Quintana i ValverdeJak donosi portal Biciciclismo  menadżer Movistaru Eusebio Unzue kreśli już wstępne plany dotyczące kalendarza Nairo Quintany i Alejandro Valverde na przyszły sezon. Prawdopodobnie Kolumbijczyk będzie liderem drużyny podczas Giro d`Italia, a Alejandro Valverde będzie pełnił tę funkcję w Tour de France.

Po zakończeniu tegorocznego Tour de France Quintana deklarował, że chce wrócić na ten wyścig twierdząc, że w ciągu najbliższych kilku lat jest w stanie powalczyć w nim o zwycięstwo. Jednak po ujawnieniu trasy przyszłorocznego Giro d`Italia zmienił zdanie.

Chciałbym wystartować w Giro d`Italia, ale menadżer naszej drużyny jest zdania, że powinienem wystartować w Tourze. Giro zawsze było dla mnie atrakcyjne, ponieważ jest to wyścig bardziej górski, a to mi odpowiada – powiedział wówczas dla włoskiej „La Gazzetty”.

Trasa Giro d`Italia 2014 zawiera dziewięć etapów kończących się podjazdami i tylko jeden, płaski etap jazdy indywidualnej na czas. Wydaje się, że trasa ta bardziej odpowiada Quintanie niż pięć finiszów pod górę na Tourze, dłuższe czasówki oraz nerwowe etapy, w dodatku z brukowanymi odcinkami.

Podoba mi się ta trasa. Na pierwszy rzut oka widać, że odpowiada mojej charakterystyce czystego górala. W pierwszym tygodniu trzeba być ostrożnym, a trzeci tydzień wydaje się ciężki. Jest tak naprawdę jeden etap, który mi nie odpowiada – to czasówka w Barolo, która liczy 46 km – mówił Quintana.

Z kolei dla Alejandro Valverde start w Tour de France 2014 byłby okazją do rewanżu, bowiem w tym roku miał on pecha na wietrznym etapie do Saint-Armand-Montrond. Ponadto, trasa również odpowiada 33-letniemu Hiszpanowi.

Jeżeli te spekulacje się potwierdzą, to Unzue pozwoli swojemu młodszemu podopiecznemu powalczyć najpierw w mniejszej rangi Wielkim Tourze, a w ostatnim, czyli w hiszpańskiej Vuelcie, który jest dla Movistaru wyścigiem domowym, wystawi obu kolarzy. Decyzja powinna być znana w połowie grudnia, kiedy to cała drużyna będzie przebywała na zgrupowaniu.

Foto: http://pelotoncafe.com.au

Marta Wiśniewska

 

 

Poprzedni artykułThomas De Gendt deklaruje chęć pomocy Rigoberto Uranowi na Giro d`Italia
Następny artykułDrapac z pierwszą „dziką kartą” na Tour Down Under
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments