chavesNowy nabytek zespołu Orica – GreenEDGE, Johan Esteban Chaves Rubio w przyszłym sezonie zadebiutuje na Wielkim Tourze. Kolumbijczyk sprawdzi swoje siły na wyścigu Vuelta a Espana.

Sezon 2013 nie był udany dla 23 letniego Kolumbijczyka. Po upadku na Trofeo Laigueglia nie wystąpił już w żadnym wyścigu. Jednak jego dokonania z 2012 roku (triumf w G.P. Camaiore, etap i trzecia pozycja w generalce Vuelta a Burgos) spowodowały, że został zawodnikiem Orici. Po pierwszym zgrupowaniu Chaves poznał swój plan startowy i poinformował o swoich celach na przyszły sezon.

“Jestem po pierwszym obozie z zespołem i wygląda to bardzo fajnie. Najważniejsze, że spełniły się moje marzenia i jestem częścią tak wspaniałej ekipy. Po urazie nie ma już śladu i jestem dobrej myśli przed nowymi wyzwaniami. Fantastycznie, że będę miał możliwość zadebiutowania na Wielkim Tourze. Wybraliśmy Vueltę, ponieważ do tej pory powinienem zdobyć już więcej doświadczenia w ściganiu. Zacznę sezon na Tour de San Luis. Następnie pojadę Langkawi, Volta Ciclista a Catalunya, Tour of the Basque Country i ewentualnie ardeńskie klasyki.” mówi utalentowany Chaves.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga