Peter SaganDrużyna Cannondale Pro Cycling ogłosiła skład na rozpoczynający się w najbliższą środę, wyścig Dubai Tour. Liderem będzie Peter Sagan, który ma powalczyć o zwycięstwa. W składzie znalazł się także Polak, Maciej Bodnar.

Sagan rozpoczął sezon w Tour de San Luis, jednak nie odniósł tam żadnego zwycięstwa. Jego pierwszym, głównym celem w tym sezonie będzie Mediolan-San Remo. Planuje także wystartować w Paryż-Roubaix.

Tour de San Luis był dla mnie dobrym rozpoczęciem sezonu. Z dnia na dzień czułem się lepiej. Dubai Tour będzie ekscytującym wyścigiem, a jego wysoki poziom będzie motywacją do dobrego występu. Będę miał także mocnych kolegów wokół siebie, więc to wszystko, czego potrzebuję do dobrego występu- powiedział Słowak w oświadczeniu prasowym Cannondale.

Z kolei Dario Mariuzzo, dyrektor sportowy Cannondale na rywalizację w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podkreśla wagę tej imprezy dla włoskiego składu.

Dubai Tour to ważny wyścig i oczekujemy od całej drużyny zaangażowania. Sagan będzie naszym najważniejszym zawodnikiem i liczymy na kilka wysokich miejsc zdobytych przez niego. Ale przede wszystkim chcę zobaczyć tam zgrany i zmotywowany team- oświadczył.

Pełny skład Cannondale Pro Cycling na Dubai Tour: Peter Sagan, Damiano Caruso, Marco Marcato, Ted King, Daniele Ratto, Maciej Bodnar, Fabio Sabatini oraz Juraj Sagan.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska