maxim iglinskyMaxim Iglinsky (Reprezentacja Kazachstanu/Astana) wygrał klasyk Tour of Almaty. Drugie miejsce zajął Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Wyścig Tour of Almaty został rozegrany na 186 kilometrowej trasie wokół kazachskiego miasta położonego u stup gór Tienszan. Profil był pofałdowany, a czynnikiem, który decydował o losach tej rywalizacji był silny, boczny wiatr.

W decydujących momentach na czele utrzymywali się: Julien Antromanchi (La Pomme Marseille), Vitaly Buts (Kolss Cycling Team), Vitaly Popkov (ISD Continental Team), Aleksey Lutsenko oraz Maxim Iglinsky (Reprezentacja Kazachstanu). Ciężar pogoni wzięli na siebie zawodnicy CCC Polsat Polkowice.

Na kilkanaście kilometrów przed kreską, od czołówki oderwał się Iglinsky. Ubiegłoroczny triumfator Liege-Bastogne-Liege postanowił samotnie podążać w kierunku mety. Na około 10 kilometrów przed metą, miał w zapasie około minutę nad peletonem.

Pozostali harcownicy zostali skasowani, a Iglinsky niezagrożony wpadł na metę i cieszył się ze zwycięstwa. Finisz z peletonu wygrał Sonny Colbrelli (Bardiani CSF). Najlepiej z kolarzy CCC Polsat Polkowice spisał się 18. na mecie Nikolay Mihaylov.

Wyniki:

1 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 3:23:01
2 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 0:30
3 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team m.t.
4 KOZHATAYEV Bakhtiyar Continental Team Astana m.t.
5 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin m.t.
6 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team m.t.
7 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team m.t.
8 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team m.t.
9 BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana m.t.
10 BERRY Joshua La Pomme Marseille m.t.
11 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team m.t.
12 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project m.t.
13 KATYRIN Roman Itera – Katusha m.t.
14 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team m.t.
15 FOMINYKH Daniil Continental Team Astana m.t.
16 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team m.t.
17 VAN DE VALL Lars m.t.
18 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice m.t.
19 MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice m.t.
20 RAHMANIBEIRAGH Mohsen Ayandeh Continental Team m.t.
21 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com m.t.
22 PUJOL MUNOZ Oscar Polygon Sweet Nice Team m.t.
23 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk m.t.
24 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice m.t.
25 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille m.t.
26 HALMURATOV Muradjan RTS Racing Team m.t.
27 FITRIANTO Hari CCN Cycling Team m.t.
28 POZDNYAKOV Kirill Synergy Baku Cycling Project m.t.
29 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 0:35
30 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox m.t.
31 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team m.t.
32 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team 0:37
33 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team m.t.
34 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana m.t.
35 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille m.t.
36 SAINT MARTIN Clément La Pomme Marseille m.t.
37 MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport 0:49
38 ZEMLYAKOV Oleg 1:06
39 KULIMBETOV Nurbolat Continental Team Astana m.t.
40 KERS Koos Jeroen m.t.
41 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk m.t.
42 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer m.t.
43 POKIDOV Maxim Itera – Katusha m.t.
44 MIZAN MALEKI Ramin Ayandeh Continental Team m.t.
45 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 1:26
46 PRUUS Peeter Rietumu – Delfin 1:34
47 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com m.t.
48 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team m.t.
49 KHADEMI Ali Ayandeh Continental Team m.t.
50 EBADI Hamed Ayandeh Continental Team m.t.
51 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team m.t.
52 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team m.t.
53 BRATASHCHUK Andrii Kolss Cycling Team 1:55
54 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team m.t.
55 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer m.t.
56 WANG Yin-Chih CCN Cycling Team m.t.
57 VLASSENKO Sergey 2:10
58 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk m.t.
59 NEDERLOF Lex CCN Cycling Team m.t.
60 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 2:18
61 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team m.t.
62 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 2:23
63 SMITS Florian 2:56
64 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice m.t.
65 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer m.t.
66 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 3:12
67 SEMYONOV Roman Continental Team Astana m.t.
68 ABREKOV Yusup m.t.
69 NOHALES NIETO Edgar Polygon Sweet Nice Team m.t.
70 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 3:17
71 REITER Daniel Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:26
72 HOMOLKA Adam Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:39
73 MARUKHIN Vitaly m.t.
74 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk m.t.
75 CRAVANZOLA Paolo Team Novo Nordisk 4:08
76 DE WEERDT Sven CCN Cycling Team m.t.
77 SCHREURS Leander m.t.
78 SOROKIN Dimitriy Rietumu – Delfin m.t.
79 SEYEDGHALICHI Mohammad Ayandeh Continental Team 4:59
80 ABRAMOV Nikita Team Velo Reality 5:04
81 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice 5:24
82 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice m.t.
83 STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice m.t.
84 BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com 5:28
85 SURUTKOVYCH Oleksandr Synergy Baku Cycling Project 5:56
86 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project m.t.
87 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team m.t.
88 DZHUS Volodymyr ISD Continental Team m.t.
89 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team m.t.
90 YAKIMOV Konstantin Itera – Katusha m.t.
91 KUZMIN Sergey Polygon Sweet Nice Team m.t.
92 AYAZBAYEV Maxat Continental Team Astana m.t.
93 POELSTRA Thijs m.t.
94 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 6:25
95 KHALILI KHOSROSHAHI Behnam Ayandeh Continental Team 6:44
96 PROLUBNIKOV Kirill 7:44
97 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 7:58
98 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 8:16
99 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 8:44
100 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 10:39
101 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 10:41
102 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 12:03
103 KUGAEVSKIY Nikita Itera – Katusha 12:06
104 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer m.t.
105 VOROPAYEV Taras m.t.
106 CARTIN Victor m.t.
107 PRIA Lars Rietumu – Delfin 12:09
108 GOBRACHEV Gleb m.t.
109 BECIS Armands Rietumu – Delfin m.t.
110 ABDEL HADZID Azmi CCN Cycling Team m.t.
111 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin 13:17
DNF RAZUMOV Maksim Katusha Team
DNF UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana
DNF MANAN Anuar Synergy Baku Cycling Project
DNF ISMAVILOV Agshin Synergy Baku Cycling Project
DNF HUSEYNZADEH Siraj Synergy Baku Cycling Project
DNF CIACCHINI Andrea Team Novo Nordisk
DNF MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox
DNF DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox
DNF VAN DER STEEG Tijl
DNF SAVICKIS Martins Alpha Baltic – Unitymarathons.com
DNF CHRISTOPHER TJONDROKUSUMO Antonius Polygon Sweet Nice Team
DNF GITELIS Rob CCN Cycling Team
DNF BRAICOV Iulian
DNF VRABII Andrei
DNF KARIMOV Ruslan Team Velo Reality
DNF CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox
DNS SPILLERS Lauris Alpha Baltic – Unitymarathons.com
OTL SHAYMANOV Denis Team Velo Reality
OTL PRANATA Jimmy Polygon Sweet Nice Team
OTL CASTELIJNS Twan
OTL KOVSH Artur Itera – Katusha
OTL VASILYEV Maksym ISD Continental Team

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej