Sacha ModoloTrofeo Ses Salines zwyciężył Sacha Modolo (Lampre-Merida). Tym samym to już drugie zwycięstwo Włocha w cyklu Mallorca Challenge. Michał Kwiatkowski (OPQS) finiszował na siódmym miejscu.

Drugi wyścig z cyklu Mallorca Challenge – Trofeo Ses Salines rozgrywany był na płaskiej 183 kilometrowej trasie. Zawodnikom mocno przeszkadzał dziś silny wiatr.

Podobnie jak we wczorajszym Trofeo Palma – ochotę do aktywnej jazdy mieli zawodnicy ActiveJet Team. Do odjazdu dnia zabrał się Emanuel Piaskowy. Wraz z nim, odjechali także: Pablo Torres (Burgos-BH), Jan Barta (NetApp Endura), Bjorn Thurau (Europcar), Illart Zuzazubiskar (Euskadi), Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke) oraz Antonio Molina (Caja Rural – RGA). Harcownicy w najkorzystniejszym momencie, wypracowali blisko 8 minut przewagi.

Na około 70 kilometrów przed metą, “przyrantowali” zawodnicy Omega Pharma – Quick Step. Peleton podzielił się najpierw na trzy, a później na dwie mniejsze grupy. W pierwszej oprócz Michałów Kwiatkowskiego i Gołasia oraz ich kolegów, bardzo aktywni byli także kolarze Sky Team.

30 kilometrów przed kreską, grupka Piaskowego miała w zapasie półtorej minuty przewagi nad pościgiem, a chwilę później na czele pozostał już tylko Thurau. Kolarz ActiveJet i pozostali uciekinierzy, zostali skasowani.

Ostatnie kilometry uciekały w błyskawicznym tempie. Na szybkiej trasie po raz kolejny najlepszy okazał się Sacha Modolo.

Wyniki:

1º 54 MODOLO, Sacha ITA LAMPRE-MERIDA 4:07:53
2º 31 SWIFT, Ben GBR TEAM SKY mt.
3º 40 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
4º 44 TRENTIN, Matteo ITA OMEGA PHARMA – QUICK mt.
5º 158 REYNES, Vicente ESP IAM CYCLING mt.
6º 84 MATTHEWS, Michael AUS ORICA GreenEDGE mt.
7º 39 KWIATKOWSKI, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
8º 10 VENTOSO, Fco. José ESP MOVISTAR TEAM mt.
9º 135 HUREL, Tony FRA TEAM EUROPCAR mt.
10º 214 SBARAGLI, Kristian ITA MTN – QHUBEKA mt.
11º 181 PERON, Andrea ITA TEAM NOVO NORDISK mt.
12º 94 DEBUSSCHERE, Jens BEL LOTTO BELISOL mt.
13º 20 BOASSON, Edvald NOR TEAM SKY mt.
14º 177 VIGANO, Davide ITA CAJA RURAL – SEGUROS mt.
15º 149 PETIT, Adrien FRA COFIDIS mt.
16º 201 MATZKA, Ralf GER TEAM NETAPP – ENDURA mt.
17º 114 WEGMANN, Fabian GER GARMIN SHARP mt.
18º 264 GROENEWEGEN, Dylan NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
19º 270 HAVIK, Yoeri NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
20º 69 GAVAZZI, Francesco ITA ASTANA PRO TEAM mt.
21º 141 REZA, Kévin FRA TEAM EUROPCAR mt.
22º 58 RICHEZE, Maxi.Ariel ARG LAMPRE-MERIDA mt.
23º 36 ALAPHILIPPE, Julian FRA OMEGA PHARMA – QUICK a 09
24º 38 GOLAS, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK a 10
25º 137 LAMOISSON, Morgan FRA TEAM EUROPCAR a 10
26º 227 LECHUGA, Pablo ESP TEAM EUSKADI a 10
27º 169 MAS, Luis ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 10
28º 85 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE a 10
29º 276 BENOIT, André GER TEAM KUOTA a 10
30º 89 YATES, Simon GBR ORICA GreenEDGE a 10
31º 198 HUZARSKI, Bartosz POL TEAM NETAPP – ENDURA a 10
32º 254 DABKOWSKI, Konrad POL ACTIVEJET TEAM a 10
33º 184 LEFRANCOIS, Nicolas FRA TEAM NOVO NORDISK a 10
34º 88 YATES, Adam GBR ORICA GreenEDGE a 10
35º 6 QUINTANA, Dayer COL MOVISTAR TEAM a 10
36º 217 REIMER, Martin GER MTN – QHUBEKA a 16
37º 57 POLANC, Jan SLO LAMPRE-MERIDA a 16
38º 182 VERSCHOOR, Martijn NED TEAM NOVO NORDISK a 16
39º 147 LEMOINE, Cyril FRA COFIDIS a 24
40º 162 KLUGE, Roger GER IAM CYCLING a 24
41º 233 RIUTORT, Juan Carlos ESP BURGOS-BH a 26
42º 51 CUNEGO, Damiano ITA LAMPRE-MERIDA a 26
43º 185 PLANET, Charles FRA TEAM NOVO NORDISK a 26
44º 79 TLEUBAYEV, Ruslan KAZ ASTANA PRO TEAM a 26
45º 178 ARAMENDIA, Javier_fco ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 26
46º 258 OWSIAN, Arakdiusz POL ACTIVEJET TEAM a 26
47º 183 HENTTALA, Joonas FIN TEAM NOVO NORDISK a 26
48º 108 HOWES, Alex USA GARMIN SHARP a 26
49º 110 MILLAR, David GBR GARMIN SHARP a 26
50º 161 HOLLENSTEIN, Reto SUI IAM CYCLING a 26
51º 195 BENEDETTI, Cesare ITA TEAM NETAPP – ENDURA a 26
52º 197 DE_LA_CRUZ, David ESP TEAM NETAPP – ENDURA a 26
53º 204 PADOUR, Frantisek CZE TEAM NETAPP – ENDURA a 26
54º 11 AMADOR, Andrey CRC MOVISTAR TEAM a 26
55º 203 MCEVOY, Jonathan GBR TEAM NETAPP – ENDURA a 26
56º 253 PODLASKI, Michal POL ACTIVEJET TEAM a 26
57º 66 FOMINYKH, Daniil KAZ ASTANA PRO TEAM a 26
58º 250 FRANCZAK, Pawel POL ACTIVEJET TEAM a 26
59º 252 BRYLOWSKI, Pawel POL ACTIVEJET TEAM a 26
60º 209 WESMANN, Martin RSA MTN – QHUBEKA a 26
61º 19 HENAO, Sergio L. COL TEAM SKY a 26
62º 248 EZQUERRA, Jesus ESP ACTIVEJET TEAM a 26
63º 56 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA a 26
64º 223 BARBERO, Carlos ESP TEAM EUSKADI a 26
65º 145 CAMMAERTS, Edwig BEL COFIDIS a 26
66º 146 GARCIA, Egoitz ESP COFIDIS a 26
67º 213 KONOVALOVAS, Ignatas LTU MTN – QHUBEKA a 26
68º 139 PICHOT, Alexandre FRA TEAM EUROPCAR a 32
69º 116 FERNANDEZ, Koldo ESP GARMIN SHARP a 33
70º 95 DE_HAES, Kenny BEL LOTTO BELISOL a 36
71º 243 BUTTO, Federico ITA BURGOS-BH a 52
72º 12 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM a 52
73º 22 CATALDO, Dario ITA TEAM SKY a 52
74º 226 LARRINAGA, Jon ESP TEAM EUSKADI a 52
75º 100 WILLEMS, Frederik BEL LOTTO BELISOL a 52
76º 99 WELLENS, Tim BEL LOTTO BELISOL a 52
77º 92 ARMEE, Sander BEL LOTTO BELISOL a 52
78º 119 IGNATENKO, Petr RUS TEAM KATUSHA a 52
79º 93 BROECKX, Stig BEL LOTTO BELISOL a 52
80º 117 BELKOV, Maxim RUS TEAM KATUSHA a 52
81º 122 KOLOBNEV, Alexandr RUS TEAM KATUSHA a 52
82º 124 RYBAKOV, Alexander RUS TEAM KATUSHA a 52
83º 132 ARASHIRO, Yukiya JPN TEAM EUROPCAR a 52
84º 170 DOMENE, Ramon ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 52
85º 176 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 52
86º 165 SCHELLING, Patrick SUI IAM CYCLING a 52
87º 136 JEROME, Vincent FRA TEAM EUROPCAR a 52
88º 73 KAMYSHEV, Arman KAZ ASTANA PRO TEAM a 52
89º 205 ROWSELL, Erick GBR TEAM NETAPP – ENDURA a 52
90º 228 MINGUEZ, Miguel ESP TEAM EUSKADI a 52
91º 83 CHAVES, Jhoan Esteban COL ORICA GreenEDGE a 52
92º 68 GASPAROTTO, Enrico ITA ASTANA PRO TEAM a 52
93º 247 MUNTANER, David ESP ACTIVEJET TEAM a 52
94º 46 DE_GENDT, Thomas BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 52
95º 111 NUYENS, Nick BEL GARMIN SHARP a 52
96º 107 GAIMON, Phillip USA GARMIN SHARP a 52
97º 78 TIRALONGO, Paolo ITA ASTANA PRO TEAM a 52
98º 109 KING, Benjamin USA GARMIN SHARP a 52
99º 212 VAN_ZYL, Johann RSA MTN – QHUBEKA a 52
100º 17 WIGGINS, Bradley GBR TEAM SKY a 52
101º 61 ULISSI, Diego ITA LAMPRE-MERIDA a 52
102º 52 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE-MERIDA a 52
103º 118 CARUSO, Giampaolo ITA TEAM KATUSHA a 52
104º 134 DUCHESNE, Antoine CAN TEAM EUROPCAR a 52
105º 49 HORNER, Chris USA LAMPRE-MERIDA a 52
106º 5 IZAGUIRRE, Gorka ESP MOVISTAR TEAM a 52
107º 29 KIRYIENKA, Vasil BLR TEAM SKY a 52
108º 104 BROWN, Nathan USA GARMIN SHARP a 52
109º 127 TROFIMOV, Yury RUS TEAM KATUSHA a 52
110º 123 KOZONTCHUK, Dmitry RUS TEAM KATUSHA a 52
111º 2 ANTON, Igor ESP MOVISTAR TEAM a 52
112º 33 ZANDIO, Xabier ESP TEAM SKY a 52
113º 4 GADRET, John FRA MOVISTAR TEAM a 52
114º 142 THURAU, Bjorn GER TEAM EUROPCAR a 52
115º 194 BARTA, Jan CZE TEAM NETAPP – ENDURA a 52
116º 159 FUMEAUX, Jonathan SUI IAM CYCLING a 52
117º 140 QUEMENEUR, Perrig FRA TEAM EUROPCAR a 52
118º 13 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 52
119º 164 LÖFKVIST, Thomas SWE IAM CYCLING a 52
120º 168 SANCHEZ, Luis Leon ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 52
121º 260 BEUKEBOOM, Dion NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 52
122º 163 LANG, Pirmin SUI IAM CYCLING a 52
123º 67 FUGLSANG, Jakob DEN ASTANA PRO TEAM a 52
124º 35 URAN, Rigoberto COL OMEGA PHARMA – QUICK a 52
125º 151 SIMON, Julien FRA COFIDIS a 52
126º 152 ZINGLE, Romain FRA COFIDIS a 52
127º 236 HERNANDEZ, Dario ESP BURGOS-BH a 52
128º 263 GROEN, Ike NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 52
129º 222 ARISTI, Mikel ESP TEAM EUSKADI a 52
130º 225 ITURRIA, Mikel ESP TEAM EUSKADI a 52
131º 50 CATTANEO, Mattia ITA LAMPRE-MERIDA a 52
132º 215 STAUFF, Andreas GER MTN – QHUBEKA a 52
133º 175 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 52
134º 82 ALBASINI, Michael SUI ORICA GreenEDGE a 52
135º 160 FRANK, Mathias SUI IAM CYCLING a 52
136º 21 BOSWELL, Ian USA TEAM SKY a 52
137º 42 SERRY, Pieter BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 52
138º 150 SENECHAL, Florian FRA COFIDIS a 02:09
139º 173 MOLINA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS a 02:53
140º 235 TORRES, Pablo ESP BURGOS-BH a 02:53
141º 8 SÜTTERLIN, Jasha GER MOVISTAR TEAM a 02:53
142º 221 ABERASTURI, Jon ESP TEAM EUSKADI a 03:27
143º 245 CUERVO, Diego Leon ESP BURGOS-BH a 03:52
144º 269 VERMELTFOORT, Coen NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 03:55
145º 45 VAKOC, Petr CZE OMEGA PHARMA – QUICK a 03:55
146º 256 PIASKOWY, Emanuel POL ACTIVEJET TEAM a 05:02
147º 186 RAEYMAEKERS, Thomas BEL TEAM NOVO NORDISK a 05:12
148º 278 WESTMATTELMANN, Daniel GER TEAM KUOTA a 14:41
149º 189 WILLIAMS, Christopher AUS TEAM NOVO NORDISK a 14:41
150º 274 TOLLES, Joachim GER TEAM KUOTA a 14:41
151º 210 RUSSOM, Meron ERI MTN – QHUBEKA a 14:41
152º 240 ROBREDO, Alvaro ESP BURGOS-BH a 14:41
153º 279 RETSCHKE, Robert GER TEAM KUOTA a 14:41
154º 211 NIYONSHUTI, Adrien RWA MTN – QHUBEKA a 14:41
155º 267 SCHRAM, Simon NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 14:54
156º 187 DE_MESMAEKER, Kevin BEL TEAM NOVO NORDISK a 15:02
157º 199 KONIG, Leopold CZE TEAM NETAPP – ENDURA a 15:25

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa