kristoffAlexander Kristoff (Katusha) zapowiedział, że jego głównym celem na przyszły sezon będzie walka o koszulkę punktową na Tour de France. Norweg w minionym sezonie zanotował sześć indywidualnych zwycięstw.

Wiaczesław Jekimow poinformował, że ekipa Katushy podczas Tour de France skupi się na etapowych zwycięstwach. Ponadto Alexander Kristoff ma skupić się na walce o zieloną koszulkę Wielkiej Pętli. W minionym sezonie Kristoff wywalczył piąte miejsce we wspomnianej klasyfikacji. Jednak nie miał dostatecznego wsparcia ze strony kolegów, którzy skupili się na pomocy dla Purito Rodrigueza. Ciężko było mu walczyć z pociągami sprinterskimi Argosu, Lotto czy Omegi. Nie są jeszcze znani kolarze, którzy będą wspomagać Norwega w osiągnięciu wyznaczonego celu. W rosyjskiej ekipie Alexander Porsev, Marco Haller czy Rudiger Selig mogą stworzyć dość szybką ekipę rozprowadzającą.

„Cieszę się, że dostałem takie wotum zaufania od ekipy. W tym roku byłem blisko od etapowego triumfu w TdF i będzie to moim priorytetem w 2014 roku. Jeśli będę miał wystarczające wsparcie drużyny, to postaram się wygrać klasyfikację punktową. Nie będzie to łatwa sprawa, mając na uwadze dominację Petera Sagana w tegorocznej edycji wyścigu. Ważne będą punkty na tych trudniejszych etapach i tutaj będę upatrywał szansy na triumf.” mówi brązowy medalista IO.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments