przemek niemiec17 zwycięstw i 65 miejsc na podium w 2013 r. wobec 7 wygranych i 32 miejsc w pierwszej „3” w 2012 r. to bilans Lampre-Merida. Grupa Przemysława Niemca wciąż chce więcej – 5 grudnia pierwsze przedsezonowe zgrupowanie rozpoczęła wzmocniona tegorocznym mistrzem świata Rui Costą i z Brianem Copelandem, nowym menedżerem ekipy.

„Cały sezon Lampre-Merida można zapisać na plus” – pisał na swoim blogu Przemysław Niemiec. Liczby potwierdzają jego opinię. W 2013 r. kolarze włoskiej ekipy odnieśli 17 zwycięstw, 26 razy finiszowali na 2. miejscu i 22 razy na 3. Rok wcześniej, jeszcze jako Lampre-ISD, zanotowali oni 7 wygranych, 19 razy byli na 2. miejscu i 6 razy na 3. Spośród zawodników Lampre-Merida najwięcej zwycięstw w 2013 roku odniósł Diego Ulissi (6), 3 razy triumfowali Filippo Pozzato i Andriano Malori, 5 zawodników zanotowało 1 wygraną.
Lampre-Merida_statystyki

Nie było wśród nich Przemysława Niemca, choć był to dla niego najlepszy sezon w karierze (m.in. 6. miejsce w Giro d’Italia). „Jestem głodny sukcesu i postaram się wygrać w 2014 roku” – zapowiedział na swoim blogu. Pierwszym krokiem ku realizacji tego planu jest rozpoczęte 5 grudnia zgrupowanie Lampre-Merida, podczas którego kolarze m.in. ustalają swój program startów na 2014 r. i szczegóły techniczne dotyczące sprzętu.

Spotkanie włoskiej grupy odbywa się tradycyjnie w Darfo Boario Terme w prowincji Brescia. W tym roku jest o nim szczególnie głośno ze względu na obecność na zgrupowaniu Rui Costy, tegorocznego mistrza świata z Florencji, który od 2014 r. będzie się ścigał w barwach Lampre-Merida. Portugalczyk stawia sobie za główny cel walkę w „generalce” Tour de France oraz obronę tytułu mistrza świata. W Darfo Boario Terme są obecni także inni kolarze włoskiej grupy, którzy wzmocnią ją w przyszłym sezonie. Są to m.in. sprinter Sacha Modolo, specjalista od „czasówek” Nelson Oliveira i góral Rafael Valls.

Kolarze, dyrektorzy sportowi i pozostali członkowie ekipy Przemysława Niemca pracują na zgrupowaniu pod wodzą nowego menedżera Lampre-Merida, Briana Copelanda. Ma on zapewnić rozwój włoskiej grupy w jej coraz bardziej międzynarodowym wymiarze. Copeland współpracował już z ekipą spod Mediolanu jako dyrektor sportowy w latach 1999-2009 i wrócił do niej przed sezonem 2014 z grupy MTN Qhubeka. Wsparcie u progu nowego sezonu zapewnia drużynie również wieloletni dyrektor Giro d’Italia Angelo Zomegnan, doradca Lampre-Merida. Wizyty kolarzom składają na zgrupowaniu także przedstawiciele głównych sponsorów (rodzina Galbusera, Merida) oraz pozostałych partnerów i dostawców sprzętu (Champion System, Kabuto, Sidi, Salice, Bee1, Rotor). Ważnym aspektem spotkania jest także integracja składu grupy Lampre-Merida na sezon 2014, w którym aż 11 zawodników ma poniżej 25 lat.

 

Foto:bettiniphoto.net

źródło: informacja prasowa