WeltourWeltour-Guerciotti to szósta polska drużyna zawodowa zarejestrowana przez Międzynarodową Unię Kolarską na rok 2014.

Przypomnijmy, że wcześniej UCI zarejestrowała pięć polskich zespołów: jeden ze statusem Professional Continental – CCC Polsat Polkowice oraz pięć ekip kontynentalnych – ActiveJet, BDC MarcPol, Mexller, Wibatech Fuji Żory.

Kolejną ekipą kontynentalną będzie „stary”, nowy Weltour Guerciotti reprezentowany przez Jana Gila, który w latach dziewięćdziesiątych z sukcesami prowadził ekipę Weltouru. W 2010 roku Weltour także istniał na polskim podwórku. W jego składzie ścigał się m.in. Dariusz Baranowski.

W reaktywowanej drużynie znalazło się ośmiu kolarzy, sześciu Polaków i dwóch reprezentantów Ukrainy.

Skład Weltour-Guerciotti na rok 2014:

Andrzej Bartkiewicz, Igor Gorbachyk, Grzegorz Grabarek, Tomasz Grabarek, Mateusz Grabis, Jakub Kantek, Mariusz Nawrocki, Maksym Zubar.

Najbardziej znanym zawodnikiem ekipy jest Andrzej Bartkiewicz, który w poprzednim sezonie jeździł w barwach Wibatechu. Ma on na swoim koncie między innymi drugie i trzecie miejsce na etapach Karpackiego Wyścigu Kurierów w 2013 roku oraz drugą pozycję w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (2012 rok).

Dyrektorem sportowym będzie Krzysztof Grabarek.

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanoo
Yanoo

Pozdrowienia ze Śląska dla wytrwałego p. Jana Gila, który jak się okazuje nie zakończył definitywnie swojego mariażu z kolarstwem. Powodzenia, zdrówka – i niech niebiesko-różowi równają wynikami z inną drużyną w tych barwach, w której jeździ Przemek Niemiec. Może to na wyrost, ale szczerze.