modoloSacha Modolo (Lampre – Merida) został  zwycięzcą Trofeo Palma! Drugie miejsce zajął Jens Debusschere (Lotto Belisol), a trzeci był sensacyjny młodzian, Dylan Groenewegen (Cycling Team de Rijke).

Pierwszym klasykiem serii Challenge Mallorca było Trofeo Palma. Kolarze mieli do pokonania 116 kilometrów, na które składało się 10 rund nad brzegiem Morza Śródziemnego. Trasa była płaska jak stół i sprzyjała sprinterom.

Na starcie stanęło 21 ekip, a wśród nich była debiutująca na trasach w 2014 roku ActiveJet Team w składzie: David Muntaner, Jesus Ezquerra, Mario Gonzalez, Paweł Franczak, Paweł Brylowski, Michał Podlaski, Konrad Dąbkowski, Tomasz Mickiewicz, Arkadiusz Owsian. Oprócz tych sześciu Polaków swój sezon rozpoczynali także: Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (obaj Omega Pharma – Quick Step), Bartosz Huzarski (NetApp Endura) i Przemysław Niemiec (Lampre – Merida).

Mimo wielu ataków, na pierwszą lotną premię dojechał cały peleton. Wygrał ją Bjorn Thurau (Europcar), a drugie miejsce zajął młody zawodnik ActiveJet Team, Tomasz Mickiewicz. Tuż po premii zawiązała się ucieczka w składzie: Ian Boswell (Sky), Alex Howes (Garmin – Sharp), Alexandre Pichot (Europcar), Ronan van Zandbeek (Cycling Team de Rijke) i Amets Txurruka (Caja Rural – Seguros RGA). Do tej piątki próbował dojechać Jesus Ezquerra Muela (ActiveJet Team).

Przewaga harcowników była minimalna i peleton prowadzony przez Lampre – Merida i Movistar nie pozwalał im na wiele. W połowie dystansu duża grupa traciła do piątki zawodników tylko 43 sekundy. Ucieczka została skasowana około 18 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz.

Najlepszym sprinterem okazał się Sacha Modolo, dla którego to już drugi triumf w debiutanckim sezonie w ekipie Lampre – Merida. Drugie miejsce zajął Jens Debusschere (Lotto Belisol), a trzeci był sensacyjny młodzian, Dylan Groenewegen (Cycling Team de Rijke).

Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa ActiveJet Team. 14. miejsce zajął Konrad Dąbkowski, a miejsce za nim uplasował się Arkadiusz Owsian.

Wyniki :

1º 54 MODOLO, Sacha ITA LAMPRE-MERIDA 2:29:12
2º 94 DEBUSSCHERE, Jens BEL LOTTO BELISOL mt.
3º 264 GROENEWEGEN, Dylan NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
4º 40 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
5º 149 PETIT, Adrien FRA COFIDIS mt.
6º 221 ABERASTURI, Jon ESP TEAM EUSKADI mt.
7º 84 MATTHEWS, Michael AUS ORICA GreenEDGE mt.
8º 181 PERON, Andrea ITA TEAM NOVO NORDISK mt.
9º 177 VIGANO, Davide ITA CAJA RURAL – SEGUROS mt.
10º 270 HAVIK, Yoeri NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
11º 214 SBARAGLI, Kristian ITA MTN – QHUBEKA mt.
12º 137 LAMOISSON, Morgan FRA TEAM EUROPCAR mt.
13º 158 REYNES, Vicente ESP IAM CYCLING mt.
14º 254 DABKOWSKI, Konrad POL ACTIVEJET TEAM mt.
15º 258 OWSIAN, Arakdiusz POL ACTIVEJET TEAM mt.
16º 215 STAUFF, Andreas GER MTN – QHUBEKA mt.
17º 29 KIRYIENKA, Vasil BLR TEAM SKY mt.
18º 114 WEGMANN, Fabian GER GARMIN SHARP mt.
19º 110 MILLAR, David GBR GARMIN SHARP mt.
20º 143 TULIK, Angelo FRA TEAM EUROPCAR mt.
21º 79 TLEUBAYEV, Ruslan KAZ ASTANA PRO TEAM mt.
22º 274 TOLLES, Joachim GER TEAM KUOTA mt.
23º 201 MATZKA, Ralf GER TEAM NETAPP – ENDURA mt.
24º 161 HOLLENSTEIN, Reto SUI IAM CYCLING mt.
25º 182 VERSCHOOR, Martijn NED TEAM NOVO NORDISK mt.
26º 276 BENOIT, André GER TEAM KUOTA mt.
27º 243 BUTTO, Federico ITA BURGOS-BH mt.
28º 250 FRANCZAK, Pawel POL ACTIVEJET TEAM mt.
29º 122 KOLOBNEV, Alexandr RUS TEAM KATUSHA mt.
30º 11 AMADOR, Andrey CRC MOVISTAR TEAM mt.
31º 227 LECHUGA, Pablo ESP TEAM EUSKADI mt.
32º 10 VENTOSO, Fco. José ESP MOVISTAR TEAM mt.
33º 135 HUREL, Tony FRA TEAM EUROPCAR mt.
34º 169 MAS, Luis ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
35º 31 SWIFT, Ben GBR TEAM SKY mt.
36º 262 GROEN, Dex NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
37º 233 RIUTORT, Juan Carlos ESP BURGOS-BH mt.
38º 269 VERMELTFOORT, Coen NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
39º 253 PODLASKI, Michal POL ACTIVEJET TEAM mt.
40º 150 SENECHAL, Florian FRA COFIDIS mt.
41º 30 LOPEZ, David ESP TEAM SKY mt.
42º 69 GAVAZZI, Francesco ITA ASTANA PRO TEAM mt.
43º 248 EZQUERRA, Jesus ESP ACTIVEJET TEAM mt.
44º 252 BRYLOWSKI, Pawel POL ACTIVEJET TEAM mt.
45º 184 LEFRANCOIS, Nicolas FRA TEAM NOVO NORDISK mt.
46º 6 QUINTANA, Dayer COL MOVISTAR TEAM mt.
47º 22 CATALDO, Dario ITA TEAM SKY mt.
48º 105 CARDOSO, Andre POR GARMIN SHARP mt.
49º 222 ARISTI, Mikel ESP TEAM EUSKADI mt.
50º 185 PLANET, Charles FRA TEAM NOVO NORDISK mt.
51º 249 GONZALEZ, Mario ESP ACTIVEJET TEAM mt.
52º 142 THURAU, Bjorn GER TEAM EUROPCAR mt.
53º 139 PICHOT, Alexandre FRA TEAM EUROPCAR mt.
54º 241 SALAS, Ibai ESP BURGOS-BH mt.
55º 27 HENAO, Sebastian COL TEAM SKY mt.
56º 85 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE mt.
57º 66 FOMINYKH, Daniil KAZ ASTANA PRO TEAM mt.
58º 145 CAMMAERTS, Edwig BEL COFIDIS mt.
59º 88 YATES, Adam GBR ORICA GreenEDGE mt.
60º 230 TXOPERENA, Benat ESP TEAM EUSKADI mt.
61º 194 BARTA, Jan CZE TEAM NETAPP – ENDURA mt.
62º 209 WESMANN, Martin RSA MTN – QHUBEKA mt.
