hushovdBardzo zadowolony ze swojego etapowego zwycięstwa w Tour of Beijing był Thor Hushovd (BMC Racing). Był to jego szósty triumf od czasu wywalczenia mistrzostwa kraju w czerwcu tego roku.

Po straconym roku 2012, Thor Hushovd (BMC) w drugiej połowie tegorocznego sezonu pokazuje, że nie zapomniał jak się wygrywa. W dniu dzisiejszym pokonał wszystkich rywali i został liderem Tour of Beijing. Finałowy sprint w jego wykonaniu był bardzo przekonujący i żaden ze sprinterów nie miał szans z “Vikingiem”. To jego ósme zwycięstwo w sezonie, a dodatkowo Norweg zwyciężył w klasyfikacji generalnej Arctic Race of Norway.

“Wciąż jestem zaskoczony, że byłem w stanie dziś wygrać ten sprinterski pojedynek. To był bardzo szybki finisz, było bardzo szeroko i dodatkowo z górki. Wykorzystałem dziś trochę aerodynamikę zawodników jadących przede mną i zdołałem dostać się na sam przód peletonu. Jutro będziemy starali się z całych sił utrzymać koszulkę lidera. Liderami na końcową klasyfikację generalną będą raczej Mathias Frank i Dominic Nerz. Cieszę się, że po fatalnym poprzednim sezonie wracam na właściwe tory. Wiosna nie była dobra w moim wykonaniu, ale już z drugiej części sezonu mogę być zadowolony.” powiedział po etapie mistrz Norwegii, Thor Hushovd.

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga