palutaSerwis Velofacts porównał średnie prędkości juniorów (17-18 lat) w jeździe indywidualnej na czas, podczas imprez rangi międzynarodowej oraz krajowych mistrzostw. 

Najlepszą średnią, podczas mistrzostw Europy, wykręcił Rosjanin – Nikolay Cherkasov. Jego wynik to 48,65 km/h.

Aż cztery razy w pierwszej dziesiątce pojawił się mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas – Igor Decraene. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy rok w gronie juniorów młodego Belga.

Siódmy zawodnik mistrzostw Europy w jeździe na czas – Michał Paluta, to najszybszy polski junior w walce z czasem w roku 2013.

Wyścig Poz. Zawodnik Kraj Czas Km Śr.prędk.
European Championships Junior 1 CHERKASOV Nikolay RUS 00:27:45:000 22.5 48.65
European Championships Junior 2 DECRAENE Igor BEL 00:27:46:000 22.5 48.62
Junior World Championships 1 DECRAENE Igor BEL 00:26:56:800 21.8 48.56
Junior World Championships 2 KRIGBAUM Mathias DEN 00:27:05:460 21.8 48.3
Junior World Championships 3 MOSTOV Zeke USA 00:27:17:770 21.8 47.94
Junior World Championships 4 STRITZINGER Joshua GER 00:27:20:440 21.8 47.85
Int. Junioren Driedaagse van Axel 1 LUYCKX Brent BEL 00:09:48:000 7.8 47.76
Junior World Championships 5 GIBSON Matthew GBR 00:27:26:960 21.8 47.68
National Championships Belgium 1 DECRAENE Igor BEL 00:37:15:000 29.6 47.68
Chrono des Nations Les Herbiers Vendée Junior 1 DECRAENE Igor BEL 00:26:18:000 20.9 47.61
Coupe des Nations Abitibi 1 BURKE Jack CAN 00:12:06:000 9.6 47.6
Sint-Martinusprijs Kontich 1 KRIGBAUM Mathias DEN 00:10:13:000 8.1 47.57
Course de la Paix Junior 1 PEDERSEN Mads DEN 00:14:38:000 11.6 47.56
European Championships Junior 3 CAVAGNA Rémi FRA 00:28:27:000 22.5 47.45
Int. Junioren Driedaagse van Axel 2 JEPPESEN Mathias Rask DEN 00:09:52:000 7.8 47.43
Course de la Paix Junior 2 Andreas Holm GYLLING DEN 00:14:41:000 11.6 47.4
Ronde des Vallées 1 TIETEMA Bas NED 00:16:20:000 12.9 47.39
National Championships USA 1 DESSAU Michael USA 00:25:22:000 20 47.31
Int. Junioren Driedaagse van Axel 3 BIERMANS Yenthe BEL 00:09:54:000 7.8 47.27
Junior World Championships 6 FORFANG Ole NOR 00:27:41:010 21.8 47.25
Junior World Championships 7 ERMENAULT Corentin FRA 00:27:41:200 21.8 47.25
Course de la Paix Junior 3 OWEN Logan USA 00:14:44:000 11.6 47.24
Keizer der Juniores 1 DECRAENE Igor BEL 00:07:22:000 5.8 47.24
Ronde des Vallées 2 GESBERT Elie FRA 00:16:24:000 12.9 47.2
Junior World Championships 8 RIVE Dmitriy KAZ 00:27:43:040 21.8 47.19
Sint-Martinusprijs Kontich 2 PEDERSEN Mads DEN 00:10:18:000 8.1 47.19
Keizer der Juniores 2 OOMEN Sam NED 00:07:23:000 5.8 47.13
Junior World Championships 9 CHERKASOV Nikolay RUS 00:27:46:670 21.8 47.11
National Championships USA 2 MOSTOV Zeke USA 00:25:29:000 20 47.09
Keizer der Juniores 3 VAN HOOYDONCK Nathan BEL 00:07:24:000 5.8 47.03
Junior World Championships 10 DESSAU Michael USA 00:27:49:960 21.8 47.02
National Championships Norway 1 Sverre FREDRIKSEN NOR 00:38:18:000 30 47
Ronde des Vallées 3 Levi TINDAL NED 00:16:29:000 12.9 46.96
Coupe des Nations Abitibi 2 BARTA William USA 00:12:16:000 9.6 46.96
European Championships Junior 4 ERMENAULT Corentin FRA 00:28:45:000 22.5 46.96
European Championships Junior 6 LUYCKX Brent BEL 00:28:50:000 22.5 46.82
National Championships Russia 1 CHERKASOV Nikolay RUS 00:32:05:000 25 46.75
Asian championships Junior 1 RIVE Dmitriy KAZ 00:36:12:000 28.2 46.74
European Championships Junior 7 PALUTA Michal POL 00:28:55:000 22.5 46.69
European Championships Junior 8 KASTEMYR Pontus SWE 00:28:55:000 22.5 46.69
Sint-Martinusprijs Kontich 3 KRUL Stef NED 00:10:25:000 8.1 46.66
National Championships Belgium 2 VAN HOOYDONCK Nathan BEL 00:38:05:000 29.6 46.64
Internationale Junioren-Rundfahrt Niedersachsen 1 KRUL Stef NED 00:11:20:000 8.8 46.59
European Championships Junior 9 KRIGBAUM Mathias DEN 00:28:59:000 22.5 46.58
National Championships Belgium 3 LUYCKX Brent BEL 00:38:12:000 29.6 46.49
Asian championships Junior 2 YAMAMOTO Masaki JPN 00:36:24:000 28.2 46.48
Internationale Junioren-Rundfahrt Niedersachsen 2 MATTHEIS Oliver GER 00:11:23:000 8.8 46.38
Internationale Junioren-Rundfahrt Niedersachsen 3 LUYCKX Brent BEL 00:11:24:000 8.8 46.32
Int. 3-Etappen-Rundfahrt der Rad-Junioren 1 RIVE Dmitriy KAZ 00:10:24:000 8 46.15
Int. 3-Etappen-Rundfahrt der Rad-Junioren 2 MOSTOV Zeke USA 00:10:24:000 8 46.15
Int. 3-Etappen-Rundfahrt der Rad-Junioren 3 Julian WITT GER 00:10:25:000 8 46.08
National Championship 1 Peter DISERA CAN 00:39:09:000 30 45.98
National Championships Denmark 1 WANG Emil DEN 00:35:39:000 27.3 45.95
National Championships Germany 1 Aaron KRAUSS GER 00:24:36:000 18.8 45.85
Chrono des Nations Les Herbiers Vendée Junior 2 GESBERT Elie FRA 00:27:20:000 20.9 45.81
National Championships Russia 2 Vladimir ILCHENKO RUS 00:32:46:000 25 45.78
National Championships France 1 GESBERT Elie FRA 00:29:24:000 22.4 45.71
National Championship 2 BURKE Jack CAN 00:39:24:000 30 45.69
Le Trophée Centre Morbihan 1 CAVAGNA Rémi FRA 00:09:28:000 7.2 45.63
National Championships Denmark 3 KRIGBAUM Mathias DEN 00:36:00:000 27.3 45.5
National Championships Germany 3 MATTHEIS Oliver GER 00:24:49:000 18.8 45.45
National Championships Netherlands 1 OOMEN Sam NED 00:22:28:000 17 45.4
National Championships Poland 1 PALUTA Michal POL 00:26:27:000 20 45.37
National Championships Netherlands 2 KRUL Stef NED 00:22:30:000 17 45.33
National Championships France 2 Jérémi DEFAYE FRA 00:29:44:000 22.4 45.2
Asian championships Junior 3 EBADALLAHIRAFSANJANI Mehdi IRI 00:37:28:000 28.2 45.16
National Championships Russia 3 KOBERNYAK Evgeny RUS 00:33:14:000 25 45.14
National Championships Poland 2 Tobiasz PAWLAK POL 00:26:44:000 20 44.89
Le Trophée Centre Morbihan 2 OOMEN Sam NED 00:09:40:000 7.2 44.69
Le Trophée Centre Morbihan 3 PALUTA Michal POL 00:09:40:000 7.2 44.69
Tour du Pays de Vaud 1 VON BURG Dominic SUI 00:04:31:000 3.3 43.84
Tour du Pays de Vaud 2 Brendan RHIM USA 00:04:37:000 3.3 42.89
Tour du Pays de Vaud 3 Mitchell CORNELISSE NED 00:04:38:000 3.3 42.73
Oceania Road Cycling Championships Juniors 1 KAESLER Thomas AUS 00:36:57:000 26.3 42.71
Oceania Road Cycling Championships Juniors 2 STEVENSON Oscar AUS 00:36:58:000 26.3 42.69
Oceania Road Cycling Championships Juniors 3 THOMPSON James AUS 00:37:02:000 26.3 42.61
Trofeo Karlsberg 1 PEDERSEN Mads DEN 00:16:30:000 11.5 41.82
Trofeo Karlsberg 2 CURRAN Geoffrey USA 00:16:32:000 11.5 41.73
Trofeo Karlsberg 3 JEPPESEN Mathias Rask DEN 00:16:36:000 11.5 41.57

Źródło: www.velofacts.com
Foto: naszosie.pl