mastersiPolski Związek Kolarski wprowadził modyfikację do kontrowersyjnego przepisu 1.2.019. Dzięki niej w dalszym ciągu w zawodach nie znajdujących się w kalendarzu związku, będą mogli startować m.in mastersi.

Przypomnijmy, że jesienią Pzkol zmienił przepisy i zabronił tym samym startu wszystkim licencjonowanym zawodnikom w imprezach, które nie są rozgrywane “pod banderą” federacji. Pomysł miał na celu uchronienia amatorów przed konfrontacją z zawodowcami, którzy coraz częściej i śmielej startowali na imprezach mniejszej rangi z powodu małej ilości startów przeznaczonych dla nich.

Ucierpieli na tym nieco mastersi, którzy musieli zdecydować się na wyścigi amatorskie bez licencji lub startowanie tylko i wyłącznie w wyścigach PZKol.

Dziś Polski Związek Kolarski wydał oświadczenie w którym można przeczytać:

Odpowiadając na liczne zapytania dotyczące egzekwowania przepisu 1.2.019, Polski Związek Kolarski informuje, że w roku 2014, w zawodach kolarskich niewpisanych do kalendarza światowego, kontynentalnego, narodowego lub regionalnego, nie mogą uczestniczyć zawodnicy licencjonowani kategorii młodzieżowej mężczyzn, elity mężczyzn i elity kobiet (19+). 

Pozostali zawodnicy licencjonowani mogą uczestniczyć w tych imprezach“.

Oznacza to tyle, że za starty w zawodach amatorskich, karani będą tylko i wyłącznie kolarze i zawodniczki licencjonowani w kategorii U-23 i elita.

 

Foto: Andrzej Rudiak

Andrzej Gucwa