108 TOUQUET Joren (Verandas Willems) 08:44
109 CAMMAERTS Edwig (Cofidis) 08:44
110 VAN ASBROECK Tom (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:44
111 SALOMEIN Jarl (Topsport Vlaanderen – Baloise) 08:45
112 DZERVUS Darijus (Veranclassic – Doltcini) 08:45
113 GAIMON Phillip (Garmin – Sharp) 08:45
114 LANDER Sebastian (BMC) 08:45
115 LEVARLET Guillaume (Cofidis) 08:45
116 DELFOSSE Sébastien (Wallonie Bruxelles) 08:46
117 POULHIES Stéphane (Cofidis) 08:46
118 VAN ZANDBEEK Ronan (CT De Rijke) 08:46
119 VERMEULEN Franck (Roubaix Lille Métropole) 08:46
120 WAUTERS Willem (Verandas Willems) 08:46
121 BIDEAU Jean-Marc (Bretagne – Séché) 08:46
122 SCHILLINGER Andreas (NetApp – Endura) 08:47
123 VANDEN BAK Laurent (An Post – Chainreaction) 08:47
124 MALAGUTI Alessandro (Vini Fantini – Nippo) 08:48
125 KOISHI Yuma (Vini Fantini – Nippo) 08:48
126 VERMOTE Alphonse (Vastgoedservice – Golden Palace) 08:48
127 BURGHARDT Marcus (BMC) 08:49
128 REIMER Martin (MTN – Qhubeka) 08:49
129 VANLANDSCHOOT James (Wanty – Groupe Gobert) 08:50
130 HUTAROVICH Yauheni (AG2R) 08:50
131 LEUKEMANS Bjorn (Wanty – Groupe Gobert) 08:50
132 MANNAERTS Jelle (Verandas Willems) 08:51
133 CHAINEL Steve (AG2R) 08:51
134 DRUYTS Gerry (Team 3M) 08:52
135 STENUIT Robin (Wallonie Bruxelles) 08:52
136 FRANSSEN Wout (An Post – Chainreaction) 08:52
137 JARRIER Benoit (Bretagne – Séché) 08:52
138 WALSLEBEN Max (Team Stuttgart) 08:52
139 PRÉMONT Christophe (Wallonie Bruxelles) 08:52
140 LAENGEN Vegard Stake (Bretagne – Séché) 08:52
141 DE NEGRI Pier Paolo (Vini Fantini – Nippo) 08:52
142 STASSEN Julien (Wallonie Bruxelles) 08:52
143 DE VOS Gertjan (Team 3M) 08:53
144 GROENEWEGEN Dylan (CT De Rijke) 08:53
145 KREDER Wesley (Wanty – Groupe Gobert) 08:53
146 MAIKIN Roman (Rusvelo) 08:53
147 KREDER Raymond (Garmin – Sharp) 08:54
148 PLANCKAERT Baptiste (Roubaix Lille Métropole) 08:54
149 CUMMINGS Jack (Team Stuttgart) 08:55
150 MAGNUSSON Kim (Vini Fantini – Nippo) 08:56
151 KERN Julian (AG2R) 08:57
152 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 08:57
153 THWAITES Scott (NetApp – Endura) 08:57
154 DEMOITIE Antoine (Wallonie Bruxelles) 08:58
155 FRANCKAERT Gregory (Team 3M) 08:58
156 JUODVALKIS Egidijus (Team 3M) 08:58
157 GROEN Dex (CT De Rijke) 08:59
158 DEHAES Kenny (Lotto – Belisol) 08:59
159 VANSPEYBROECK Tim (Team 3M) 08:59
160 GOOVAERTS Tom (Veranclassic – Doltcini) 09:00
161 PERRICHON Pierre-Luc (Bretagne – Séché) 09:01
162 MCCARTHY Robert-Jon (An Post – Chainreaction) 09:01
163 GARDEYN Gorik (Veranclassic – Doltcini) 09:01
164 LOH Sea Keong (Giant – Shimano) 09:02
165 MUCHE Christopher (Team Stuttgart) 09:02
166 CLAEYS Kevin (An Post – Chainreaction) 09:04
167 ISHIBASHI Manabu (Vini Fantini – Nippo) 09:04
168 CORBEL Erwann (Bretagne – Séché) 09:05
169 DOWNEY Sean (An Post – Chainreaction) 09:06
170 JI Cheng (Giant – Shimano) 09:06
171 MCNALLY Mark (An Post – Chainreaction) 09:07
172 PEETERS Kevin (Vastgoedservice – Golden Palace) 09:09
173 PILLON Romain (Roubaix Lille Métropole) 09:10
174 HOLLER Nikodemus (Team Stuttgart) 09:10
175 KRASNOV Leonid (Rusvelo) 09:11
176 DUPONT Timothy (Roubaix Lille Métropole) 09:13
177 MULLEN Ryan (An Post – Chainreaction) 09:16
178 LENNERTZ Sam (Vastgoedservice – Golden Palace) 09:18
179 KRIEGER Alexander (Team Stuttgart) 09:18
180 KAUTZ Kai (Team Stuttgart) 09:20
181 BEUKEBOOM Dion (CT De Rijke) 09:21
182 WILSON Jack (An Post – Chainreaction) 09:25
183 GEYSEN Kurt (Vastgoedservice – Golden Palace) 09:27
184 LE MONTAGNER Benjamin (Bretagne – Séché) 09:27
185 KORETZKY Clément (Bretagne – Séché) 09:36
186 WASTYN Emiel (Verandas Willems) 09:36
187 VANDOUSSELAERE Sven (Vastgoedservice – Golden Palace) 09:42
188 WEBER Marcel (Team Stuttgart) 09:43
189 HULSMANS Kevin (Vastgoedservice – Golden Palace) 09:45
190 BURTON Jérémy (Verandas Willems) 09:46

 

Foto: corvospro.com

Arek Waluga @ArekWaluga77

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments