antonio nibaliAntonio Nibali podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Po latach spędzonych w klubie amatorskim, Nibali będzie częścią kontynentalnej ekipy Marchiol.

21. letni Nibali po zakończeniu juniorskiej kariery ścigał się w barwach amatorskiego Mastromarco Chianti Sensi Benedetti. Od przyszłego sezonu ekipa będzie miała status kontynentalnej, ale nie rezygnuje z sekcji amatorskiej. Młodszy brat zwycięzcy Giro d’Italia będzie jednym z dwunastu zawodników, którzy będą ścigać się przede wszystkim na włoskiej ziemi. Dyrektorem sportowym będzie były kolarz ekip Astana, Lampre czy Milram – Mirco Lorenzetto.

Antonio Nibali znany jest z dobrej jazdy po górach. W 2011 roku był trzeci w górskiej czasówce Cronoscalata del Montemignaio, na której zwyciężył Winner Anacona. W tym roku zajął trzecie miejsce w generalce Giro Ciclistico Pesche Nettarine di Romagna. Podium tego wyścigu uzupełnili kolarze, którzy od nowego sezonu będą reprezentować barwy Cannondale Pro Cycling: Davide Formolo i Davide Villella.

“Moim marzeniem jest to, aby osiągać tyle w kolarstwie co mój brat. Bardzo chciałbym wygrać Giro d’Italia, ale na chwilę obecną sam start w tym wyścigu byłby dla mnie wspaniałym osiągnięciem. Muszę pamiętać o tym, że nie wszyscy o nazwisku Nibali muszą być mistrzami.” mówi młody Antonio Nibali.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga