Canyon1Canyon Young Heroes to program wsparcia młodych kolarskich talentów, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby mieć szansę na dołączenie do drużyny Canyon.

Jako Young Hero możesz reprezentować swój dotychczasowy klub jednak rower dostaniesz od firmy Canyon. Będzie to model Canyon Ultimate CF SL 9.0 Young Heroes Edition.

W 2008 roku 15 utalentowanych zawodników w wieku 15-16 lat przekonało do siebie jury programu Canyon Young Heroes rozpoczęło nowy sezon na rowerach marki Canyon. Zaangażowanie w sport i rywalizację to integralna część filozofii Canyon, a sam program Canyon Young Heroes to długofalowa inicjatywa, szansa na dołączenie do programu pojawia się zawsze przed startem nowego sezonu.

Sprzęt, który otrzymają wybrani zawodnicy posiada zaawansowaną technologicznie ramę i widelec wykonane z carbonu. Canyon Ultimate CF SL wykorzystuje te same formy i rozwiązania co topowy Canyon Ultimate CF SLX, wykorzystywany przez Team Katusha podczas najważniejszych wyścigów etapowych i klasyków.

A tak o programie wypowiada się Roman Arnold, założyciel i prezes Canyon Bicycles GmbHCanyon

Program Canyon Young Heroes działa od 2008 roku. Na czym dokładnie on polega?

Roman Arnold: Sport i rywalizacja to integralna część marki Canyon, wspieramy wielu profesjonalnych kolarzy startujących w różnych konkurencjach. Celem programu Canyon Young Heroes jest wsparcie młodych zawodników w niezwykle ważnym dla nich wieku, stanowiącym podstawę ich późniejszej kariery sportowej. Nasze wsparcie sprzętowe (i nie tylko) z pewnością będzie bardzo pomocne podczas wyścigów i da zawodnikowi dodatkową motywację do treningów.

Co dokładnie oznacza termin “Young Hero”?

Roman Arnold: “Młody bohater” to zawodnik lub zawodniczka w wieku 15-17 lat, najczęściej “sponsorowani przez rodziców. W tym wieku zaczyna się coraz poważniejsze ściganie i wszystkie związane z nim wydatki mogą zrobić ogromna dziurę w domowym budżecie. W programie Young Hero młody zawodnik jest w centrum zainteresowania, otrzymuje od nas wsparcie sprzętowe (nowy rower), serwisowe i merytoryczne. Co ważne, wciąż reprezentuje swój klub i nie musi jeździć w naszych “barwach”. Cała drużyna weźmie udział w przedsezonowym zgrupowaniu oraz wystartuje w wyścigu Young Classics w Hamburgu. Resztę kalendarza ustala zawodnik lub jego klub.

Na jakich rowerach będą jeździli zawodnicy biorący udział w programie?

Roman Arnold: Będzie to Canyon CF SL Young Heroes edition. Geometria i rozwiązania zastosowane w tym rowerze są niemal identyczne jak w przypadku sprzętu, na którym ścigają się nasze profesjonalne ekipy.

Jak ważny jest dla marki Canyon program Young Heroes?

Roman Arnold: Jest integralną częścią naszej filozofii. Ci młodzi ludzie to przyszłość kolarstwa i niezwykle cieszy nas, że możemy ich wspierać. Też byłem kiedyś młodym zawodnikiem i wiem, jak istotna jest taka pomoc.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz > tutaj

Więcej szczegółów > tutaj

Źródło:  www.canyon.com/_pl