Nacer BouhanniNacer Bouhanni (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał 2. etap wyścigu Etoile de Bessèges. Liderem pozostał Sander Helven (TopSport Vlaanderen-Baloise)

Drugi dzień ścigania w Etoile de Bessèges to kolejny, pofałdowany odcinek. Tym razem peleton rywalizujący we Francji musiał pokonać 149 kilometrów. Start znajdował się w Nimes, a meta w Saint-Ambroix. Na trasie czekały dwie górskie premie drugiej kategorii, a w samej końcówce pięć krótkich rund. Na każdym okrążeniu znajdowała się hopka.

Ucieczkę dnia utworzyli: Julien Fouchard (Cofidis), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Clément Koretzky (Bretagne-Séché Environnement), Dimitri Le Boulch (BigMat-Auber 93) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13).

Harcownicy przy wjeździe na rundy (37 km przed metą) mieli w zapasie niecałe 2 minuty. Na czele zasadniczej grupy pracowali wszyscy koledzy lidera wyścigu – Sandera Helvena  z TopSport Vlaanderen-Baloise.

Najdłużej na czele utrzymał się Thomas Rostollan, jednak Francuz został doścignięty na 9 km przed metą. O wszystkim zadecydował więc masowy sprint. Wygrał go Nacer Bouhanni (FDJ.fr), który pokonał Johna Degenkolba (Giant-Shimano) oraz Yauheni`ja Hutarovicha (Ag2r La Mondiale). Najlepszy z Polaków – Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) był 38.

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA les 149.3 km en 3h32’55” (moy. 42.07 km/h) (b : 10”)
2 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER (b : 6”
3 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR (b : 4”)
4 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA
5 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA
6 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL
7 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA
8 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
9 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX
10 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA
11 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol BEL
12 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA
13 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL
14 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
15 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL
16 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL
17 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL
18 VANDYCK Niels Verandas Willems BEL
19 STENUIT Robin Wallonie – Bruxelles BEL
20 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU
21 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL
22 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL
23 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA
24 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR
25 DE WINTER Walt Verandas Willems BEL
26 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL
27 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR
28 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE
29 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA
30 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
31 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP
32 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR
33 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA
34 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA
35 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL
36 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA
37 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA
38 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL    
39 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA
40 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST
41 * YSSAAD Yannis Bigmat – Auber 93 FRA
42 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS
43 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL
44 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE
45 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA
46 PANTANO Jarlinson Colombia COL
47 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA
48 PICHON Laurent FDJ.fr FRA
49 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL
50 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA
51 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL
52 ROY Jérémy FDJ.fr FRA
53 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL
54 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL    
55 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED
56 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU
57 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL
58 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA
59 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL
60 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL
61 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS
62 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL
63 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA
64 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL
65 * FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA ESP
66 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA
67 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
68 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA
69 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR
70 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED
71 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL
72 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA    
73 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL
74 FROLOV Igor Itera Katusha RUS
75 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL
76 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP
77 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL
78 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS
79 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS
80 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS
81 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL   
82 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL
83 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR
84 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL
85 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
86 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA
87 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA
88 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL
89 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP
90 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL    
91 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
92 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL
93 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA
94 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
95 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP
96 AMORISON Frédéric Wallonie – Bruxelles BEL
97 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA
98 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST
99 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
100 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR    
101 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA
102 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP
103 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL
104 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
105 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
106 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL
107 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST
108 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA
109 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL    
110 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA
111 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA (b : 2”)
112 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA
113 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL    
114 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED
115 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA
116 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL    
117 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS
118 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA
119 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA (b : 1”)
120 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA
121 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA
122 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA
123 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS
124 SICARD Romain Team Europcar FRA
125 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA
126 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA
127 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA
128 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA
129 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA
130 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL
131 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL
132 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED
133 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL
134 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA
135 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL
136 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA
137 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA
138 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 28”
139 * GOOLAERTS Michael Verandas Willems BEL 35”
140 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 01’03”
141 CLAYES Kévin An Post – Chain Reaction BEL 01’04”
142 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 03h34’05” 01’10”
143 GENE Yohann Team Europcar FRA 03h34’05” ‘
144 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL 01’13”
145 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA 01’15”
146 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA 02’43”
147 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 03’01”
148 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA 03’08”
149 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA 04’24” 3”
150 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 04’35”
151 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 05’00”
152 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 05’09”
153 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’35”
154 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA 06’56”
155 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL ‘

Wycofany :   
PAREDES HERNANDEZ Jonathan Felipe Colombia

Klasyfikacja generalna :

1 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL les 303.7 km en 6h59’45” (moy. 43.39 km/h)
2 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL 05”
3 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA ‘
4 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL 12”
5 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL 16”
6 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA 24”
7 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER 28”
8 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR 30”
9 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA 32”
10 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 33”
11 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 34”
12 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX ‘
13 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL ‘
14 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA ‘
15 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA ‘
16 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol BEL ‘
17 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA ‘
18 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL ‘
19 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU ‘
20 STENUIT Robin Wallonie – Bruxelles BEL ‘
21 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
22 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA ‘
23 VANDYCK Niels Verandas Willems BEL ‘
24 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL ‘
25 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
26 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR ‘
27 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA ‘
28 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL ‘   
29 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL ‘
30 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL ‘
31 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE ‘
32 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST ‘
33 DE WINTER Walt Verandas Willems BEL ‘
34 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
35 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
36 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR ‘
37 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE ‘
38 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED ‘
39 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL ‘
40 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA ‘
41 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
42 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS ‘
43 * YSSAAD Yannis Bigmat – Auber 93 FRA ‘
44 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL ‘
45 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
46 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL ‘   
47 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR ‘
48 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA ‘
49 PICHON Laurent FDJ.fr FRA ‘
50 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL ‘
51 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
52 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR ‘
53 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL ‘
54 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
55 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA ‘
56 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA ‘
57 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL ‘
58 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
59 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL ‘
60 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
61 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
62 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL ‘
63 ROY Jérémy FDJ.fr FRA ‘
64 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA ‘
65 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL ‘
66 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA ‘   
67 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
68 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
69 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED ‘
70 PANTANO Jarlinson Colombia COL ‘
71 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
72 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
73 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR ‘
74 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL ‘
75 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST ‘
76 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA ‘
77 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL ‘
78 * FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros ESP ‘
79 FROLOV Igor Itera Katusha RUS 07h00’19” ‘
80 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU ‘
81 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL ‘
82 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
83 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
84 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
85 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
86 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
87 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
88 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
89 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL ‘
90 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA ‘
91 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST ‘
92 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA ‘
93 AMORISON Frédéric Wallonie – Bruxelles BEL ‘
94 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL ‘
95 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA 07h00’19” ‘
96 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL ‘  
97 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
98 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA ‘
99 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA ‘
100 SICARD Romain Team Europcar FRA ‘
101 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED ‘
102 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
103 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA ‘
104 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL ‘
105 * GOOLAERTS Michael Verandas Willems BEL 47”
106 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 01’02”
107 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 01’37”
108 GENE Yohann Team Europcar FRA 01’44”
109 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA ‘
110 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA 01’47”
111 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL ‘
112 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 02’01”
113 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED 02’19”
114 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA 02’21”
115 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA ‘
116 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 03’35”
117 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS 04’05”
118 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA 04’55”
119 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 05’34”
120 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 05’35”
121 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA 06’09”
122 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL 06’14”
123 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL 08’22”
124 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 08’43”
125 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL ‘
126 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL ‘
127 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA ‘
128 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA ‘
129 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA ‘
130 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL ‘
131 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS ‘
132 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS ‘
133 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL ‘
134 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL ‘   
135 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR ‘ 
136 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA ‘
137 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA ‘
138 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL ‘   
139 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS ‘
140 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA ‘
141 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL ‘   
142 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS ‘
143 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL ‘   
144 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
145 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA ‘
146 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
147 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
148 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL ‘
149 CLAYES Kévin An Post – Chain Reaction BEL 09’47”
150 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA 09’58”
151 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 10’10”
152 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA 11’26”
153 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 11’35”
154 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA 15’39”
155 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA 19’32”

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa