Bank BGŻPoznaliśmy składy w jakich w niedzielę wystąpią zawodowe grupy w rywalizacji o tytuł drużynowego mistrza Polski.

Obrońcy tytułu z przed roku, kolarze BDC MarcPol, wydają się być faworytami. Dyrektor sportowy Dariusz Banaszek wystawił dwie ekipy.

W pierwszej drużynie pojadą mistrzowie Polski w jeździe dwójkami – Paweł Bernas i Kamil Gradek. Wraz z dwójką młodych kolarzy wystartuje drugi kolarz Cyklo Gdynia, mający olbrzymie doświadczenie, zeszłoroczny mistrz w tej specjalności – Robert Radosz. Czwartym zawodnikiem będzie bardzo dobrze spisujący się w wyścigu Tour of Bulgaria, także zeszłoroczny mistrz – Piotr Kirpsza.

W drugiej czwórce pojedzie także dwóch ubiegłorocznych mistrzów w drużynowej jeździe na czas – Jarosław Kowalczyk oraz Marcin Sapa. Skład dopełni Mateusz Komar, który wygrał z “niebieskimi” drużynową czasówkę podczas tegorocznego “Mazowsza” oraz młody, ale bardzo obiecujący zawodnik – Eryk Latoń.

Zbigniew Szczepkowski, dyrektor sportowy Banku BGŻ także desygnował dwa składy.

W pierwszym pojadą srebrni i brązowi medaliści z piątkowego wyścigu dwójkami: bardzo dobrze jeżdżący na czas, dwukrotny złoty medalista w tej specjalności (2007, 2008) Łukasz Bodnar, a także Paweł Brylowski, Adam Stachowiak oraz Błażej Janiaczyk.

W drugiej ekipie zobaczymy byłego mistrza Polski ze startu wspólnego Mariusza Witeckiego, Tomasza Smolenia, Pawła Cieślika oraz górskiego mistrza Polski z tego roku – Michała Podlaskiego.

Ekipa CCC Polsat Polkowice, która piątkowych startów dwójkami nie może zaliczyć do udanych na pewno będzie chciała się zrewanżować.

Robert Krajewski, dyrektor sportowy “pomarańczowych” zdecydował, iż w pierwszej drużynie pojedzie trzech zeszłorocznych wicemistrzów drużynowych mistrzostw Polski – Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś oraz Mateusz Taciak. Czwartym kolarzem  będzie mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas z 2010 roku, były kolarz Saxo Banku – Jarosław Marycz.

W kolejnym składzie pojedzie dwóch kolarzy, którzy podczas Mazovia Tour w drużynowej jeździe na czas zajęli drugie miejsce – Łukasz Owsian i Grzegorz Stępniak. Kolejni dwaj kolarze to Mateusz Nowak i Piotr Gawroński.

Drużyna Las Vegas Power Energy Drink wystawiła jeden skład. Kolarze Andrzeja Domina w Warlubiu wystartują w następującym zestawieniu: Wojciech Halejak, mistrz Polski w jeździe na czas do lat 23 z 2010 roku – Kornel Sójka, Jarosław Rębiewski oraz Kamil Zieliński.

Kolarze do pokonania będą mieli trasę o długości 40 kilometrów. Start pierwszej ekipy o 11:10.

MP 2013 - mapa-page-001

Faworyci według naszosie.pl:

1. BDC MarcPol – Paweł Bernas, Kamil Gradek, Robert Radosz, Piotr Kirpsza

2. CCC Polsat Polkowice – Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak, Jarosław Marycz

3. Bank BGŻ –  Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Adam Stachowiak, Błażej Janiaczyk