Philippe GilbertDoczekaliśmy się najważniejszego wyścigu Mistrzostw Świata we Florencji! Do rywalizacji przystąpi elita mężczyzn, a na starcie pojawi się rekordowo licznie obsadzona Reprezentacja Polski!

 

Trasa:

profil rundy

 

profil elitta

Liczny peleton punktualnie o 10:00 wystartuje z miejscowości Lucca, gdzie wyruszy w bardzo długą, bo aż 276 kilometrową trasę. Podobnie jak w pozostałych kategoriach, meta znajdować będzie się we Florencji. Po 106 kilometrach, kolarze wjadą na 10. rund po 16,6 km. Wytyczono tam dwa podjazdy: Fiesole (4,3 km podjazdu; średnio 5%; max 9%) oraz Via Salviati (600 m podjazdu; średnio 10 %, max 16%).

Na tej trasie ciężko jest wytypować zdecydowanego faworyta lub przynajmniej kilku pewniaków do medali, tak jak miało to miejsce w przypadku jazdy indywidualnej na czas. Tytułu z przed roku bronić będzie Philippe Gilbert (Belgia). My liczymy na udaną jazdę Polaków, jadących w składzie: Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Przemysław Niemiec, Tomasz Marczyński, Bartosz Huzarski, Maciej Bodnar, Sylwester Szmyd, Michał Gołaś oraz Maciej Paterski.

Lista startowa >  tutaj

Godzina 10:00 – Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – POLSAT SPORT NEWS na żywo