BDC MarcPolZnamy już skład w jakim na polskich i zagranicznych szosach pojawi się w roku 2014 drużyna Dariusza Banaszka – BDC MarcPol.

Nowym nabytkiem grupy jest Błażej Janiaczyk, który dwa ostatnie sezony spędził w rozwiązanej niedawno ekipie Bank BGŻ Team.

“Zawsze chciałem mieć Błażeja w swoim zespole. Wielokrotnie mu to mówiłem. Bardzo doświadczony i według mnie kompletny i rasowy kolarz na polskie wyścigi. Przyda się w naszym zgranym już teamie” –  mówił nam niedawno szef grupy Dariusz Banaszek.

“Skład mamy prawie zamknięty, negocjuję jeszcze z dwoma kolarzami, jeden z nich to bardzo mocny zawodnik z doświadczeniem w World Tourze! Wysłaliśmy wszystkie dokumenty do UCI w celu rejestracji grupy i obecnie pracujemy na kalendarzem startów na rok 2014. Mogę już dziś powiedzieć, że będzie on o wiele bogatszy niż tegoroczny. Sezon rozpoczniemy wcześniej niż w tym roku, prawdopodobnie wystartujemy w marcowym Tour de Taiwan.

Kilku naszych kolarzy trenuje w tej chwili na Majorce, pozostali w Polsce. Grudzień traktujemy jako spokojne wejście w sezon. Nowością w przyszłym roku będzie nowa marka rowerów. Ale jaka, zdradzimy niebawem” – podsumował Dariusz Banaszek.

Z składzie BDC MarcPol na rok 2014 zabraknie Jakuba Foltyna, który przejdzie do ekipy Mostostal Puławy, Adam Pierzga wraca na Gwadelupę, gdzie przed przyjazdem do Polski ścigał się kilka sezonów. Marcin Sapa prawdopodobnie zakończy karierę.

Skład BDC MarcPol na rok 2014 (stan na 13.12.2013):

Robert Radosz, Adrian Banaszek, Eryk Latoń, Mateusz Komar, Piotr Kirpsza, Jarosław Kowalczyk, Leszek Pluciński, Kacper Gronkiewicz, Damian Walczak, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Błażej Janiaczyk.