Cycling: Team OPQS 2014Omega Pharma-Quick Step podała skład na wyścig Volta ao Algarve (19-23 lutego). Belgowie mają nadzieję na powtórzenie sukcesów z poprzedniej edycji, kiedy Tony Martin i Michał Kwiatkowski zajęli dwa pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i podczas etapu jazdy na czas.

W zeszłym roku Tony Martin wygrał ten wyścig. Mieliśmy także znakomity występ Michała Kwiatkowskiego. W tym roku będzie nam trudniej, ponieważ pierwszy i ostatni etap są dla sprinterów. Będziemy mieli Marka Cavendisha, któremu będą pomagać Mark Renshaw i Alessandro Petacchi. Zawodnikami na klasyfikację generalną będą Tony i „Kwiato”. Myślę, że w związku z krótkim dystansem czasówki i etapami sprinterskimi różnice w GC nie będą duże. Wobec tego drużyna musi jechać bardzo ostrożnie i nie popełniać błędów- powiedział dla oficjalnej strony internetowej Omegi, dyrektor sportowy tej drużyny Tom Steels.

Etapem królewskim podczas tegorocznego wyścigu Volta ao Algarve będzie odcinek czwarty (164,4 km), który zakończy się finiszem na podjeździe. Kolarze będą musieli pokonać podjazd drugiej kategorii pod Alto do Malhao.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Volta ao Algarve 2014: Alessandro Petacchi, Julien Vermote, Mark Cavendish, Mark Renshaw, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Thomas de Gendt, Tony Martin.

Foto: © OPQS / Tim de Waele

Marta Wiśniewska

 

Poprzedni artykułWyprzedaż komponentów FSA!
Następny artykułTour of Oman: Andre Greipel otwiera rywalizację
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments