ActiveJet KwiatekActiveJet Team nawiązał strategiczną współpracę z Michałem Kwiatkowskim i stworzoną przez niego w Toruniu Akademią Kolarską Copernicus.

Tym samym toruński Klub Kolarski stał się zapleczem dla zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team. Misją obu podmiotów będzie rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także wspólne szkolenie zawodników w każdej kategorii młodzieżowej. Partnerzy będą kładli nacisk na działania propagujące bezpieczną jazdę na rowerze.

W styczniu br. ActiveJet Team nawiązał strategiczną współpracę z Akademią Kolarską Copernicus. Klub Kolarski z Torunia stał się zapleczem zawodowej grupy ActiveJet Team. Oznacza to, iż najbardziej utalentowani zawodnicy ścigający się w drużynie młodzieżowej z Grodu Kopernika oraz toruńskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego będą mieli możliwość kontynuowania sportowej kariery w drużynie prowadzonej przez Piotra Kosmalę oraz Piotra Bielińskiego.

– Bardzo się cieszę z takiego dobrego partnera jak ActiveJet Team. Dla Akademii to ważne być zapleczem dla drużyny zawodowej. Bardzo zależy mi na tym, by młodzi adepci kolarstwa widzieli szanse na przyszłość, a to właśnie daje taka ścisła współpraca z teamem zawodowym. Zawodnicy ActiveJet Team będą uczestniczyć w zajęciach, planujemy wspólne treningi, konsultacje. Znam Piotra Bielińskiego i kibicuję gorąco temu, co robi dla polskiego kolarstwa. Liczę na występ ActiveJet Team w Tour de France za kilka sezonów – skomentował Michał Kwiatkowski.

Podstawowym celem współpracy ActiveJet Team i Akademii Kolarstwa Copernicus jest wszechstronne szkolenie zawodników w kategorii młodzieżowej. Partnerzy planują również szeroką współpracę w zakresie popularyzacji kolarstwa w Polsce wśród różnych grup wiekowych, organizację imprez kolarskich o szerokiej formule oraz powszechną edukację na temat bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, skierowaną zarówno do poruszających się na dwóch kółkach, jak i kierowców.

– Jestem wielkim miłośnikiem kolarstwa, m.in. dlatego po raz kolejny postanowiłem zainwestować w tą dyscyplinę i stworzyć zawodową drużynę, tym razem na znacznie większą skalę. Jako ActiveJet Team chcemy stać się potęgą w Polsce, a także zaistnieć w największych wyścigach na świecie. W sporcie zawodowym szczególnie ważne jest właściwe prowadzenie zawodników od początku, tak by trafiając do drużyny takiej jak ActiveJet Team mieli wypracowane odpowiednie nawyki i byli odpowiednio przygotowani fizycznie oraz psychicznie. Celem współpracy ActiveJet Team oraz Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus jest właściwe przygotowanie przyszłej elity polskiego kolarstwa. Wspólnie możemy wiele zdziałać, by kolarstwo stało się flagową polską dyscypliną sportową, a młodzi kolarze mieli właściwe warunki do trenowania – powiedział Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A., właściciela marki ActiveJet.

ActiveJet Team oraz Akademia Kolarska Copernicus wspólnie podejmą szereg różnego rodzaju aktywności promujących sport kolarski. Planowany jest m.in. wspólny cykl imprez masowych oraz wyjazd z kibicami na Tour de France.

Źródło: ActiveJet Team

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
rebe
rebe

Tylko dwa słowa – nareszcie i brawo .