15 listopada startuje dwudniowe kolarskie seminarium naukowo-szkoleniowe, organizowane przez laboratorium 4SportLab. Konferencja odbywa się pod nazwą „Trenuj zdrowo i skutecznie” i jest to pierwszy tego typu format wydarzenia, skupiający w jednym miejscu aż tylu ekspertów związanych z kolarstwem. Projekt skierowany jest do miłośników amatorskiego kolarstwa, którzy podczas spotkania, będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat wielu aspektów dotyczących treningu w tej dyscyplinie sportu.

4Sport-LAB_plakat

 

Już 15 listopada wystartuje dwudniowe kolarskie seminarium naukowo-szkoleniowe „Trenuj zdrowo i skutecznie”. Projekt stworzony przez warszawskie laboratorium przygotowania fizycznego 4SportLab, jest unikalnym i pierwszym tego typy kolarskim wydarzeniem w Polsce. Konferencja skierowana jest do miłośników amatorskiego kolarstwa. Dzięki wykładom i warsztatom prowadzonym przez najlepszych polskich ekspertów w tej dziedzinie, uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat strategii treningów oraz medycznych zagadnień przygotowania fizycznego.

Lista ekspertów i prelegentów wygląda imponująco. Podczas jednego projektu, w jednym miejscu i na jednej sali, zgromadzi się aż 12 znanych nazwisk z bogatym doświadczeniem zawodniczym, trenerskim i medycznym.

Wśród profesjonalnych zawodników znajdują się takie osoby jak Maja Włoszczowska, Michał Gołaś oraz Michał Podlaski. W gronie ekspertów, znajdują się także uznani trenerzy kolarstwa: Marek Galiński, Michał Krawczyk, Jarosław Ukleja, a także specjalista od przygotowania fizycznego- Michał Garnys. Lista zawiera także znakomitych lekarzy sportowych oraz fachowców od różnych aspektów medycyny sportowej, którymi są Krzysztof Ficek (znany ortopeda-traumatolog), Tomasz Gabryś i Urszula Szmatlan-Gabryś (fizjolodzy w kadrze MTB Rosji) oraz Andrzej Mioduszewski. W ostatnich dniach, do tego grona dołączył jeszcze Bogdan Czarnota, który ma za sobą 17 lat startów kolarskich oraz jest trenerem dziewiątej zawodniczki Mistrzostw Europy w MTB.

Dwudniowe seminarium odbędzie się w pomieszczeniach nowoczesnego klubu biznesowego SkyBox na terenie stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. Wydarzenie przewidziane jest na 140 uczestników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zaangażować do naszego projektu aż tak dużą liczbę znanych osobistości ze świata kolarstwa i nie tylko. Bardzo nas także cieszy, że seminarium spotkało się z tak dużym zainteresowaniem uczestników- mamy już dawno pełne obłożenie. Chcemy przekazać im dużo profesjonalnej i bardzo potrzebnej wiedzy, aby ich treningi były efektywne i bezpieczne dla zdrowia. Uprawiając każdą z dyscyplin należy pamiętać, iż Trenować trzeba odpowiedzialnie i z głową– mówi Michał Garnys z 4SportLab – jeden z organizatorów seminarium.

Portal naszosie.pl jest oficjalnym Patronem medialnym seminarium.

***

4SportLab – Warszawskie Laboratorium Przygotowania Fizycznego zajmuje się kompleksowymi badaniami medycznymi. Posiada najnowszy sprzęt oraz ekspertów niezbędnych do prowadzenia tego typu działalności. Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod, w profesjonalny sposób ocenia stan zdrowia, ciała i przygotowania motorycznego sportowców. Firma przygotowuje indywidualne treningi, których realizacja pomaga osiągnąć cele treningowe, a przede wszystkim zapewnia ochronę stanu zdrowia.

Informacja prasowa