63º 188 CLANCY, Stephen IRL TEAM NOVO NORDISK mt.
64º 74 KANGERT, Tanel EST ASTANA PRO TEAM mt.
65º 44 TRENTIN, Matteo ITA OMEGA PHARMA – QUICK mt.
66º 106 FAIRLY, Caleb USA GARMIN SHARP mt.
67º 277 GLOWATZKI, Micha GER TEAM KUOTA mt.
68º 172 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
69º 73 KAMYSHEV, Arman KAZ ASTANA PRO TEAM mt.
70º 271 PFINGSTEN, Christoph GER CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
71º 226 LARRINAGA, Jon ESP TEAM EUSKADI mt.
72º 255 MICKIEWICZ, Tomasz POL ACTIVEJET TEAM mt.
73º 195 BENEDETTI, Cesare ITA TEAM NETAPP – ENDURA mt.
74º 107 GAIMON, Phillip USA GARMIN SHARP mt.
75º 51 CUNEGO, Damiano ITA LAMPRE-MERIDA mt.
76º 58 RICHEZE, Maxi.Ariel ARG LAMPRE-MERIDA mt.
77º 196 CAMANO, Iker ESP TEAM NETAPP – ENDURA mt.
78º 173 MOLINA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
79º 159 FUMEAUX, Jonathan SUI IAM CYCLING mt.
80º 75 KESSIAKOFF, Fredrik SWE ASTANA PRO TEAM mt.
81º 33 ZANDIO, Xabier ESP TEAM SKY mt.
82º 134 DUCHESNE, Antoine CAN TEAM EUROPCAR mt.
83º 278 WESTMATTELMANN, Daniel GER TEAM KUOTA mt.
84º 281 RAPP, Jonas GER TEAM KUOTA mt.
85º 216 PARDILLA, Sergio ESP MTN – QHUBEKA mt.
86º 165 SCHELLING, Patrick SUI IAM CYCLING mt.
87º 205 ROWSELL, Erick GBR TEAM NETAPP – ENDURA mt.
88º 124 RYBAKOV, Alexander RUS TEAM KATUSHA mt.
89º 273 MONREAL, Florian GER TEAM KUOTA mt.
90º 133 BERHANE, Natnael ERI TEAM EUROPCAR mt.
91º 180 LOZANO, David ESP TEAM NOVO NORDISK mt.
92º 19 HENAO, Sergio L. COL TEAM SKY mt.
93º 204 PADOUR, Frantisek CZE TEAM NETAPP – ENDURA mt.
94º 170 DOMENE, Ramon ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
95º 119 IGNATENKO, Petr RUS TEAM KATUSHA mt.
96º 60 SERPA, Jose COL LAMPRE-MERIDA mt.
97º 92 ARMEE, Sander BEL LOTTO BELISOL mt.
98º 39 KWIATKOWSKI, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
99º 37 BRAMBILLA, Gianluca ITA OMEGA PHARMA – QUICK mt.
100º 111 NUYENS, Nick BEL GARMIN SHARP mt.
101º 83 CHAVES, Jhoan Esteban COL ORICA GreenEDGE mt.
102º 109 KING, Benjamin USA GARMIN SHARP mt.
103º 238 ARRANZ, Ander ESP BURGOS-BH mt.
104º 89 YATES, Simon GBR ORICA GreenEDGE mt.
105º 123 KOZONTCHUK, Dmitry RUS TEAM KATUSHA mt.
106º 237 DEL_PINO, Jesus ESP BURGOS-BH mt.
107º 240 ROBREDO, Alvaro ESP BURGOS-BH mt.
108º 223 BARBERO, Carlos ESP TEAM EUSKADI mt.
109º 118 CARUSO, Giampaolo ITA TEAM KATUSHA mt.
110º 38 GOLAS, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
111º 178 ARAMENDIA, Javier_fco ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
112º 5 IZAGUIRRE, Gorka ESP MOVISTAR TEAM mt.
113º 239 ARRANZ, Unai ESP BURGOS-BH mt.
114º 99 WELLENS, Tim BEL LOTTO BELISOL mt.
115º 121 KOCHETKOV, Pavel RUS TEAM KATUSHA mt.
116º 176 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
117º 198 HUZARSKI, Bartosz POL TEAM NETAPP – ENDURA mt.
118º 100 WILLEMS, Frederik BEL LOTTO BELISOL mt.
119º 36 ALAPHILIPPE, Julian FRA OMEGA PHARMA – QUICK mt.
120º 152 ZINGLE, Romain FRA COFIDIS mt.
121º 125 SILIN, Egor RUS TEAM KATUSHA mt.
122º 14 INTXAUSTI, Benat ESP MOVISTAR TEAM mt.
123º 279 RETSCHKE, Robert GER TEAM KUOTA mt.
124º 168 SANCHEZ, Luis Leon ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
125º 12 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM mt.
126º 261 DUYN, Huub NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
127º 234 BELDA, David ESP BURGOS-BH mt.
128º 72 IGLINSKIY, Maxim KAZ ASTANA PRO TEAM mt.
129º 229 ORBE, Haritz ESP TEAM EUSKADI mt.
130º 175 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL – SEGUROS mt.
131º 219 GERDEMANN, Linus GER MTN – QHUBEKA mt.
132º 138 MEDEREL, Maxime FRA TEAM EUROPCAR mt.
133º 162 KLUGE, Roger GER IAM CYCLING mt.
134º 224 ETXEBARRIA, Victor ESP TEAM EUSKADI mt.
135º 163 LANG, Pirmin SUI IAM CYCLING mt.
136º 95 DE_HAES, Kenny BEL LOTTO BELISOL mt.
137º 247 MUNTANER, David ESP ACTIVEJET TEAM mt.
138º 70 GRIVKO, Andriy UKR ASTANA PRO TEAM mt.
139º 146 GARCIA, Egoitz ESP COFIDIS mt.
140º 164 LÖFKVIST, Thomas SWE IAM CYCLING mt.
141º 57 POLANC, Jan SLO LAMPRE-MERIDA mt.
142º 68 GASPAROTTO, Enrico ITA ASTANA PRO TEAM mt.
143º 8 SÜTTERLIN, Jasha GER MOVISTAR TEAM mt.
144º 126 SPILAK, Simon SLO TEAM KATUSHA mt.
145º 280 BECKER, Philipp GER TEAM KUOTA mt.
146º 268 VAN_ZANDBEEK, Ronan NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
147º 151 SIMON, Julien FRA COFIDIS mt.
148º 7 MORENO, Javier ESP MOVISTAR TEAM mt.
149º 42 SERRY, Pieter BEL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
150º 52 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE-MERIDA mt.
151º 179 MEGIAS, Javier ESP TEAM NOVO NORDISK mt.
152º 87 WEENING, Pieter NED ORICA GreenEDGE mt.
153º 3 CAPECCHI, Eros ITA MOVISTAR TEAM mt.
154º 91 V.D. BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL mt.
155º 132 ARASHIRO, Yukiya JPN TEAM EUROPCAR mt.
156º 203 MCEVOY, Jonathan GBR TEAM NETAPP – ENDURA mt.
157º 212 VAN_ZYL, Johann RSA MTN – QHUBEKA mt.
158º 108 HOWES, Alex USA GARMIN SHARP mt.
159º 50 CATTANEO, Mattia ITA LAMPRE-MERIDA mt.
160º 61 ULISSI, Diego ITA LAMPRE-MERIDA mt.
161º 45 VAKOC, Petr CZE OMEGA PHARMA – QUICK mt.
162º 56 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA mt.
163º 104 BROWN, Nathan USA GARMIN SHARP mt.
164º 260 BEUKEBOOM, Dion NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
165º 117 BELKOV, Maxim RUS TEAM KATUSHA mt.
166º 41 PAUWELS, Serge BEL OMEGA PHARMA – QUICK mt.
167º 186 RAEYMAEKERS, Thomas BEL TEAM NOVO NORDISK mt.
168º 275 DEUTSCHMANN, Jan GER TEAM KUOTA mt.
169º 217 REIMER, Martin GER MTN – QHUBEKA a 17
170º 147 LEMOINE, Cyril FRA COFIDIS a 19
171º 28 KENNAUGH, Peter GBR TEAM SKY a 29
172º 93 BROECKX, Stig BEL LOTTO BELISOL a 29
173º 208 TEWELDE, Jani ERI MTN – QHUBEKA a 39
174º 21 BOSWELL, Ian USA TEAM SKY a 40
175º 231 ZUAZUBISKAR, Illart ESP TEAM EUSKADI a 43
176º 213 KONOVALOVAS, Ignatas LTU MTN – QHUBEKA a 47
177º 244 MARTIN, Victor ESP BURGOS-BH a 57
178º 82 ALBASINI, Michael SUI ORICA GreenEDGE a 57
179º 190 CREMERS, Ruud NED TEAM NOVO NORDISK a 03:03
180º 197 DE_LA_CRUZ, David ESP TEAM NETAPP – ENDURA a 03:38

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga