davide villellaDavide Villella (Team Colpack) był najlepszy na trasie Piccolo Giro di Lombardia! Stażysta Cannondale nie dał szans swoim rywalom i zanotował kolejny triumf w tym sezonie.

86. edycja Giro di Lombardia dla orlików i amatorów liczyła 166,5 kilometra. Start i meta była usytuowana w Oggiono, a kolarze mieli do pokonania kilka długich i ciężkich podjazdów, w tym Madonna del Ghisallo.

Dopiero od 60 km trasy wykrystalizowała się ucieczka dnia. Jechali w niej Michele Scartezzini (Trevigiani), Fausto Masnada (Colpack), Simone Petilli (Delio Gallina) i Alessandro Pettiti (Team Idea). Grupa faworytów nie dała szans temu odjazdowi, a wszystko rozstrzygnęło się na podjeździe Colle Brianza. Na atak zdecydował się Davide Villella (Team Colpack), a na jego kole starali się utrzymać Iuri Filosi (Viris Maserati) i Gianfranco Zilioli (Team Colpack). Villela nie dał szans rywalom i samotnie minął linię mety. Drugi miejsce wywalczył Filosi, a trzeci był Zilioli.

Wyniki :

1 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 40 15 3:53:53

2 FILOSI Iuri 30 10 0:27

3 ZILIOLI Gianfranco Androni Giocattoli – Venezuela 16 7 0:30

4 LATOUR Pierre-Roger AG2R La Mondiale 12 4 0:37

5 ORRICO Davide 10 2 ,,

6 BENEDETTI Luca 8 1 ,,

7 MOHORIC Matej Sava 6 ,,

8 LAMPA Corrado 3 ,,

9 CHEVRIER Clément ,,

10 COLORMA Paolo 0:50

11 TEDESCHI Mirko Team Idea ,,

12 MARCHETTI Alessio ,,

13 FORMOLO Davide ,,

14 TONELLI Alessandro ,,

15 DI REMIGIO Lorenzo ,,

16 TALIANI Alessio 1:21

17 GAROSIO Andrea 2:40

18 NARDIN Alberto ,,

19 OLIVIER Daan Rabobank Development Team ,,

20 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

21 TONIATTI Andrea ,,

22 SIMONI Michele ,,

23 BIANCHINI Paolo ,,

24 PIBERNIK Luka Radenska ,,

25 MARENGO Alberto ,,

26 STüSSI Colin ,,

27 RAVASI Edward ,,

28 LEGROS Adrien ,,

29 SGRINZATO Mario ,,

30 SENNI Manuel ,,

31 CONTI Samuele ,,

32 BARELLA Umberto ,,

33 AMICI Alberto ,,

34 CIAVATTA Matteo ,,

35 BUSATO Matteo 3:15

36 TURRIN Alex ,,

37 PICHETTA Ricardo ,,

38 CEOLAN Luca 3:50

39 ZMORKA Marlen ,,

40 PEARSON Daniel ,,

41 CHIRICO Luca ,,

42 NIKITIN Matvey ,,

43 WEBER Marcel ,,

44 SMARZARO Igor ,,

45 KOTTMANN Patric ,,

46 HAVIK Piotr ,,

47 LEBRAT Dorian 4:52

48 SPREAFICO Matteo Team Idea ,,

49 PERTICA Nathan ,,

50 LE LAVANDIER Mathieu ,,

51 SOTTOCORNOLA Omar ,,

52 MAESTRI Mirco ,,

53 CICCANTI Marco ,,

54 BOUWMAN Koen Cycling Team Jo Piels ,,

DNF LUKAS Jaun –

DNF LOCKER James –

DNF GAFFURINI Nicola –

DNF CECCHINEL Giorgio –

DNF LORENZON Rudy –

DNF PASTORINO Leonardo –

DNF PETILLI Simone –

DNF RINCóN QUINTANA José Daniel –

DNF COLLODEL Matteo –

DNF RATCLIFFE James –

DNF BOSTNER Jaka Radenska –

DNF KNAB Nico –

DNF CAMBIANICA Enea Lampre – Merida –

DNF VALSECCHI Flavio –

DNF FILIPPONE Nicholas –

DNF BOTTA Alessandro –

DNF HITI Tadej Radenska –

DNF PAVLIC Marko Radenska –

DNF MISKULIN Jure Radenska –

DNF CHINELLO Fabio –

DNF LUNARDON Paolo –

DNF REPSE Uros Radenska –

DNF LOCATELLI Alfio –

DNF FIUMANA Thomas –

DNF FAVERO Emanuele –

DNF ZURLO Federico –

DNF BERLATO Giacomo –

DNF BASSO Leonardo –

DNF ROCCHI Nicolň –

DNF MISCHIANTI Alessio –

DNF ROSSI Cristian –

DNF TRENTIN Daniele –

DNF ZORDAN Andrea Androni Giocattoli – Venezuela –

DNF ARNABOLDI Daniele –

DNF ZHUPA Eugert –

DNF VECCHIO Gianluca –

DNF SCARTEZZINI Michele –

DNF PEREGO Stefano –

DNF DALL’OSTE Daniele –

DNF WALCZAK Colin –

DNF VENDRAME Andrea –

DNF MERCIER Alexandre –

DNF CARDINALI Michele –

DNF CUAZ Wladimir –

DNF BRUNDO Paolo –

DNF TOCCHELLA Alberto –

DNF MOSSINI Daniele Team Idea –

DNF LANCINI Lorenzo Team Idea –

DNF GADDA Fabio Team Idea –

DNF BALLERINI Davide Team Idea –

DNF RAMONDO Gianluca –

DNF LAVAZZA Nicolo –

DNF MORET Thierry –

DNF RAVAGNANI Gianluca –

DNF USAN Luca –

DNF LUCINI Luca Maria –

DNF LONGONI Alessandro –

DNF GIOVANZANA Luciano –

DNF STEFANEL Alessandro –

DNF CASATI Andrea –

DNF TEDESCO Pietro –

DNF GIACOBAZZI Roberto –

DNF TOFFALI Nicola –

DNF MODENA Isaia –

DNF PRODIGIOSO Marco –

DNF MARTINELLI Ivan –

DNF CISMONDI Andrea –

DNF STERBINI Simone –

DNF LEVEGHI Kevin –

DNF MARCASSOLI Mauro –

DNF CHIANESE Marco –

DNF BRASI Diego –

DNF TAGLIAFERRI Mattia –

DNF POZZOLI Matteo –

DNF MOSSALI Giacomo –

DNF LOCATELLI Davide –

DNF COMAGLIO Cristian –

DNF GOZIO Mirko –

DNF MKRTGHYAN Mher –

DNF CAPILLO Manuel –

DNF BORELLA Federico –

DNF MARECZKO Jakub –

DNF FOTI Carmelo –

DNF AMICABILE Marco –

DNF PETTITI Alessandro Team Idea –

DNF CARANTONI Simone Team Idea –

DNF NARDELLI Stefano Accent.jobs – Wanty –

DNF MUFFOLINI Luca –

DNF BELLUSCHI Davide –

DNF RUDAZ Manuel –

DNF LENTISCO Riccardo –

DNF QUIRCI Federico –

DNF LE LAVANDIER Maxime –

DNF ENGEL Jonas –

DNF KAUTZ Kai –

DNF LOEF Georg –

DNF TENBROCK Jonas –

DNF KERKHOF Tim –

DNF GROEN Ike –

DNF GUERRINI Luca –

DNF PASI-PUTTINI Roberto –

DNF SCHNYDER Lars –

DNF BOCCHIOLA Giorgio –

DNF MASNADA Fausto –

DNF FRANCESCO Rosa –

DNF FUCHS Dominik –

DNF JOST Kevin –

DNF KALIN Vincent –

DNF SAGGIORATO Mirco –

DNF NEWEY James –

DNF KELLEY Daniel –

DNF VAN EMPEL Etienne Rabobank Development Team –

DNF VAN RHEE Joey Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF ARIENTI Andrea –

DNF SACCHETTI Luca –

DNF GATTINONI Matteo –

DNF BERGOMI Fabio –

DNF TEDESCHI Mirko –

DNF FRUINI Simone –

DNF CINGI Luca –

DNF CICCIARI Giuseppe –

DNF ZANZI Andrea –

DNF PRUDENTE Emanuele –

DNF SALVADORI Matteo –

DNF SCHERINI Alex –

DNF TEDESCHI Elia –

DNF CASTELLANI Glauco –

DNF LOFTUS Jacob –

DNF SEDABONI Francesco –

DNF WOODS Matthew –

DNF LUPPINO Stefano –

DNF CUCCINIELLO Manuel –

DNF RONCALLI Stefano –

DNF PADOVAN Marco –

DNF NOSOTTI Mirko –

DNF MINCARELLI Edoardo –

 

Foto:bettinphoto.net

Arek Waluga