b2Ekipa BDC MarcPol w zeszłym tygodniu dostała zaproszenie do wzięcia udziału w Mistrzostwach świata, w drużynowej jeździe na czas. Decyzja drużyny jest jedna – kierunek Florencja!

Przypomnijmy, iż Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w ubiegły wtorek  poinformowała ekipę BDC MarcPol, iż w związku z wysokim miejscem grupy w rankingu UCI, zaprasza do rywalizacji w drużynowej jeździe na czas. Szef grupy Dariusz Banaszek poinformował wówczas, że decyzję o tym czy drużyna pojedzie podejmie po drużynowych mistrzostwach Polski.

“Moja decyzja jest jedna, jedziemy do Florencji! Nie ma inne opcji, wczoraj zostaliśmy po raz drugi z rzędu drużynowymi mistrzami Polski. Na takiej imprezie jak mistrzostwa świata nie może nas zabraknąć. Nasza ciężka praca została doceniona przez UCI, musimy to wykorzystać ” – powiedział nam Dariusz Banaszek.

Drużyny w sześcioosobowych składach powalczą już pierwszego dnia mistrzostw, w niedzielę 22 września od godziny 14. Do pokonania będą miały 57 kilometrów.

W szerokim składzie BDC MarcPol znaleźli się kolarze, którzy wywalczyli pierwsze i czwarte miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski, dziewiątym zawodnikiem będzie Adrian Banaszek.

Szeroki skład BDC MarcPol na mistrzostwa świata we Florencji:

Robert Radosz, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Piotr Kirpsza, Marcin Sapa, Jarosław Kowalczyk, Mateusz Komar, Eryk Latoń, Adrian Banaszek.