Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) i Simon Yates, zostali wyróżnieni przez prestiżowy portal Velonews.com. Polak został wybrany za odkrycie sezonu, a Brytyjczyk jako najlepszy młodzieżowiec minionych 12 miesięcy.

Kapituła konkursu Veloawards, wyłoniła naszego rodaka jako zwycięzcę kategorii “Most Improved Rider”. Bez wątpienia wyróżnienie należało się Kwiatkowskiemu, po tym jak w trzecim sezonie w światowym peletonie zajął 11. miejsce w Tour de France, przegrywając jedynie z Nairo Quintaną (Movistar) w klasyfikacji młodzieżowej. Dodatkowo wiosną zajął czwarte miejsce w Amstel Gold Race, piąte w Walońskiej Strzale, drugie w Volta ao Algarve oraz czwarte w Tirreno-Adriatico. Dziennikarze velonews.competitor.com dostrzegli także agresywny i podobający się kibicom styl jazdy Polaka.

Z kolei najlepszym młodzieżowcem według Veloawards został nowy nabytek Orica GreenEdge – Simon Yates, który wraz ze swoim bratem bliźniakiem szalał podczas Tour de l`Avenir (wygrał dwa etapy). Później pokazał klasę na Tour of Britain, gdzie pokonał rywali z WorldTour na królewskim etapie, mając zaledwie 21 lat.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa