Piotr Wadecki CCCPiotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice na stronie internetowej grupy podsumował zakończony sezon 2013.

Analizując wyniki uzyskane przez ekipę CCC Polsat Polkowice w sezonie kolarskim 2013, uważam, że był to sezon udany i nie można pod tym względem mieć wielu uwag  – powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki. Jednak dla mnie, jako dyrektora sportowego, ważnym w minionym sezonie było to, że ekipa, po dwóch sezonach, powróciła do grona zespołów Professional Continental Team i tym samym otrzymała „przepustkę” do startów w wielu ważnych zagranicznych wyścigach. Zawsze uważałem, że nic tak nie podnosi poziomu sportowego kolarzy a także całej ekipy, jak tylko ściganie się z najlepszymi. W związku z tym, mieliśmy możliwość udziału w wielu ważnych wyścigach w Hiszpanii, Francji, Włoszech a także dalekiej Argentynie, gdzie podczas każdego ze startów, próbowaliśmy walczyć, by uzyskać jak najlepsze wyniki. Co prawda, podczas tych zagranicznych startów nie odnotowaliśmy zbyt wielu sukcesów, ale co najważniejsze, ekipa zdobyła cenne doświadczenie, które mam nadzieję, że będzie procentowało w nadchodzącym sezonie. 

Bardzo ważnym momentem w budowania ekipy w 2013 roku, było podpisanie kontraktu z Davide Rebellinem. Ten utytułowany, bardzo doświadczony i skromny kolarz wniósł do ekipy wiele cennych elementów. Swoim profesjonalnym podejściem do prowadzenia treningów, przygotowywaniem się do startów  a nawet sposobem odżywiania, potrafił zadziwić wielu zawodników naszej ekipy, którzy zaczęli stopniowo zmieniać swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Jako lider ekipy, podczas wielu wyścigów, doskonale potrafił motywować a także mobilizować całą ekipę do walki. Przedłużenie kontraktu z Davidem na sezon 2014 jest dla mnie bardzo ważnym, gdyż jestem przekonany, że w składzie jaki zdołaliśmy skompletować, ekipa CCC Polsat Polkowice może w nadchodzącym sezonie odnieść o wiele więcej sukcesów, szczególnie tych w wyścigach zagranicznych – zakończył Piotr Wadecki.

Źródło: CCC Polsat Polkowice