Andrade_i_KosmalaTworząca się nowa polska kolarska ekipa, sponsorowana przez markę ActiveJet, ma już na koncie pierwszy sukces. 13 października na Majorce doszło do spotkania dyrektora technicznego wyścigu Challenge Mallorca Norbey’a Andrade z dyrektorem sportowym Piotrem Kosmalą. Owocem rozmów było podpisanie umowy na start ActiveJet Team w cyklu czterech wyścigów jednodniowych kategorii 1.1 UCI – Challenge Mallorca.

Challenge Mallorca to seria jednodniowych wyścigów, które rozgrywane są od 1992 roku. Już od pierwszej edycji na starcie stawali najlepsi kolarze na świecie. Przez wiele lat rywalizacja na Majorce obejmowała pięć klasyków, jednak od 2012 roku skrócono imprezę o jeden dzień. Na liście triumfatorów znajdziemy takich kolarzy jak choćby Hiszpan Alejandro Valverde, czy Belg Philippe Gilbert.

Bardzo się cieszę, że udało nam się otrzymać zaproszenie na ten wyścig. Nasza wizja prowadzenia zespołu spodobała się organizatorom, którzy chętnie zobaczą nas na starcie. Zdaję sobie sprawę, że dla naszych kolarzy będą to ciężkie, ale i niezwykle prestiżowe wyścigi, gdyż nigdy wcześniej nie rywalizowali z tak silnymi ekipami i nie inaugurowali sezonu już na początku lutego. Z doświadczenia wiem jednak, że nie ma lepszego sposobu na podniesienie swojego poziomu niż starty z najlepszymi kolarzami na świecie. Tak jak zapowiadaliśmy, będziemy starali się, aby nasz zespół rywalizował w możliwie najlepszych wyścigach – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ekipy.

Challenge Mallorca rozegrany zostanie w dniach 9-12 lutego 2014 roku i obejmie wyścigi: Trofeo Palma, Trofeo Migjorn, Trofeo Deia i Trofeo Platja de Muro. W ubiegłym roku na starcie stanęło aż 10 ekip z najwyższej światowej półki World Tour, w tym m.in.: Movistar, Team Sky czy Omega Pharma – Quick Step.

Informacja prasowa