kwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) już drugi raz w tym roku mógł unieść ręce w geście triumfu. Mistrz Polski jutro będzie chciał potwierdzić dobrą formę na trasie czasówki.

Mamy dopiero koniec lutego, a “Flowerman” ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa. Po pięknym triumfie Trofeo Serra de Tramuntana dzisiaj pokonał konkurentów na etapie Volta ao Algarve. Zawodnik Omegi zgarnął także koszul lidera, którego będzie bronił na trasie jutrzejszej czasówki. Oto co powiedział Michał tuż po zakończeniu dzisiejszej rywalizacji:

“Wejście w sezon w takim stylu zawsze cieszy. W Hiszpanii mocno trenowałem w górach wraz z Michałem Gołasiem i teraz już widać tego efekty. Mój dzisiejszy triumf to wielka zasługa zespołu, a zwłaszcza wspomnianego Michała. 700 metrów przed szczytem zaatakował Contador, a ja pojechałem za nim. Czułem, że mam jeszcze siły i postanowiłem skontrować. Później starałem się trzymać swoje mocne tempo aż do samej mety. Było ciężko, ale na szczęście wszystko poszło po mojej myśli. Bardzo cieszy mnie forma w tej części sezonu.

Jutro czeka nas samotna jazda na czas. To dopiero pierwsza taka próba w sezonie, ale sporo trenowałem ten element i liczę na dobry wynik. Dołożę wszelkich starań, aby obronić koszulkę lidera do samego końca wyścigu. Ważne, że jestem w stanie konkurować z takimi zawodnikami jak Alberto Contador czy Rui Costa.”

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga