Joaquim RodriguezJoaquim Rodriguez (Katusha), dzięki zwycięstwu w Il Lombardia awansował na fotel lidera klasyfikacji UCI WorldTour. Na 20. miejscu plasuje się aktualnie Rafał Majka (Saxo-Tinkoff).

Hiszpan dzięki temu, że wczoraj jako pierwszy zameldował się na mecie w Lecco – zgromadził na swoim koncie w sumie 607. punktów. “Purito” wyprzedził tym samym dotychczasowego lidera klasyfikacji – Chrisa Froome`a (Sky Team) (587 pkt.). Awans zanotował także drugi zawodnik w klasyfikacji Il Lombardia – Alejandro Valverde. Kolarz Movistaru z piątej pozycji wskoczył na trzecią.

O piętnaście pozycji w górę po niedzielnym występie przesunął się Rafał Majka (Saxo-Tinkoff). Młody Polak uległ wczoraj jedynie Rodriguezowi i Valverde. W rankingu UCI WorldTour plasuje się obecnie na 20. miejscu z dorobkiem 201. punktów. 22. miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step).

Najlepszą drużyną jest Sky Team, a w klasyfikacji narodów prowadzą Hiszpanie. Polacy na bardzo dobrym, 10. miejscu.

Klasyfikacja indywidualna top 50:

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin        KATUSHA (KAT)                    607
2 FROOME Christopher              SKY PROCYCLING (SKY)             587
3 VALVERDE BELMONTE Alejandro     MOVISTAR TEAM (MOV)              540
4 SAGAN Peter                     CANNONDALE PRO CYCLING (CAN)     491
5 NIBALI Vincenzo                 ASTANA PRO TEAM (AST)            474
6 CANCELLARA Fabian               RADIOSHACK LEOPARD (RLT)         384
7 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander  MOVISTAR TEAM (MOV)              366
8 MARTIN Daniel                   GARMIN SHARP (GRS)               348
9 PORTE Richie                    SKY PROCYCLING (SKY)             327
10 KREUZIGER Roman                 TEAM SAXO-TINKOFF (TST)          308
11 MORENO FERNANDEZ Daniel         KATUSHA (KAT)                    295
12 FARIA DA COSTA Rui Alberto      MOVISTAR TEAM (MOV)              291
13 HORNER Christopher              RADIOSHACK LEOPARD (RLT)         257
14 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto   AG2R LA MONDIALE (ALM)           255
15 CONTADOR VELASCO Alberto        TEAM SAXO-TINKOFF (TST)          252
16 SCARPONI Michele                LAMPRE-MERIDA (LAM)              235
17 MOLLEMA Bauke                   BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)    232
18 VAN AVERMAET Greg               BMC RACING TEAM (BMC)            230
19 HENAO MONTOYA Sergio Luis       SKY PROCYCLING (SKY)             227
20 MAJKA Rafał                     TEAM SAXO-TINKOFF (TST)          201
21 SPILAK Simon                    KATUSHA (KAT)                    199
22 KWIATKOWSKI Michał              OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLIN 194
23 CHAVANEL Sylvain                OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLIN 188
24 WEENING Pieter                  ORICA GREENEDGE (OGE)            172
25 STYBAR Zdenek                   OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLIN 172
26 URAN URAN Rigoberto             SKY PROCYCLING (SKY)             163
27 KRISTOFF Alexander              KATUSHA (KAT)                    161
28 CAVENDISH Mark                  OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLIN 161
29 FUGLSANG Jakob                  ASTANA PRO TEAM (AST)            160
30 TALANSKY Andrew                 GARMIN SHARP (GRS)               154
31 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon          EUSKALTEL EUSKADI (EUS)          147
32 PINOT Thibaut                   FDJ.FR (FDJ)                     146
33 POZZOVIVO Domenico              AG2R LA MONDIALE (ALM)           146
34 ROCHE Nicolas                   TEAM SAXO-TINKOFF (TST)          136
35 GREIPEL André                   LOTTO BELISOL (LTB)              135
36 KELDERMAN Wilco                 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)    130
37 SLAGTER Tom Jelte               BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)    127
38 GESINK Robert                   BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL)    125
39 DEGENKOLB John                  TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG)       119
40 NIEMIEC Przemysław              LAMPRE-MERIDA (LAM)              118
41 THOMAS Geraint                  SKY PROCYCLING (SKY)             117
42 KANGERT Tanel                   ASTANA PRO TEAM (AST)            116
43 GASPAROTTO Enrico               ASTANA PRO TEAM (AST)            115
44 SANCHEZ GONZALEZ Samuel         EUSKALTEL EUSKADI (EUS)          114
45 POZZATO Filippo                 LAMPRE-MERIDA (LAM)              112
46 PERAUD Jean-Christophe          AG2R LA MONDIALE (ALM)           112
47 EVANS Cadel                     BMC RACING TEAM (BMC)            111
48 RIBLON Christophe               AG2R LA MONDIALE (ALM)           111
49 ROELANDTS Jurgen                LOTTO BELISOL (LTB)              110
50 VAN GARDEREN Tejay              BMC RACING TEAM (BMC)            104

Ranking narodowy:

1. 1 SPAIN 1.841
2. 2 ITALY 1.082
3. 3 COLOMBIA 1.011
4. 4 GREAT BRITAIN 975
5. 5 NETHERLANDS 786
6. 6 FRANCE 640
7. 7 AUSTRALIA 623
8. 8 UNITED STATES 617
9. 9 BELGIUM 615
10. 13 3 POLAND 515
11. 10 1 SLOVAKIA 501
12. 15 3 IRELAND 484
13. 11 2 CZECH REPUBLIC 480
14. 12 2 SWITZERLAND 467
15. 14 1 GERMANY 438
16. 16 PORTUGAL 302
17. 17 SLOVENIA 285
18. 18 NORWAY 261
19. 19 DENMARK 212
20. 20 ESTONIA 116
21. 21 CANADA 81
22. 22 UKRAINE 76
23. 23 SOUTH AFRICA 58
24. 24 RUSSIA 45
25. 25 LITHUANIA 33
26. 26 ARGENTINA 30
27. 27 CROATIA 26
28. 28 COSTA RICA 25
29. 29 AUSTRIA 24
30. 30 BELARUS 18
31. 31 KAZAKHSTAN 14
32. 32 FINLAND 4
33. 33 LUXEMBOURG 4
34. 34 NEW ZEALAND 2
35. 35 SWEDEN 2

Ranking drużynowy:

1 SKY PROCYCLING (SKY) GBR 1561
2 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 1443
3 KATUSHA (KAT) RUS 1340
4 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 1045
5 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) DEN 1030
6 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) LUX 1026
7 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) BEL 1013
8 GARMIN SHARP (GRS) USA 771
9 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) ITA 739
10 BMC RACING TEAM (BMC) USA 731
11 BELKIN PRO CYCLING TEAM (BEL) NED 694
12 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 684
13 ORICA GREENEDGE (OGE) AUS 595
14 LAMPRE-MERIDA (LAM) ITA 543
15 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) ESP 391
16 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) NED 345
17 FDJ.FR (FDJ) FRA 322
18 LOTTO BELISOL (LTB) BEL 307
19 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) NED 125