egoi martinezEgoi Martinez (Eusklatel) zakończył karierę rok wcześniej niż planował. Został do tego poniekąd zmuszony, gdyż po rozwiązaniu baskijskiego teamu, w którym ścigał się do tej pory, nie znalazł nowego pracodawcy.

– Nie jest to dla mnie upragniony koniec kariery. Szukaliśmy jakiejś drużyny bardzo mocno, ale jej znalezienie okazało się niemożliwe. Muszę się z tym zmierzyć. Wiem, że czas zakończyć jedną fazę życia i rozpocząć drugą oświadczył Martinez.

Przez znakomitą większość zawodowej kariery ścigał się w barwach Euskaltel-Euskadi. Małą przerwę w relacjach z tym zespołem zaliczył, gdy przez dwa lata jeździł dla Discovery Channel (2006-2007).

Kończę karierę z żalem, ale też z dużym uśmiechem. Jestem ogromnie wdzięczny moim fanom, kolegom z drużyny, sponsorom…Bez nich wszystkich nic bym nie osiągnął – dodał Martinez.

Największymi sukcesami w karierze Hiszpana są: wygrany etap na Vuelta a Espana 2006 oraz zwycięstwo w Tour de l`Avenir 2003. Martinez wygrał także klasyfikacje górskie w Criterium du Dauphine, Tirreno-Adriatico i Vuelta al Pais Vasco.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska